Autor Tema: Vanbrodski motori  (Pročitano 2267 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
Vanbrodski motori
« poslato: 31. Mart. 2014. / 20:05:09 »
U najnovijem broju magazina BOOTE pocela je da izlazi serija tekstova o vanbrodskim motorima: http://www.boote-magazin.de/test_technik/motoren/marktuebersicht-aussenbordmotoren/a43997.html

Tabela sa tehnickim podacima i cenama motora do 10ks: http://www.boote-magazin.de/fileadmin/user_upload/downloads/calendar/2014/Aussenborder-Spezial_light.pdf

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
Odg: Vanbrodski motori
« Odgovor #1 poslato: 11. Decembar. 2018. / 08:43:01 »
Kako u Nemačkoj važi zakon da do 15 KS ne treba dozvola, časopis BOOTE je napravio test 6 vanbrodskih motora od 15 KS. Na žalost video je na nemačkom ali nekom može biti interesantan:

PS. Video nije dostupan za gledanje van YouTube-a ali ga mozete pogledati klikom na link.

juhgfd

Van mreže Gile

• NF clan
  • *
« Odgovor #2 poslato: 12. Decembar. 2018. / 00:35:44 »
Ukljuce se titlovi u player-u i moze lepo da se isprati video.  uzhgfd

Van mreže Srdjan22

• NF clan
  • *
  • Brod tip: jugoplastika GK-3
  • Dužina: 4.2m
  • Marina: USRN Tamis Pancevo
« Odgovor #3 poslato: 17. Jul. 2020. / 18:59:27 »
Ja sam pre nepun mesec uzeo nov Mercury F20 EH EFI. Potpuno isto izgleda kao ova 15-ica na slici s tim sto je 20 KS i ima elektro start. Dosta sam razgledao i razmatrao razne motore i opcije prilikom kupovine i slobodno mogu reci da je Mercury sa ovim modelom pokazao najvise inovativnosti, u pogledu dizajna i prilagodljivosti motora.
Za razliku od ostalih proizvodjaca stavili su rucicu za upravljanje na sredinu motora, omogucili da se moze podesavati kako po visini tako i horizontalno, levo i desno za 18 stepeni, pa se rucica moze podjednako zgodno podesiti i za levoruke i desnoruke korisnike. Smer okretanja rucice za davanje gasa se takodje podesava, s leva na desno ili obrnuto kako je kome zgodno.Menjac je na samoj rucici odmah odmah iza gasa na najzgodnijem mogucem mestu. Stop dugme je na prednjoj strani rucice gasa. Motor ima sjajan amortizer koji znacajno ublazava vibracije na samom camcu i na rucici za upravljanje sto voznju cini jos udobnijom.
Motor zustar, elektronsko ubrizgavanje mu daje osetno vecu eksplozivnost  nego kod verzije sa karburatorom. Sve u svemu, sjsjan motor, ne cudi me da su ga nemci ovako lepo ocenili.

Evo jednog klipa sa Youtube gde mozete videti ovo o cemu sam govorio.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika