Autor Tema: Naše reke .....  (Pročitano 1328 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
Naše reke .....
« poslato: 23. April. 2013. / 22:21:47 »
Šta sve "nose" naše reke?

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
Odg: Naše reke .....
« Odgovor #1 poslato: 05. Novembar. 2017. / 18:33:44 »
Bez komentara:

http://magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=401&cl=11

Ovo je bio jedan od razloga zbog koga sam svoj camac prebacio na more!

juhgfd

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #2 poslato: 05. Novembar. 2017. / 22:15:15 »
Šta se dešava sa pogonom za preradu otpadnih voda na malim vodama?
Ranije se tu radilo punom parom. Nismo mogli da spavamo od buke mašina koje su radile i noću. Sada jedino reflektori rade.
Dokle se stiglo?

Van mreže Mezija

• NF clan
  • *
    • Mezija
  • Brod tip: samogradnja
  • Dužina: 7.50
« Odgovor #3 poslato: 05. Novembar. 2017. / 22:43:44 »
Spojeni su kolektori duz Visnjicke ulice sa fabrikom.
Busili su tunel godinama. Verovatno se ceka javno privatno partnerstvo kao sa deponijom.

Van mreže zankiki

• NF clan
  • *
    • Marissa
  • Brod tip: Passat 735
  • Dužina: 8m
« Odgovor #4 poslato: 01. Februar. 2018. / 12:24:05 »
Mi što smo uzvodno od Beograda imamo velike sreće... Nije malo 2 miliona go*ana svako jutro...  lkjhgfvh

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
  • Dužina: 20ft
« Odgovor #5 poslato: 01. Februar. 2018. / 13:32:09 »
Рекао бих да си у праву Занкики. Најчешће сам од 10-35км од уласка Дунава у нашу земљу и чини ми се да је овде река чистија. Међутим, прочитао сам "Класификација већих река по степену загађености вода".

Образложено је следеће:
"Дунав је улазио у нашу земљу у просеку више са III него IV класом, а у профилу Велико Градиште је
са III али и II класом квалитета воде."

Није ми јасно како је чистији кад се од уласка у земљу сва канализација и отпад из фабрика улива у њега и како се крећемо низводно, уливају се и остале загађене реке и речице, па Нови Сад, Београд без икаквих пречишћавача отпадних вода итд. Улива се и Тиса која је IV степен загађења и др.

Прилог: КЛАСИФИКАЦИЈА РЕЧНИХ ВОДА СРБИЈЕ ПО СТЕПЕНУ ЊИХОВЕ ЗАГАЂЕНОСТИ

Van mreže zankiki

• NF clan
  • *
    • Marissa
« Odgovor #6 poslato: 01. Februar. 2018. / 13:34:59 »
Ja sam nedavno čitao neki naučni rad o tome, ali je bio podatak da je čistiji na izlasku iz zemlje, nego kod Bezdana... Tamo je izneta predpostavka da se zbog smanjene brzine vode i velike dubine u Đerdapu tamo dosta toga nataloži. Delovalo mi je da ima smisla.

Ali nije mi jasno ako je takvo stanje u Gradištu.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
  • Dužina: 20ft
« Odgovor #7 poslato: 01. Februar. 2018. / 13:43:49 »
Разумем да се вода (до одређене мере) самопречишћава, али је загађење много веће. На целокупном току кроз нашу земљу свуда у већој или мањој мери уливају се отпадне воде. У овој класификацији наведена је "црна тачка" -ђердапска брана која успорава ток Дунава што за последицу има све веће наносе токсичног муља који ту и остаје.  И на крају закључак да је тамо чистији... Свашта...

Цитирам део текста:

"...Grad Beograd je inače jedini višemilionski grad u Evropi koji kanalizaciju direktno sprovodi u reke na kojima se grad nalazi, a u kojima se Beograđani kupaju. Jedan veliki kanalizacioni otvor koji govna i druge fekalije vodi direktno u Dunav nalazi se u Zemunu kod stare kapetanije, odnosno uzvodno od kupališta Lido na velikom ratnom ostrvu!

Pa ako se preko leta kupate na Lidu na Dunavu držite zatvorena usta i glavu iznad vode, ili se bolje tamo ne kupajte dok grad grad Beograd ne reši kanalizacione odvode na drugačiji način. Inače to nije i jedini direktni upliv Beogradske kanalizacije u Dunav, beogradske fekalije ulaze i kod Ade huje. Veći deo toga završava u rukavcu, pa celo tamošnje naselje smrdi, na ljudski izmet.

Kod bazena "25 maj", kanalizacija bez filtriranja takođe ide u Dunav, ali se zahvaljujući jakoj vodenoj struji miris fekalija tu ređe oseća, što Dorćolu daje prednost u odnosu na Višnjičku Banju, i priobalni deo Karaburme. Tamo obala smrdi više od jednom u mesecu i taj smrad vrlo često dopire daleko u prigradska naselja Lešće i Mirijevo.

Sava je takođe prepuna fekalija, a kod Brankovog mosta, u samom centru Beograda, celokupna gradska kanalizacija ide direktno u Savu, a i celo priobalje je okupirano splavovima, restoranima, sojenicama, koji nikakvim zakonom nisu dozvoljene (a, Turistička organizacija Beograda se hvali ovim "atrakcijama" i preporučuje ih gostima!) a odvodi toaleta iz tih restorana idu direktno u reku. U reci Savi su se iz tih razloga takođe pojavile alge i koncentracija bakra je deset puta veća od dozvoljene, a lokalni pecaroši (alasi), nabavljaju za beogradske restorane ribe iz takve reke a ugostitelji je reklamiraju kao "svežu"!..."

Извор: http://magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=401&cl=11

Van mreže zankiki

• NF clan
  • *
    • Marissa
« Odgovor #8 poslato: 01. Februar. 2018. / 14:00:33 »
Ja kad sam žedan a nema vode u blizini popijem koji gutljaj iz Dunava... Nikad mi još ništa nije falilo.
Doduše, kao što rekoh, uzvodno smo od Beograda.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika