Autor Tema: Camac je napokon stigao do Grcke!  (Pročitano 14460 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
  • Osp: UMČ
Odg: Camac je napokon stigao do Grcke!
« Odgovor #45 poslato: 07. Novembar. 2017. / 01:17:00 »
Promaklo mi da ste vec napisali.iznenadjujuce topla voda

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
« Odgovor #46 poslato: 07. Novembar. 2017. / 10:22:27 »
Zaista je bilo fantastično ta 2 dana. Inače za temperature vode/mora je koristim sledeći link: https://www.wetter.de/deutschland/badetemperaturen-karte-deutschland-c49.html ; Na karti u donjem desnom delu ima opcija za otkljucavanje (katanac) i onda možete da pregledate temperature svuda u evropi.

juhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #47 poslato: 07. Novembar. 2017. / 10:33:04 »
Inače čamac je pripremljen za vađenje i pre neki dan izvađen. Vidimo se na proleće!

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
« Odgovor #48 poslato: 07. Novembar. 2017. / 18:07:18 »
E ovo je super stvar.kad je marina prava,pa izvuku brod bez  neke frke.ja uvek na rampi, stresno jeste,al do sad nisam imao vecih problema.

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #49 poslato: 16. Novembar. 2017. / 11:54:42 »
Za kraj sezone/godine još par slika sa vađenja čamca i predah na obližnjoj plaži!

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #50 poslato: 16. Novembar. 2017. / 12:01:51 »
Zanimljivost iz marine: oni koji nemaju svoju ciradu mogu da ugovore postavljanje privremene cirade od termoskupljajućeg najlona koji kada se navuce u zategne specijalnim fenom oprema otvorima za ulazak i za ventilaciju! Cena nije mala ali ni camci/brodovi na koje se stavlja nisu baš jeftini!

Cena koju su mi onako od oka rekli za čamac na slici je sa svim radovima i materijalom oko 1,500 EUR (ako su mene slagali i ja sam vas jer nisam bio zainteresovan pa su mi odgovorili na isti način). Problem koji ima ova zaštita je vlaga koja se javlja ispod zaštite i pored otvora za ventilaciju.

Van mreže BoNik007

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Quicksilver 555
  • Dužina: 5.5m
« Odgovor #51 poslato: 26. Novembar. 2017. / 11:37:30 »
Pozdrav svima
Drago mi je da je fino bilo u Grčkoj... a pošto se i sam spremam da narednog leta povučem svoj čamac za Grčku, a fino sam se o svemu informisao u vašim pisanjima, još jedna stvar mi nije potpuno jasna. Posedujem dozvolu (polagao u švajcarskoj) koja važi recimo u Italiji, Hrvatskoj, Francuskoj...ali o Grčkoj nigde ništa ne piše...ili vrlo malo piše. negde sam pročitao da ako se koristi vlastiti brodić, kao gost u GR mozes upravljati i ne udaljavati se više od 3 milje od obale... negde piše da je dozvola potpuno važeća, a negde da je za Grčku pitrebna dozvola isključivo za more...
Dali neko ima pouzdanije informacije o tome....osim da u grčkoj niko ne kontroliše i da je sve skroz opušteno :-)
Pozdrav&Hvala
BoNik

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #52 poslato: 26. Novembar. 2017. / 16:51:55 »
@BoNik007, pogledaj ovde: https://www.angloinfo.com/how-to/greece/lifestyle/sports-leisure/sailing

Inace za ove 2 godine me niko nije pitao nizasta osim sto sam sve to predao u marini (kopije).

juhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #53 poslato: 29. Novembar. 2017. / 14:14:49 »
@BonNik007, nastavak odgovora: niko ti ne može tačno reći šta se sve u Grčkoj traži ili ne i šta se plaća ili ne! Ako je moguće da postoji država sa luđim zakonima i propisima od nas onda je to Grčka! Neki zakoni su naprimer izglasani u njihovoj skupštini ali kako je u međuvremenu došlo do promene vlasti taj zakon nije objavljen u njihovom službenom glasniku i niko ne zna da li je na snazi ili ne!!!

Pogledaj samo ove natpise iz novina koje s bave to tematikom:

- http://news.gtp.gr/2017/11/20/new-levy-burden-watercraft-owners-docking-greece/
- http://www.ekathimerini.com/199963/article/ekathimerini/business/problems-pile-up-for-greek-boat-builders-as-taxes-rise
- ...

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #54 poslato: 29. Novembar. 2017. / 14:35:32 »
Мене је летос контролисала Обалска стража  док сам се приближавао острву Лихадонисија. Пошто су документи на српском захтевали су превод на грчки или на енглески језик. Нису ми наплатили казну, али су напоменули да следеће године то морам имати под обавезно или ударају по навчанику.

Van mreže mirsim

• NF clan
  • *
    • Classic
  • Brod tip: Crescent 535 Classic
  • Dužina: 5,5m
« Odgovor #55 poslato: 07. Mart. 2018. / 18:01:54 »
Prije par godina sam bio kolima na Sitoniji i obisao neke plaze. Odusevio sam se plazama, morem ambijentom. Pomislio sam u sebi da moram doci sa camcem na Sitoniju. Prije 2 godine sam kupio camac, polozio za UMC prvo u Beogradu a potom u Svedskoj. Imam i svedski certifikat i dozvolu za rukovanje brodskom radio stanicom. Imam vez u klubu u gradu Kungsbacka u rijeci koja se uliva u more. Rijcnim tokom od grada i mog veza do mora ima ca 1,2 Milje (ca 2km). Prvu godinu 2016 sam plovio sa camcem samo u mom morskom zalivu, 10-15M, i nisam izlazio na otvoreno more jer camac ima certifikat za keoristenje u zalivima i pri obali, recimo 4M max udaljenost od sigurnog zaklona u slucaju nevremena. U certifikatu pise da camac moze izdrzati  vjetar do 6 Bofora (10,8-13,8 m/s) i valove do 2m. To camac najverovatnije moze iizdrzati ali je pitanje da li voditelj i posada camca mogu to izdrzati. Na more sam izlazio samo ako je brzina vjetra ispod 4 Bofora (5,5-7,9 m/s), i talasi max 1,0m.
Prosle godine sam, poslije detaljnih priprema, bio sa camcem mjesec dana u Tivtu (privatni smjestaj i privatni vez) i mjesec dana u Beogradu marina Vidra.
Ove godine cu najvjeriovatniji koristiti camac samo u Svedskoj, ali cu doci na odmor bez camca i u Beograd i u Tivat, a moguce i na Sitoniju.
Za Sitoniju sa camcem cu morati sve dobro isplanirati i zbog toga mi je potrebna vasa pomoc a narocito pomoc od Sceke. Nisam dobar za inprovizacije na licu mjesta i zbog toga sve vas, a prije svih Sceku molim da mi svojim znanjem, iskustvom i kontaktima pomogne da sto bolje pripremim svoj boravak na Sitoniji. Volim sigurnu luku i zbog toga planiram da camac vezem u Poro Carras. Ja i supruga ce mo se smjestiti u privatni smjestaj.
Dosao bih sa camcem na prikolici do Beograda, servisirao motor Evinrude e-tec 60Hk, 2015 g. kod auktorizovanog servisa SKI&SEA BEOGRAD d.o.o.
Vojni put 2 165b-Zemun, M: +381 60 3333 777, Email: zeljko@ski-sea.si, Web: www.ski-sea.com
Prosle godine su mi oni rjesili problem sa startom motora i izvrsili redovni servis motora na 3 godine. Jako su profesionalni i zbog toga cu ponovo ici kod njih na servis a ne kod servisera u Svedskoj.

Pitanja prije svega za Sceku a i ostale koji mogu dati odgovor.
Moj camac je 5,5m dug.
Porto Carras sedmicna cijena 20,20 €/m, sto je dnevno 20,20 /7=2,885 €/m, isto kao i kada se mjesecna cijena svede na dnevnu cijenu.
Znaci da bi mene 2 sedmice kostale 20,20 €/m X 1,24 X 5,5m=138 €

1. Da li je to tacno ili ja u necemu grijesim?
2. Da li je za sedmicni ”najam” veza uracunato i koristenje njihove rampe  za spustanje camca sa sopstvenom prikolicom ili se to posebno placa?

Ako je spustanje uracunato samo u mjesecni ”najam” veza tada je razumljivo zasto je dnevna cijena ista za sedmicni i mjesecni  ”najam”.

Vi ste napisali:
-   Samo koriscenje njihovih rampi (koje su fantasticne i ima ih vise za razlicita plovila) kostalo bi me 100e za spustanje i 100e za vadjenje camca
-   Cena za mesec dana camca u marini kosta 750e (zavisi od duzine camca i vremena na koji sklapate ugovor) ali u onda ne placam spustanje i vadjenje camca
-   Sama marina je zasticena od svih vremenskih uslova i organizovana do savrsenstva sa svim sadrzajima koji su neophodni (i mnogo vise)

Ako je spustanje i vadjenje camca sa sopstvenom prikolicom 200EUR tada se isplati spustiti camac na nekom drugom najblizem mjestu i uploviti sa camcem u marinu.

3. Da li Sceko zna neko prirodno mjesto 10 tak milja od Porto Carrasa za spustanje camca sa sopstvene prikolice i sopstvenog auta (Nissan x-trail) ili da se angazuje profesionalno spustanje koje je jeftinije nego u Porto Carrasu?

4. Da li u toku sezone ima mjesta  za manji camac 5,5m, za 2-3 sedmice, bez da se sve mora ugovarati i placati nekoliko mjeseci unapred?
5. Da li mogu racunati na vasu pomoc Sceko, na terenu u Grckoj u marini Porto Carras i okolini?

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #56 poslato: 07. Mart. 2018. / 20:11:01 »

Pitanja prije svega za Sceku a i ostale koji mogu dati odgovor.
Moj camac je 5,5m dug.
Porto Carras sedmicna cijena 20,20 €/m, sto je dnevno 20,20 /7=2,885 €/m, isto kao i kada se mjesecna cijena svede na dnevnu cijenu.
Znaci da bi mene 2 sedmice kostale 20,20 €/m X 1,24 X 5,5m=138 €

1. Da li je to tacno ili ja u necemu grijesim?
2. Da li je za sedmicni ”najam” veza uracunato i koristenje njihove rampe  za spustanje camca sa sopstvenom prikolicom ili se to posebno placa?

Ako je spustanje uracunato samo u mjesecni ”najam” veza tada je razumljivo zasto je dnevna cijena ista za sedmicni i mjesecni  ”najam”.

Vi ste napisali:
-   Samo koriscenje njihovih rampi (koje su fantasticne i ima ih vise za razlicita plovila) kostalo bi me 100e za spustanje i 100e za vadjenje camca
-   Cena za mesec dana camca u marini kosta 750e (zavisi od duzine camca i vremena na koji sklapate ugovor) ali u onda ne placam spustanje i vadjenje camca
-   Sama marina je zasticena od svih vremenskih uslova i organizovana do savrsenstva sa svim sadrzajima koji su neophodni (i mnogo vise)

Ako je spustanje i vadjenje camca sa sopstvenom prikolicom 200EUR tada se isplati spustiti camac na nekom drugom najblizem mjestu i uploviti sa camcem u marinu.

3. Da li Sceko zna neko prirodno mjesto 10 tak milja od Porto Carrasa za spustanje camca sa sopstvene prikolice i sopstvenog auta (Nissan x-trail) ili da se angazuje profesionalno spustanje koje je jeftinije nego u Porto Carrasu?

4. Da li u toku sezone ima mjesta  za manji camac 5,5m, za 2-3 sedmice, bez da se sve mora ugovarati i placati nekoliko mjeseci unapred?
5. Da li mogu racunati na vasu pomoc Sceko, na terenu u Grckoj u marini Porto Carras i okolini?

Da probam da odgovorim:

1. 2 sedmice kostale 20,20 €/m X 1,24 X 5,5m=138 € - dobro izracunato za 1 nedelju a za 2 je 2x vise ili 276 €

2. Ukljucena je upotreba rampe za spustanje (bez pomoci ali uvek ima nekog da pomogne) ali je rampa takva da bez problema vas camac spustate sami

3. Ima takvih mesta ali ako idete u Porto Caras onda vam sve to ne treba jer cete imati i besplatan parking i za auto i za prikolicu

4. Ovih poslednjih godina mesta je uvek bilo za camac vase velicine ali nije lose da pre dolaska uputite mail u marinu i na taj nacin sve rezervisete (bez uplate unapred). Veci je problem da obezbedite smestaj za vas i suprugu tokom sezone to morate dosta unapred da uradite a savetujem vam Neos Marmaras jer je jako blizu marine (5km). Osim toga mozete uzeti i smestaj u samom Porto Carasu i onda dobijate znacajan popust za koriscenje marine ali je sam smestaj dosta skup!

5. U svakom slucaju racunajte na moju pomoc (pogotovo ako budemo u isto vreme tamo) i na sva vasa pitanja cu vam rado odgovoriti

Pozdrav,
Sceka

Van mreže mirsim

• NF clan
  • *
    • Classic
« Odgovor #57 poslato: 07. Mart. 2018. / 21:46:48 »
Sceko, hvala vam na brzom odgovoru. Smjestaj u Porto Carrasu je skup i ja bih putem https://www.booking.com/ rezervisao privatni smjestaj u Neos Marmaros-u. Prije 3 godine sam bio par dana u Neos Marmaros-u i kupao sam se i na plazi Porto Carras-a jedan dan. Najvazniji mi je siguran vez za camac a to je Porto Carras za 20EUR/dan, 2-3 sedmice. Dolazim da obidjem male plaze camcem, a za smjestaj nemam velikih zahtjava. Vazno je da je apartman uredan i da nije bez razloga previse skup. Na https://www.booking.com/ moze se pristojan smjestaj naci za 80EUR/dan u toku sezone, sto je oko mog limita koji sam sprenam da platim. Sve zajedno, vez i smjestaj  dnevno da ne prelazi 100EUR/dan. Planiram min. 2 sedmice a max 4 sedmice.
Hoteli sa 5 zvjezica u Porto Carras me ne zanimaju (350-370EUR/dan dorucak ili all inclusive) bez obzira na 30% popusta, sto je 245-260EUR/dan.
Bicu slobodan da vas kontaktiram kada odlucim da idem sa camcem u Porto Carras, pa ako tada budete tamo da se vidimo i upoznamo. U svakom slucaju bicu slobodan da vas pitam i trazim i u buduce vasu pomoc. Vi ste vec domaci u Porto Carras-u i ja cu gledati da planiram moj dolazak u isto vrijeme kada ste i vi tamo. Pozdrav, Mirko Simic

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #58 poslato: 07. Mart. 2018. / 22:13:51 »
@ mirsim, nema nikakvih problema slobodno mi se javite a mozda mogu da vam i oko smestaja pomognem jer sam ja tamo skoro domaci (letujem vec 15 godina).

Vez u Porto Carasu je potpuno siguran, imate i parking za prikolicu a sto se tice malih plaza za obilazak sa camcem toga ima koliko zelite (tacnije koliko goriva imate  cvbgfd )

Pozdrav  juhgfd

Van mreže mirsim

• NF clan
  • *
    • Classic
« Odgovor #59 poslato: 07. Mart. 2018. / 22:32:16 »
Sceko, zaboravih da vas zamolim da se raspitate kod prijatelja u Grckoj ili ljetois kada budete u marini, da li u Porto Carras marini ili u Thessaloniki-u ima auktorizovani serviser za Evinrude e-Tec motore godiste 2015. To mora biti ovlasten serviser za servis i opravku motora u toku garancije i koji naravno posjeduje i originalni program za diagnostiku rada motora. Vrlo je vazno da znam kome da si obratim u slucaju nekog problema na motoru. Za sada imam najblizeg servisera u Beogradu. Da li Porto Carras ima centar za pomoc na moru u slucaju zivotne opasnosti koja se moze pozvati radio vezom preko kanala 16 ili DSC pozivom? Gje je stacionirana najbliza pomoc na moru u oblasti marine Porto Carras? Pretpostavljam da za pomoc u slucaju kvara na motoru i ”slepanja” do marine (nije zivotna opasnist) na recimo 10 milja od marine uvjek se moze traziti pomoc prijatelja. Hvala unaprijed na odgovoru.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika