Autor Tema: Renovator Univerzalni alat  (Pročitano 7257 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Renovator Univerzalni alat
« poslato: 10. Maj. 2014. / 11:57:18 »
Razmisljam o nabavci jednog univerzalnog el. alata kao sto je ovaj Renovator:

U nedoumici sam koji je bolji:

1. Renovator iz Topshop-a
2. SKIL: http://www.conrad.de/ce/de/product/514873/SKIL-1470-AA-Multifunktionswerkzeug-200-W-F0151470AA?ref=list
3. BOSCH: http://www.conrad.de/ce/de/product/818071/Bosch-PMF-190-E-Set-Multifunktionswerkzeug-190-W?ref=list
4. DREMEL: http://www.conrad.de/ce/de/product/818997/Dremel-Multi-Max-MM40-19-Multifunktionswerkzeug-270-W-mit-Tragekoffer-und-umfangreichem-Zubehoer?ref=list

Da li neko ima neka iskustva? Koliko vidim razlika je u snazi motora (od 170W do 270W), po cenama su relativno slicni sem SKIL-a koji je znacajno jeftiniji (ali ima mali broj dodataka)!

dcfvb

Van mreže Zoran022

• NF clan
  • *
  • Dužina: 8,36
Odg: Renovator Univerzalni alat
« Odgovor #1 poslato: 10. Maj. 2014. / 12:28:26 »
Postoji to već dosta dugo, ali još nisam uspeo da vidim nekog majstora ni da radi sa tom alatkom ni da ima tu alatku u ''arsenalu''. Znači, ili su ne baš sjajni majstori ili je ne baš sjajna alatka  tfrdx Kad budem video da se intenzivno koristi, razmišljaću o tom alatu. A gledajući reklamu, čudim se kako sam do sada mogao da živim bez toga  tfrdx    APP (ako prođe prođe) je čudo.

Van mreže broker975fx

• NF clan
  • *
    • David Veliki
  • Brod tip: mali rečni remorker
  • Dužina: 13
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
« Odgovor #2 poslato: 10. Maj. 2014. / 14:39:36 »
Izgleda zanimljivo i samo sam jednog hobistu do sada sreo da ga ima i da ga hvali, čovek je u nautici i koliko sam provalio ljubitelj alata - sve u svemu ovu spravu jako hvali

Van mreže zoki novus

• NF clan
  • *
  • Navika ili lep gest "ulovio pa pustio-ne postoji"
    • NEMO
  • Brod tip: Carver
  • Dužina: 10m
« Odgovor #3 poslato: 10. Maj. 2014. / 15:58:50 »
Pa za hobi covek i hoce da kupi, ne postoji profi alat a da je ,,univerzalan"..

Van mreže maverick

• Urednik
  • *
  • http://pecaros-os.com/index.php
    • maverick
  • Brod tip: tiger shark yamaha 25 4t
  • Dužina: 4.3
« Odgovor #4 poslato: 10. Maj. 2014. / 16:39:06 »
Kolega ga ima...za čamce mila majka...pogotovo tko radi s plastikom i drvetom....

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #5 poslato: 10. Maj. 2014. / 17:00:59 »
"Univerzalan" je pod navodnicima, tacno, ne postoji univerzalan alat koji moze sve da radi ali ovaj moze da sece i brusi na dosta nepristupacnim mestima a namenjen je amaterima, kao sto sam ja, da nesto kao urade sami i posle budu ponosni na to.

Svaki alat kao i masina ili uredjaj je upotrebljiv onoliko koliko ti je na dohvatu ruke. Ja naprimer imam elektricni otvarac za konzerve koji radi fantasticno, konzervu otvori za par sekundi, i to tako da se tesko covek moze poseci na ivice a cak moze i da ze zatvori konzerva posle. E sad problem je da sam taj aparat do sada upotrebio mozda 5 ili 6 puta za 24 godine koliko ga imam jer je u nekoj fioci i uvek me mrzi da ga vadim, ukljucujem u struju posle vracam nazad ...

Ali sve to na stranu bilo je dva pitanja: prvo da li je upotrebljiv (izgleda da jeste po vasim odgovorima) i drugo na koji se odluciti od gore pomenutih?  dcfvb

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #6 poslato: 10. Maj. 2014. / 17:21:38 »
Ja bih uzeo najjaci. Znaci onaj od 270W.....
BOSCH je BOSCH, ali 80W vise, nije malo.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #8 poslato: 11. Maj. 2014. / 00:55:11 »
Mogao si dati i svoje misljenje a ne samo link. Zna sceka gde moze da kupi ali ne moze da se odluci za model.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #9 poslato: 11. Maj. 2014. / 09:39:08 »
http://www.conrad.de/ce/de/product/377026/Bosch-PMF-108-LI-Akku-Multifunktionswerkzeug-15-Ah108-V-Li-Ion-Akku-0603101904/?ref=detview1&rt=detview1&rb=1

Kako kazu u onom vicu: "Svidja mi se kako razmisljas" - I ja sam to gledao ali sam je stavio na stranu jer ja ipak nisam neki majstor da bi taj uredjaj koristio cesto, i zbog straha od baterije i njenog propadanja kroz vreme (od nekoriscenja) da mi to ne bude na kraju veoma skupa igracka.

Po toj logici svakako da sam najvise gledao onaj SKIL-ov aparat jer je najjeftiniji ali sam se pokolebao zbog dodataka (nemaju sve kao ostali)i kvaliteta, da ne bi dosao u situaciju da sa alatom ne mogu da uradim sta sam hteo.

Prema nacinu kupovine najinteresantniji je ovaj iz Topshop-a jer moze na rate ali me muci kvalitet (nisam ubedjen u kvalitet proizvoda sa tih reklama i prodavnice, mada sam imao par proizvoda, doduse ne alata, koji su se stvarno pokazali odlicnim, recimo super-secko, Dormeo prekrivaci, ...)

BOSCH je BOSCH a DREMEL je isto BOSCH-ova firma ali sam negde procitao da sami dodaci za alat su za sve uredjaje prakticno isti ali dremel ima poseban nacin kacenja pa si osudjen da kupujes njihove dodatke.

Van mreže djera

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Narval 820
« Odgovor #10 poslato: 11. Maj. 2014. / 18:13:30 »
Ja bih radje kupio dva SKIL-a i opet jevtinije od BOSCH-a. Dobijes duplo prikljucaka a masina u rezervi ako prva crkne.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika