Autor Tema: Izvlačenje čamaca?  (Pročitano 9358 puta)

0 člana i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže vuk

• NF clan
  • *
  • Brod tip: deplasman
  • Dužina: 15m
Odg: Izvlačenje čamaca?
« Odgovor #15 poslato: 16. Mart. 2017. / 12:23:45 »
E da,2015g. sam ga radio kod Mraovica.

Van mreže Misha

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
  • Osp: UMČ
« Odgovor #16 poslato: 16. Mart. 2017. / 16:43:46 »
brod se nadam da necu vaditi narednih 10 godina
Koji je to antialgin koji ima kod nas da se kupi i da može da štiti brod 10 god?
A i boja teško da može štiti podvodni deo toliko dugo.

Van mreže broker975fx

• NF clan
  • *
    • David Veliki
  • Brod tip: mali rečni remorker
  • Dužina: 13
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
« Odgovor #17 poslato: 16. Mart. 2017. / 18:04:13 »
Koji je to antialgin koji ima kod nas da se kupi i da može da štiti brod 10 god?

Ima ovde ljudi koji moj brod znaju dok je bio kod starog vlasnika pa mogu da posvedoce kada je bio zadnji put napolju. Zadnji put je vadjen cini mi se 2005 a od tada je proslo 12 godina. Sto se tice podvodnog dela videcemo kakva ce situacija biti kada se istera ali ono sto ja vidim ne deluje strsno. Cak se ni antialgin nije skinuo, hvataju se alge ali koliko se slabo plovi ni to nije nesto strasno koliko bi se ocekivalo,  koliko znam koriscen je Zorkin program po ps sa nesto vise slojeva od preporucenih.

Mislim da ako nema fizickih ostecenja i ako se radi kako treba koriscenjem farbi na epoxi osnovi deset godina ne bi trebalo da bude problem za podvodni deo a posebno ako se koristi nesto poput Internacionala ili nekog nasviranog brenda.

zankiki

• Gost
« Odgovor #18 poslato: 17. Mart. 2017. / 09:30:00 »
Za moj brod,peskiranje,materijal i ruke su bili 3.800 evra bez vadjenja,spustanja i lezarine. uygjnh

Zbog ovakvih stvari sam ove zime prelomio da ipak ne prodajem Marissu i kupujem veći brod.
Lako je kupiti, treba to napojiti, održavati i voziti. Nemam para za to planinarenje.
Lep je konfor, ali nije lep konfor koji stoji u marini i ne mrda, a takvih je mnogo na sve strane. Ne shvataju ljudi koliko je ovo skup hobi.

Van mreže oblak

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Narval 960
  • Dužina: 32ft
« Odgovor #19 poslato: 17. Mart. 2017. / 09:57:51 »
Bas tako, ja sam se zaleteo za veliki brod i brzo shvatio da je to rupa bez dna koju 99% vremena koristim sam i ne moram bas imati fudbalsko igraliste. Prosle nedelje sam radio antialgin na velikom Narvalu, spustanje-vadjenje sve ukupno 50 €.
Zvoni, kucanje ne radi

Van mreže broker975fx

• NF clan
  • *
    • David Veliki
  • Brod tip: mali rečni remorker
  • Dužina: 13
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
« Odgovor #20 poslato: 17. Mart. 2017. / 16:40:20 »
Zanimljivo kako u ovo ne verujemo dok se i sami ne zaletimo ali ziva istina nema sta. Za jednog, dvoje i klinju 7, 8 metara lepo upakovanih je zaista ok.

Van mreže Nidza

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Bora 3
  • Dužina: 9m
« Odgovor #21 poslato: 18. Mart. 2017. / 09:18:12 »
O da, to je istina, a narocito kad i ides na vodu zbog opustanja i u pocetku tezis minimalizmu, a onda pocnes sam sebi da komplikujes bespotrebno u nekom trenutku, bitno je shvatiti to sto pre i sve posmatrati minimalisticki. Eto prosle godine na Srebrnom jezeru mi nije bilo pravo sto sam tacno za jedan metar duzi od cene za koju sam smatrao da je ok, ali sa druge strane, na celom putu to je bio jedini trosak mimo planiranih i nije mi zao zbog nekih drugih razloga, a opet i tu postoje druge opcije.

Cini mi se da u brodu do maksimalno 8m moze da se dobije odlican komfor, a sama iskoristivost zavisi vise od samog dizajna broda, neki u 7m imaju korisnog prostora koliko nema u nekim od 10m. I da, iskoristivost nije u broju lezajeva za spavanje sto vecina neupucenih u nautiku uvek pita  uygjnh.

Dobra odluka Zankiki  rfcdvb

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #22 poslato: 18. Mart. 2017. / 21:48:48 »
Bas tako, ja sam se zaleteo za veliki brod i brzo shvatio da je to rupa bez dna koju 99% vremena koristim sam i ne moram bas imati fudbalsko igraliste. Prosle nedelje sam radio antialgin na velikom Narvalu, spustanje-vadjenje sve ukupno 50 €.

Nije se tebi šmirglalo, zato si ga se rešio :)

Van mreže oblak

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Narval 960
  • Dužina: 32ft
« Odgovor #23 poslato: 18. Mart. 2017. / 22:30:51 »

Nije se tebi šmirglalo, zato si ga se rešio :)

Smirglao bi drugi i peskario i farbao...al za hiljade eura a meni to ne treba :) Setim se neke price o boci u koju staje tacno 2 litra vina..i mozes ti u nju sipati pa odlivati pa opet sipati al u nju stane 2 litra i to je mera. U svemu teba naci meru, kratak je ovo zivot za razna planinarenja, malo se druzimo a puno vremena smirglamo.
Zvoni, kucanje ne radi

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #24 poslato: 19. Mart. 2017. / 01:47:54 »
Malo šmirglanje, malo druženje, malo pecanje, malo više plovidbe i to je to.
Eto ja prošle godine kucao, šmirglao, lakirao i prepravljao bar tri dana nedeljno. Pa ipak sam preplovio preko 1000 km. Bio i na Tisi sa većim društvom, tri puta do Žilave i Smederevske ade, desetak puta na Male vode i do Grocke...
To je naravno moj način. Neko se veže na omiljenom mestu i tu provede vreme pecajući. Neko plovilo koristi da vikendom napravi krug po Savi, neko isplovi svako popodne, neko će isplovljavati samo po vetru da jedri par sati...
Prema afinitetima bira se tip i veličina tako da tu pravila nema.
A da košta... svi znamo ali ne smemo ni sebi da priznamo koliko.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #25 poslato: 19. Mart. 2017. / 02:57:08 »

Brod Istraživač je Karlo vadio 2000. godine. Kaže da je bilo malo više slojeva boje. Jeste boja tu i tamo popustila iznad vodene linije ali podvodni deo skoro da i nema algi ni oštećenja. Nije u pitanju antialgin jer mu je dejstvo davno prestalo. U pitanju je to što je brod na tekućoj vodi. Same alge nisu veliki problem ako je boja kvalitetna i ima je u dovoljno slojeva a zaštita od galvanskih struja pravilno odradjena. Siguran sam da na tekućoj vodi pravilno ofarbano i dobro zaštićeno korito može da izdrži 10 godina bez veće korozije čak i ako nema antialgin. U rukavcima sa punim marinama to nije slučaj. Naročito ne u marinama gde svako plovilo ima priključak na 220v. Naravno, treba staviti antialgin jer sloj algi usporava plovilo i povećava potrošnju.

Van mreže vuk

• NF clan
  • *
  • Brod tip: deplasman
  • Dužina: 15m
« Odgovor #26 poslato: 19. Mart. 2017. / 13:26:29 »
Ja sam moj vadio posle 8.god. i ni tackicu korozije nije imao.Samo 2011 sam imao alge koje su visile i pola metra,skinuo sam ih na Savi kod Baricke ade mrezicom od krompira,posle toga je valjda vece zagadjenje u govnari i od tada nemam ni ljigavo korito. jhgf

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #27 poslato: 19. Mart. 2017. / 23:26:58 »
Eto...
Još jedna potvrda da dobro pripremljeno i ofarbano korito može da izdrži deceniju bez problema.

Van mreže Misha

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #28 poslato: 20. Mart. 2017. / 08:39:51 »
Moze i 20 god, ali pitanje je kockarsko, šta će pre da popusti : naši živci i džep ili korito od rđe ili još češće od uticaja galvanske struje. U životu kockari uglavnom gube.
Ogromna većina vlasnika metalnih plovila voli kockanje, ima ih koji i nikada nisu vadili plovilo staro preko 20 god, pa ništa.
Dok se jedno jutro ne pojavi samo jarbol iznad vode, a ponekada ni on.
Ali da ne trošimo mnogo reči na najgoru varijantu, to se nama nikada neće desiti, hm, hm.
U mojoj marini se vrlo često izvlače brodovi sa drugih lokacija jer ima odlične uslove i za izvlačenje i za sređivanje, ali mnogo košta.
Većinom sam bio tada prisutan pre nego što počnu da skidaju lopatama desetine koligrama školjki, pogotovu sa plovila koja su najčešće parkirana u rukavcima.
Posle šmirglanja iznenadili biste se koliko površinskih rupica može biti na metalnom dnu plovila, kao da je neko pucao sačmarom. A magnezijumskih anoda nema više nigde, ostali samo dugmići.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Samogradnja
  • Dužina: 10m
  • Marina: Gradska
« Odgovor #29 poslato: 20. Mart. 2017. / 18:48:37 »

Gde ima za tu cifru, ako moze preporuka.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika