Autor Tema: Где ћете на летовање 2018-е?  (Pročitano 494 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
Где ћете на летовање 2018-е?
« poslato: 26. Maj. 2018. / 17:13:00 »
Како се летња сезона приближава, занимљиво би било да поделимо "тајну" где ће ко ове година на сунчање и купање.

Код мене (као и прошле године, претпрошле, натпрошле...) одлука је пала на Грчку. Овог пута средњи прстен -Ситонија, место Неос Мармарас.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Odg: Где ћете на летовање 2018-е?
« Odgovor #1 poslato: 23. Jun. 2018. / 21:51:33 »
@Zox, ako treba neki savet ili bilo sta drugo slobodno mi se obratite a dosta o Neos Marmarasu i okolini mozete pronaci ovde: http://www.nautickiforum.com/Forum/index.php?topic=1582.0

juhgfd

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #2 poslato: 24. Jun. 2018. / 12:21:54 »
Хвала Шћеко, прочитао сам тему још 2016 год. и подсетио сам се опет детаља. Добра тема.
Мислим да ове године чамац неће видети море. Питање је да ли ће бити завршен ремонт, а волео бих да га мало провозам прво по реци, сумирам утиске и проверим има ли недостатака.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #3 poslato: 24. Jun. 2018. / 22:28:58 »
Ako odete bez camca preporucujem da iznajmite camac, ja sam uvek iznajmljivao na plazi Lagomandra, detalje imate ovde: http://www.rentaboathalkidiki.gr/ . Nikada nisam imao problema.

Slike od nekih plaza do kojih mozete da dodjete mozete pogledati ovde: http://www.nautickiforum.com/Forum/index.php?topic=436.msg2289#msg2289

Ako vam trebaju jos neke informacije ili preporuke za uvale ili restorane slobodno pitajte.

juhgfd

Van mreže mirsim

• NF clan
  • *
    • Classic
  • Brod tip: Crescent 535 Classic
  • Dužina: 5,5m
« Odgovor #4 poslato: 24. Jul. 2018. / 12:40:59 »
Ja ove godine idem bez camca u drugoj polovini avgusta 7 dana u Neos Marmaras. Kolima sam prije 3 godine obisao neke od plaza na  Sitoniji. Jedan dan sam proveo i na Kohi plazi, Porto Carras. Usao sam kolima u Porto Carrasi platio ulaz par eura. Sada citam na forumu da naplacuju ulaz 10EUR po osobi. Planiram da obidjem detaljnije marinu Porto Carras radi eventualnog dolaska na mjesec dana sa camcem sledece godine. Zamolio bih Sceku, a i druge koji su bili na Sitoniji da mi daju odgovor na nakoliko pitanja:

1.   Da li mogu sa iznajmljenim camcem uci u marinu i vezati se pola sta na slobodni vez. Da li postoji neka oznaka  (recimo zeleni krug) za slobodan vez taj dan?
2.   Ako udjem kolima  li ima neka dobra ”lozinka” da je kazem i da izbjegnem placanje ulaza za 4 osobe, sto je bacenih 40EUR? Recimo kazem da idem ”na prijateljevu jahtu sa kojom ce uploviti u marinu ili je usidrena u marini”. Pozovem se na Scekinu jahtu ako je jos na vezu u marini ili nesto slicno.
3.   Lagomandra camac, prema njihovom sajtu, kosta 100EUR dan plus benzin. Da li su oni jeftiniji od camaca u Neos Marmaras?
4.   Koje je bezbedno rastojanje od obale da se izbjegnu podvodne stijene
5.   Koliko je max dozvoljeno udaljavanje od baze u Lagomandra?
6.   Da li je bezbedan prilaz plazama, mislim na podvodne stijene?
7.   Ima li camac navigaciju sa ”dubinomjerom”?
8.   Da li se dobija karta dozvoljenje plovidbe sa oznakama kojim se plazama smije prici i na kom rastojanju?
9.   Da li ima ”cigaret” prikljucak na camcu pa da ponesem svoj Garmin navigacioni uredjaj sa mojom Garmin kartom koja pokriva i more oko Halkidikia?

Lagomandra:
http://www.rentaboathalkidiki.gr/prices/

Neos Marmaras:
http://rentaboatneosmarmaras.gr

Ja bih se skoncentrisao na obilazak plaza  na jedan dan juzno od Porto Carras marine sa ulaskom u marinu. To je pilicno rastojanje (lagomandra – uvale juzno od Porto Carras ca 18km tj. oko 10M.  Za mali camac i malu brzinu (ca 5-7 M/h) je 1,5-2 sata plovidbe u jednom pravcu, 4 sata plovidbe u oba pravca.
Ako iznajmim camac u Neos Marmaeas plovim ca 8km- 5M juzno od Porto Carras. Sa ulaskom u Porto Carras, obilaskom plaza juzno od Porto Carras, povratkom u Neos Marmaras plovim max 2 sata u oba pravca.

10.   Koja je zapremina rezervoara na camcu?
11.   Optimanlna brzina voznje camca?
12.   Kolio orjentaciono trosi po milji ili satu?
13.   Da li treba ponijti za svaki slucaj 10l svog goriva u kanisteru?

I na kraju zamolio bih Sceku a i druge koji imaju iskustvo sa iznajmljivanjem camca oko Neos Marmarasa da predloze po svom misljenju optinalnu marsutu za jednodnevni izlet.
Unaprijed zahvalan na informacijama. Pozdrav, Mirko.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #5 poslato: 24. Jul. 2018. / 19:42:16 »
Preporucujem najam u Lagomandri. Potrebno im se najaviti dan ili dva unapred. Najam pocinje od 9 pa do 6 ili 7 uvece. Sto se brzine tice ona je oko 20 milja na sat (motor je 30hp yamaha). Od njih cete dobiti sva uputstva i mapu ostalo vam nije potrebno videcete i sami. Nema podvodnih stena tako da se ne sekirate previse. Prikljucak za struju nema ni jedan camac na renti ali su zato opremljeni sa svim neophodnim priborom.

Ulazak u Porto Caras sa camcem je ok a mozete se privezati negde gde vidite da nije za korisnike (u dnu marine, oko rampe za izvlacenje, ...).

Lagune iza Porto Carasa (ili juzno) su prelepe i slobodno ih obilazite a u jednoj cete videti i mali mol za privez i tavernu Panos - od srca preporuka za rucak.

Navigaciju nema u camcu ali mapu koju dobijete od njih je sasvim dovoljna za sve. Inace od Lagomandre do uvala je oko pola sata voznje najvise.

Cena ulaza kolima u Porto Caras (a i tajna sifra) je 10e po osobi.

juhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #6 poslato: 24. Jul. 2018. / 19:49:49 »
Vise o najmu camaca u Neosu: http://www.nautickiforum.com/Forum/index.php?topic=436.msg2289#msg2289

Inace goriva cete imati dovoljno.

Nemojte se puno brinuti i sekirati, spremite dobro raspolozenje, hladna pica, grickalice, voce i krenite!

juhgfd

Van mreže mirsim

• NF clan
  • *
    • Classic
  • Brod tip: Crescent 535 Classic
  • Dužina: 5,5m
« Odgovor #7 poslato: 24. Jul. 2018. / 21:24:35 »
Sceko, hvala vam na dodatnim informacijama u vezi iznajmljivanja camca u Lagomandri. Sledicu vase preporuke. Pozdrav, Mirko

Na mreži vlajkogm

• NF clan
  • *
« Odgovor #8 poslato: 25. Jul. 2018. / 14:31:43 »
Ja sam prosle godine iznajmio u Neos Marmarasu polovinom septembra.

Covek koji iznajmljuje camce je bio ok, sve nam je lepo objasnio dokle mozemo da idemo (vise zbog GPS pracenja nego zbog goriva), preporucio u koje uvale mozemo da idemo, pokazao oko motora kako se rukuje i pristaje na plazi, dao broj telefona za svaki slucaj da ga zovemo. Kad samo vratili camac, samo je pogledao koliko smo goriva potrosili i odokativno naplatio cini mi se 20e.

E to odokativno mi se nije svidelo, jer pretpostavljam da je tako radio posle svakog iznajmljivanja, sto opet ima za posledicu da sam nezadovoljan samim plovilom: jedan list propelera je bio iskrzan i iskrivljen, u voznji sam imao utisak da "vuce" na desno te sam morao konstantno da kontriram na levo :-), a dodavanje gasa uopste nije islo glatko - koliko god polako hteo da pomerim rucicu gasa pri malom broju obrtaja, nekako mi je uvek "secnulo" za razliku od smanjivanja gasa.

Istina, nemam iskustva sa motornim camcima, narocito ovog tipa sa daljinskim komandama, ali sam imao osecaj da to ne treba tako da radi.

Moj savet je da probate da rano ujutru, pre svih odete do camaca kako bi eventualno mogli da izaberete koji vam/Vam odgovara, i svako da posetite plaze juzno od Porto Carrasa, jer do njih mozete doci ili plovilom ili da pesacite kroz resort, a kao sto rece Sceka, plaze su em prelepe em na njima nema guzve (bar nama u septembru nije bilo) ako zelite da se osamite.

P.S. na jednoj od tih plaza se nedaleko od nas usidrila pasara sa kabinom, BG registracije pod imenom Nina, koja mi se svidela kako je sredjena, te ovom prilikom pozdravljam vlasnika ukoliko je na forumu i ovo cita :-)

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #9 poslato: 25. Jul. 2018. / 18:28:24 »
Na Lagomandri su svi camci na obali, pregledaju se pre polaska tako da znate sta iznajmljujete: https://www.facebook.com/LagomandraBeachWaterSportsRentaBoat/

Mapa koja je data u okviru fotografija prikazuje granicu do koje smete (tacnije preporuceno) da se ide. Ukoliko nedaj boze imate neki problem pozovete ih na mobilni i oni dodju po vas svojim velikim gliserom, tako da budete bez brige.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika