Autor Tema: Dozvola za upravljača čamcem  (Pročitano 7133 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Popaj

• NF clan
  • *
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Dužina: 6,5m
  • Osp: UMČ
Odg: Dozvola za upravljača čamcem
« Odgovor #15 poslato: 14. Maj. 2018. / 21:11:41 »
Hvala

Van mreže Dumini

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Monterey 234 ss
  • Dužina: 7 m
« Odgovor #16 poslato: 30. Jul. 2018. / 08:37:38 »
Dobar dan,

Imam UMC iz 2009. god. vaznosti na neograniceno, interesuje me da li ova dozvola jos uvek vazi ili je moram zameniti ta UMC B kategorije?

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #17 poslato: 30. Jul. 2018. / 10:13:46 »
Član 25
Rok trajanje dozvole za upravljača čamcem i Međunarodne dozvole za upravljača plovilom za rekreaciju je deset godina od dana izdavanja.
Rok trajanja dozvole koja se izdaje umesto dozvole koja je izgubljena, oštećena, ili koja je izdata po ranijim propisima je isti kao i rok do kada je važila ta dozvola, odnosno najviše deset godina od dana izdavanja.

Član 26
Dozvola se produžava na rok od najviše deset godina.
Lice, uz zahtev za produženje dozvole, podnosi dozvolu kojoj je istekao rok važenja, dve fotografije veličine 35x30 mm, fotokopiju lične karte i dokaze o uplati administrativne takse za izdavanje dozvole i naknade za obrazac dozvole.
Licu koje je navršilo 65 godina starosti, dozvola se produžava na tri godine.
Licu za koje je na lekarskom pregledu utvrđeno da ima izvesne fizičke ili psihičke nedostatke koji nisu predstavljali smetnju za izdavanje dozvole, ali postoje izgledi da će se njegovo zdravstveno stanje pogoršati kroz kraće vreme, dozvola se produžava do roka do kojeg važi lekarsko uverenje.
Lica iz st. 3. i 4. ovog člana, uz zahtev za produženje dozvole, pored dokaza iz stava 2. ovog člana prilažu i lekarsko uverenje koje nije starije od šest meseci.

Van mreže Dumini

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Monterey 234 ss
  • Dužina: 7 m
« Odgovor #18 poslato: 30. Jul. 2018. / 19:52:03 »
Hvala na brzom odgovoru, mislim samo da se nismo bas razumeli. Dakle, ja sam u posedu UMC iz 2009. god., tada nije bilo kategorije A i B, vec samo jedna kategorija. Od 2014. god. je promenjen zakon i uvedene su kategorija A i B, odnosno ako bih ja moju dozvolu zamenio, dobio bih kategoriju B. Problem je sto se trenutno nalazim u inostranstvu pa me stoga interesuje da li stara dozvola UMC jos uvek vazi, odnosno da li je postojao neki rok do kada su se morale zameniti stare dozvole za nove?

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #19 poslato: 30. Jul. 2018. / 21:40:28 »
Član 25 (pročišćen tekst)

Rok trajanja dozvole koja je izdata po ranijim propisima je isti kao i rok do kada je važila ta dozvola, odnosno najviše deset godina od dana izdavanja.

juhgfd

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #20 poslato: 02. Avgust. 2018. / 21:50:57 »
Šta kaže zakon (ne uredbe) o dozvolama koje nisu imale rok važenja? Doživotnim...

Član 26 i član 25 nikako ne izgledaju kao da su deo istog zakona.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #21 poslato: 03. Avgust. 2018. / 11:45:44 »
ПРАВИЛНИК

о условима које морају да испуњавају лица за управљање чамцем, пловећим телом или плутајућим објектом, програму и начину полагања
стручног испита, као и обрасцима, садржини, начину издавања и трајања дозволе за управљање
"Службени гласник РС", број 86 од 15. августа 2014.

http://www.mgsi.gov.rs/sites/default/files/PRAVILNIK%20o%20uslovima%20koje%20moraju%20da%20ispunjavaju%20lica%20za%20upra.pdf

Van mreže Popaj

• NF clan
  • *
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Dužina: 6,5m
« Odgovor #22 poslato: 10. Avgust. 2018. / 13:15:50 »
Ja sam u maju ove godine, izvadio novu dozvolu. Zbog gubitka iste. Znači bila je još uvek važeća. Izdali su mi novu, kategorija "B", sa važenjem od 10 god.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
« Odgovor #23 poslato: 10. Avgust. 2018. / 22:15:47 »
 Ja imam dozvolu koju je izdalo ministarstvo za kapitalne investicijr, koja je na srpskom i engleskom i nema rok vazenja na njoj i ne pada mi napamet da je menjam!

juhgfd

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika