Autor Tema: Protivklizni brodski pod  (Pročitano 1564 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Protivklizni brodski pod
« poslato: 12. Januar. 2018. / 22:45:18 »
Šta mislite o ovim gumenim podovima koji se (sudeći prema slikama) postavljaju na plovila.

https://www.kupujemprodajem.com/Pod-protivklizni-za-camce-i-brodove-NOVI-DEZENI-47718610-oglas.htm?filter_id=416

Van mreže Mezija

• NF clan
  • *
    • Mezija
  • Brod tip: samogradnja
  • Dužina: 7.50
  • Osp: UMČ
Odg: Protivklizni brodski pod
« Odgovor #1 poslato: 12. Januar. 2018. / 23:22:31 »
Koristili smo takve podloge na masinama pre desetak godina.
Nisu lose ali se tesko postavljaju,u to vreme lepljene su sintelanom i pritiskane teretom dok se lepak ne osusi.
Verovatno postoji bolji nacin.Ako se neuradi kako treba na tom mestu stalno pravi problem.

Van mreže sale.m 79

• NF clan
  • *
    • Gasa
  • Brod tip: Ratomir Apic
  • Dužina: 10,10
« Odgovor #2 poslato: 15. Januar. 2018. / 19:17:12 »
Dali ste videli one trake sto se lepe na stepenice i klizavi mermer u marketima cini mi se odlicno a moralo bi da ima u razlicitim sirinama

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #3 poslato: 15. Januar. 2018. / 21:07:37 »
Хајде пусти неку слику, или е-адресу где се може поручити, могло би бити занимљиво.

Van mreže Nidza

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Bora 3
  • Dužina: 9m
« Odgovor #4 poslato: 16. Januar. 2018. / 07:15:32 »
Imas sigurno u prodavnici Derma u ul. Kralja Petra u Beogradu, tamo sam poslednji put kupio one sto su odozgo malo kao smirglica i super rade posao za neke plasticne stepenice u kabini na camcu. A imas gomilu tih za razne namene od raznih prodavaca po netu ako samo google-as protivklizne trake.

Van mreže Bakara

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Albin 25
  • Dužina: 8.3
  • Marina: Stari Slep
« Odgovor #5 poslato: 16. Januar. 2018. / 09:47:48 »
Samo zimi treba voditi racuna, jer te protivklizne trake postanu "klizne" trake zato sto se na njima skupi vlaga i zaledi :)
Inace je mnogo dobra stvar, i moze lepo da izgleda. Evo jedan primer na pramcu kako je covek uradio, vrlo jednostavno i minimalno, a radi posao:
https://www.pecaros-os.com/index.php?topic=1023.270

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
« Odgovor #6 poslato: 16. Januar. 2018. / 09:59:27 »
Ovde pogledajte kakvih sve rešenja ima: https://www.svb24.com/en/category/paint-care-tools-deck-covering-nonskid-covering.html

Ja sam na svom čamcu zalepio te Treadmaster antislip (tada ih je bilo u više veličina) koje su me koštale oko 30€ i prošle sezone su mi se odlično pokazale. Lepak se uhvatio "ko smrt za babu" i nije si ni milimetar pomerio a izdržava je mene od 120+ kg, a podloga na koju sam zalepio nije ravna. Na žalost nemam slike da vam pokažem.

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
« Odgovor #7 poslato: 08. April. 2018. / 22:32:45 »
Ovde pogledajte kakvih sve rešenja ima: https://www.svb24.com/en/category/paint-care-tools-deck-covering-nonskid-covering.html

Ja sam na svom čamcu zalepio te Treadmaster antislip (tada ih je bilo u više veličina) koje su me koštale oko 30€ i prošle sezone su mi se odlično pokazale. Lepak se uhvatio "ko smrt za babu" i nije si ni milimetar pomerio a izdržava je mene od 120+ kg, a podloga na koju sam zalepio nije ravna. Na žalost nemam slike da vam pokažem.
A gde ste to kupili? Mogu ja da narucim iz inostranstva,ali bih voleo da vidim uzivo kako to izgleda.a bas razmisljam sta cu sa palubom,verovatno cu sledece sezone da skidam sve sa palube i da renoviram.vec sam    poceo da prikupljam stvari za taj posao.nije mi sad paluba lose,ali voleo bih da uradim nesto po pitanju klizanja.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #8 poslato: 11. April. 2018. / 12:14:27 »
@Neptune, ja sam kupio ove: https://www.svb24.com/en/treadmaster-anti-slip-pads.html direktno u prodavnici SVB-a u Bremenu. Ima ih u različitim veličinama pogledajte u tabeli ispod slika.

juhgfd

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #9 poslato: 11. April. 2018. / 21:03:23 »
Deluju dobro,cini mi se bi mi na nekim mestima bilo bas dobro,samo bih voleo da vidim uzivo pre no narucim.video sam na nekim jedrilicama al nisam zgazio.
Svidja mi se sto je samolepljivo,ne znam bas kolike su te izbocine i dal moze da se sedi na tome.mozda vas sretnem letos na sitoniji pa mi pokazete....

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #10 poslato: 11. April. 2018. / 21:41:38 »
@Neptune, ja sam kupio ove: https://www.svb24.com/en/treadmaster-anti-slip-pads.html direktno u prodavnici SVB-a u Bremenu. Ima ih u različitim veličinama pogledajte u tabeli ispod slika.

juhgfd
Valjda moze da se sece makazama ili skalpelom?

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #11 poslato: 12. April. 2018. / 09:33:02 »
@ Neptune, podloge su tvrde tako da voda brzo ode jer je tako napravljena šara. Što se sečenja tiče mislim da nema problema (ja doduše moje nisam sekao jer su dimenzije odgovarale površini gde sam ih lepio).

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #12 poslato: 14. April. 2018. / 22:05:37 »
Hvala na info.

NF servisi

Plovila članova foruma