Autor Tema: Kako izabrati pravog dnevnog krstasa za sebe  (Pročitano 9767 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Kako izabrati pravog dnevnog krstasa za sebe
« Odgovor #60 poslato: 25. Decembar. 2017. / 19:30:03 »
Nije Nidza izvojio model nego Zox. :)

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #61 poslato: 25. Decembar. 2017. / 19:38:25 »
Само коментаришем и маштам... Сад сам увезао чамац и приколицу, a треба то и средити да буде тип-топ. У међувремену био сам поново у Немачкој и увезао бродски мотор. Више ништа не увозим, хвала лепо! Нит` имам више лове, нит` нерава!   :D

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #62 poslato: 25. Decembar. 2017. / 19:51:13 »
Pazi kad sam spreman i da se kladim da će tvoje plovilo, za par godina, da poraste za koji metar :)
Ima ovde jedan Sale koji ima Zeku. Zeka svakih par godina poraste za po par metara :)
Skoro svi smo prošli kroz to. Prvo kupiš plovilo "koje ne bi menjao, nema šanse" a onda krene igranka.  uygjnh
I sam sam za poslednje plovilo žrtvovao 3 godine života.
Tako to ide, to je sudbina.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #63 poslato: 25. Decembar. 2017. / 21:41:47 »
Meni se ipak svidja najvise konfiguracija Digby iz dva razloga. Prvo vise mi se svidja da je "klozet" blize izlazu i dalje od spavace kabine jer, budimo realni, bolje je luftiranje, a i uostalom cesce si napolju.

E da, jedino sto mislim da je u bilo kojoj varijanti jedan motor dosta jer je to vrlo pouzdano, a manje troskova i nek se nadje jedan mali pomocni i sasvim dovoljno.

Ууу... сто му громова за клозет си у праву! Нисам обратио пажњу на тај детаљ (а, где гледам??!). Видим да једино Digby има овако добро решен клозет. У осталим варијантама је на истом месту, близу спаваонице, а то зна бити непријатно, загушљиво без довољно кисика у ваздуху који је по некад обогаћен непријатним гасовима...

Један мотор јесте економичнији и са малим помоћним је супер комплетић. Иначе, на свим фотографијама су сви модели са једним мотором.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika