Autor Tema: Kako zaštiti brod od provale  (Pročitano 474 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boka bay

• NF clan
  • *
    • Boka Bay
  • Brod tip: Four Vinns / Vista 238
  • Dužina: 7,50 m
Kako zaštiti brod od provale
« poslato: 29. Oktobar. 2017. / 12:12:37 »
Pošto se zimi brod uglavnom kod nas u Boki izvlači napolje , a da ne bih plaćao oko 100€ura mesečno za suvi vez, odlučio sam da ga ostavim kod prijatelja u dvorištu ove zime.Problem je , jer  se ion zimi vraca za BG , a brod ostaje sam.Interesuje me na koji način je najbolje zaštiti brod, odnosno  na kojimnačin vi to radite?! Meni je dovoljno da se upali svetlo ili neki zvuk ako neko pokuša da skine Z-nogu ili se popne na brod , jer u komšiluku gde laniram ostaviti brod žive moji prijatelji i to im ne bi promaklo...sigurno bi reagovali.
Konkretno pitanje , šta mi predlažete , ja sam našao neke senzore pokreta na 12 V u BG, ali mi čovek koji ih je reklamirao rekao da ih nemaju i da tek treba da stignu, u  što sumnjam , jer mi je rekao da ih nisu ni imali ali da je čuom da su dobri , pa ce ih zato možda poručiti ...(reklama na kupujem-prodajem).
Interesuje me da li je bolja možda neka kamera sa intergrisanim senzorom pokreta...vaša iskustva... adresa firme, br. kontakt telefona ili link ,gde bih to mogao pogledati u BG . Važno mi je da to radi na 12V.

Hvala unapred.
Srdačan pozdrav iz Boke!

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Kako zaštiti brod od provale
« Odgovor #1 poslato: 30. Oktobar. 2017. / 13:58:52 »
Sada je to najmanji problem.
Postoje kamere koje u sebi imaju integrisani internet. Kada se našteluje ona sama snima kada detektuje pokret. Tebi na mobilni salje upozorenje i fotografiju dogadjaja, snima na sopstveni fleš a uvek uživo možeš da gledaš šta se dešava oko broda preko specijalizovanog sajta.. Usluga je besplatna osim troškova za karticu za internet.
Običan senzor pokreta za reflektore ti takodje može rešiti problem. Umesto reflektora uključuje sirenu. Ali oni rade na 220v. Pozajmi od komšija struju za to. Potrošnje skoro da i nema. Odnosno, potrošiće samo za sirenu ako je uključi.
Kontakt za kameru mogu da pošaljem sutra.
Koštaju oko 150 evra komad i rade na 12 v.

Van mreže boka bay

• NF clan
  • *
    • Boka Bay
« Odgovor #2 poslato: 01. Novembar. 2017. / 07:12:19 »
Hvala Dule , tako sam nešto i ja razmišljao ! Našao sam senzore pokreta i mislim da bi ovo bilo idealno za mene , radi na 12 V ,ali tek će ga nabaviti...             link:

http://frame.goglasi.com/frame?eid=138586653&q=%20IR%20senzor%20pokreta%2012V%20(NOVO)                               

a našao sam i senzor pokreta , koji takodje radi na 12 V, i čudi me da se nema kupiti u BG.....LINK:

http://www.njuskalo.hr/rasvjeta-oprema/sensor-senzor-pokreta-12v-oglas-17400539

Zamolio bih te da mi pošalješ kontakt tel.  gde bih mogao pogledati i eventualno kupiti tu kameru u BG.

Mada, mislim da mi je bolje rešenje  neki dobar senzor pokreta koji odredjeno vreme aktivira , svetlo, alarm ili tako nešto. Lopovi ovde , verovatno kao i tamo ne prezaju od ničega, prije par sedmica su  sa glisera od moga druga odneli nogu Mesruiser Bravo I , i to na udaljenosti od 10-tak metara od kućice čuvara plaže i kafića.Kamera ih je snimila , ali takodje ništa.Prije par meseci u gradskoj luci ( Škver) , gde je svaki deo pokriven kamerama ujutro rano odnešena je big game oprema u vrednosti od par hiljada €ura , Provalnik se vidi ...stavio je maramu na lice i odradjivao posao...Nikada ga niko nije našao ... ja sam dosta i često na putu , tako da mi snimak neće mnogo pomoći... a  drugari koji su u komšiluku ili u prolazu kada vide svetlo ili čuju alarm, odreagovaće.

Možda još neko ima dobar savet ili predlog , bio bih zahvalan da to kupim u BG , da ne poručujem preko neta , jer ovde skoro NEMA NIŠTA za kupiti od nautike ! Kao da nemamo more ...za svaku sitnicu trči se u Dubrovnik.

Sračan pozdrav

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #3 poslato: 01. Novembar. 2017. / 09:56:21 »
Senzori pokreta bas i nisu idealno resenje. Pre par dana su prijatelju instalirali te kamere. Slale su fotografije i upozorenja cim se brod zaljulja.
Majstor je nasao resenje.
Donece senzor toplote. Regaguje na toplotu ljudskog tela. Cim covek zakoraci u cuvano podrucje salje sms, fotografiju ili pali alarm. I sve radi na 12v. Problem je jedino sto je potreban internet.
Verovatno moze da se namesti i bez interneta. Da samo pali alarm kada se covek priblizi objektu.
Raspitacu se i obavestiti te.
Ja sam se odlucio za alarm za automobile sa senzorima pokreta. I to cu ugraditi. Stitim samo unutrasnjost tako da tu ima manje problema.

Van mreže boka bay

• NF clan
  • *
    • Boka Bay
« Odgovor #4 poslato: 01. Novembar. 2017. / 17:17:00 »

To, to je pravo rešenje !!! Molim te da me obavestiš , ja sam za vikend u BG  poslovno, voleo bih ako ima mogućnosti da to kupim ...Mislim da je to prava stvar / Nije problem ni internet , instaliracu ga na brodu. a verujem da mogu naći majstora koji to ovde može instalirati! To mi je puno jeftinije nego da mi ukradu  Z nogu , ili slično!

Hvala Dule!

Srdačan pozdrav!

Van mreže boka bay

• NF clan
  • *
    • Boka Bay
« Odgovor #5 poslato: 23. Novembar. 2017. / 08:41:31 »
Pozdrav Dule,

Bio sam poslovno u BG i NS , pa sam malo lutao po radnjama  tražeći rešenje protiv provale , sistem za zaštitu broda.

U koju sam god trgovinu ušao , rekli su mi da " nikad nisu čuli " za termalni sistem , tako da nisam ništa ni trgovao, jer mi sistem " senzora pokreta" ne završava posao.
Zamolio bih te jos jednom, kada majstor završi taj sistem koji si opisao u tvome postu , da mi javiš tvoje utiske i kako bih ja to mogao odraditi na mome brodu.

Mehaničara nemamo ovde kvalitetnih , ali električra imamo  : ) , al' nemamo materijala !

Srdačan pozdrav i hvala unapred!

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #6 poslato: 23. Novembar. 2017. / 16:27:58 »
Izvini što ti nisam javio. Majstor još nije završio kod mog prijatelja. Čim bude javljam.

Van mreže boka bay

• NF clan
  • *
    • Boka Bay
« Odgovor #7 poslato: 23. Novembar. 2017. / 16:54:28 »
Ma sve je ok Dule ...Reko samo da ne zaboraviš. Šta misliš o ovome ?

https://www.olx.ba/artikal/21499158/senzor-pokreta-sa-ugradjenim-temperaturnim-senzorom/

Sračan pozdrav

Van mreže broker975fx

• NF clan
  • *
    • David Veliki
  • Brod tip: mali rečni remorker
  • Dužina: 13
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
« Odgovor #8 poslato: 23. Novembar. 2017. / 21:10:40 »
Mozda jedan par sarplaninaca, mislim da bi tada bio zaista siguran

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #9 poslato: 25. Novembar. 2017. / 18:24:55 »
Ma sve je ok Dule ...Reko samo da ne zaboraviš. Šta misliš o ovome ?

https://www.olx.ba/artikal/21499158/senzor-pokreta-sa-ugradjenim-temperaturnim-senzorom/

Sračan pozdrav

To je odlično. Neće reagovati na senke. Mislim da je to isti senzor s tim da je ovaj bez detekcije pokreta. Naravno, svaki senzor može da pošalje lažni alarm. Zato i postoje kamere pa se proveri.
Ako se bojiš samo za Z nogu skini je. Nije to veliki posao.

NF servisi

Video

Vodostaj

Plovila članova foruma

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika