Autor Tema: Camac je napokon stigao do Grcke!  (Pročitano 6964 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
  • Osp: UMČ
Odg: Camac je napokon stigao do Grcke!
« Odgovor #45 poslato: 07. Novembar. 2017. / 01:17:00 »
Promaklo mi da ste vec napisali.iznenadjujuce topla voda

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
« Odgovor #46 poslato: 07. Novembar. 2017. / 10:22:27 »
Zaista je bilo fantastično ta 2 dana. Inače za temperature vode/mora je koristim sledeći link: https://www.wetter.de/deutschland/badetemperaturen-karte-deutschland-c49.html ; Na karti u donjem desnom delu ima opcija za otkljucavanje (katanac) i onda možete da pregledate temperature svuda u evropi.

juhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #47 poslato: 07. Novembar. 2017. / 10:33:04 »
Inače čamac je pripremljen za vađenje i pre neki dan izvađen. Vidimo se na proleće!

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
« Odgovor #48 poslato: 07. Novembar. 2017. / 18:07:18 »
E ovo je super stvar.kad je marina prava,pa izvuku brod bez  neke frke.ja uvek na rampi, stresno jeste,al do sad nisam imao vecih problema.

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #49 poslato: 16. Novembar. 2017. / 11:54:42 »
Za kraj sezone/godine još par slika sa vađenja čamca i predah na obližnjoj plaži!

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #50 poslato: 16. Novembar. 2017. / 12:01:51 »
Zanimljivost iz marine: oni koji nemaju svoju ciradu mogu da ugovore postavljanje privremene cirade od termoskupljajućeg najlona koji kada se navuce u zategne specijalnim fenom oprema otvorima za ulazak i za ventilaciju! Cena nije mala ali ni camci/brodovi na koje se stavlja nisu baš jeftini!

Cena koju su mi onako od oka rekli za čamac na slici je sa svim radovima i materijalom oko 1,500 EUR (ako su mene slagali i ja sam vas jer nisam bio zainteresovan pa su mi odgovorili na isti način). Problem koji ima ova zaštita je vlaga koja se javlja ispod zaštite i pored otvora za ventilaciju.

Van mreže BoNik007

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Quicksilver 555
  • Dužina: 5.5m
« Odgovor #51 poslato: 26. Novembar. 2017. / 11:37:30 »
Pozdrav svima
Drago mi je da je fino bilo u Grčkoj... a pošto se i sam spremam da narednog leta povučem svoj čamac za Grčku, a fino sam se o svemu informisao u vašim pisanjima, još jedna stvar mi nije potpuno jasna. Posedujem dozvolu (polagao u švajcarskoj) koja važi recimo u Italiji, Hrvatskoj, Francuskoj...ali o Grčkoj nigde ništa ne piše...ili vrlo malo piše. negde sam pročitao da ako se koristi vlastiti brodić, kao gost u GR mozes upravljati i ne udaljavati se više od 3 milje od obale... negde piše da je dozvola potpuno važeća, a negde da je za Grčku pitrebna dozvola isključivo za more...
Dali neko ima pouzdanije informacije o tome....osim da u grčkoj niko ne kontroliše i da je sve skroz opušteno :-)
Pozdrav&Hvala
BoNik

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #52 poslato: 26. Novembar. 2017. / 16:51:55 »
@BoNik007, pogledaj ovde: https://www.angloinfo.com/how-to/greece/lifestyle/sports-leisure/sailing

Inace za ove 2 godine me niko nije pitao nizasta osim sto sam sve to predao u marini (kopije).

juhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #53 poslato: 29. Novembar. 2017. / 14:14:49 »
@BonNik007, nastavak odgovora: niko ti ne može tačno reći šta se sve u Grčkoj traži ili ne i šta se plaća ili ne! Ako je moguće da postoji država sa luđim zakonima i propisima od nas onda je to Grčka! Neki zakoni su naprimer izglasani u njihovoj skupštini ali kako je u međuvremenu došlo do promene vlasti taj zakon nije objavljen u njihovom službenom glasniku i niko ne zna da li je na snazi ili ne!!!

Pogledaj samo ove natpise iz novina koje s bave to tematikom:

- http://news.gtp.gr/2017/11/20/new-levy-burden-watercraft-owners-docking-greece/
- http://www.ekathimerini.com/199963/article/ekathimerini/business/problems-pile-up-for-greek-boat-builders-as-taxes-rise
- ...

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #54 poslato: 29. Novembar. 2017. / 14:35:32 »
Мене је летос контролисала Обалска стража  док сам се приближавао острву Лихадонисија. Пошто су документи на српском захтевали су превод на грчки или на енглески језик. Нису ми наплатили казну, али су напоменули да следеће године то морам имати под обавезно или ударају по навчанику.

NF servisi

Video

Vodostaj

Plovila članova foruma

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika