Autor Tema: Kako se zastititi od komaraca  (Pročitano 8898 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Kako se zastititi od komaraca
« Odgovor #15 poslato: 16. Februar. 2016. / 01:04:02 »
Hvala Djero. To je mnogo bolje od onih sa cicak  trakom. Imao sam ih i nisam bio zadovoljan.

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Akvarius
  • Dužina: 9,70
« Odgovor #16 poslato: 16. Februar. 2016. / 13:04:19 »
To što je bilo u Rodi su zavesice - štitnici od sunca za bočne prozore u kolima i nemaju nikakve veze sa prikazanim na video klipu.  Prikazani štitnik za komarce je za "šiber-dek" ili krovne prozore na brodu, ima mali regulator sa kojim se pokriva i zatvara za komarce svetli otvor prozora, bez obzira koliko je sam prozor podignut, tj otvoren.

Van mreže Mezija

• NF clan
  • *
    • Mezija
  • Brod tip: samogradnja
  • Dužina: 7.50
  • Osp: UMČ
« Odgovor #17 poslato: 16. Februar. 2016. / 16:10:23 »
Kako si to nanosio? Prskalica pa isprskaš zidove?

Malom rucnom prskalicom (fajtalica) 2l.
Prskao sam zidove i  plafon (nebo).
To što je bilo u Rodi su zavesice - štitnici od sunca za bočne prozore u kolima i nemaju nikakve veze sa prikazanim na video klipu.  Prikazani štitnik za komarce je za "šiber-dek" ili krovne prozore na brodu, ima mali regulator sa kojim se pokriva i zatvara za komarce svetli otvor prozora, bez obzira koliko je sam prozor podignut, tj otvoren.

To je alternativa za elasticne ramove, pomocu kojih moze da se napravi mrezica kao na videu.

Van mreže djera

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Narval 820
« Odgovor #18 poslato: 16. Februar. 2016. / 22:01:41 »
Da kazem jos jednom sve je isto kao na ovom videu, jedina razlika je ono kanapce poteznica a to moze da zameni pertla za cipele. Kod mene na prozorima od kuhinje i kupatila sluzi i izgleda isto kao na videu, a velika od zadnjeg stakla mi zatvara lplafonski lufter isto kao przor na videu.

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
« Odgovor #19 poslato: 16. Februar. 2016. / 23:34:57 »
djero,
ajde lepo postavi fotografiju tvog krovnog prozora sa komarnikom, pa da svi vidimo kako to izgleda, da li je to isto kao na videu ili nije. U svakom slučaju, pomoći ćeš  drugima da reše problem ulaska komaraca u brod.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #20 poslato: 16. Februar. 2016. / 23:59:34 »
MIslim da je to ovo.
Odlična ideja. Štiti i od direktnog sunca a i komarci ne mogu da prodju. Samo treba naći odgovarajuću veličinu za svoje prozore.

http://korpica.rs/reer-zastita-od-sunca-za-kola-po-ceni-od-390-din.html

Van mreže djera

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Narval 820
« Odgovor #21 poslato: 17. Februar. 2016. / 19:34:02 »
Da to je to jedino se ne vidi na slici da je u pitanju mrezica kao sto je kod mene. Milivoje ja sam stariji covek od 60 godina i ne idu mi od ruke ove nove tehnologije kao sto je postavljanje slika, ali to je ovo sto je postavio Dule.

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
« Odgovor #22 poslato: 17. Februar. 2016. / 21:58:26 »
djero,
mislio sam kad drugi vide fotografiju kako to izgleda u praksi kod tebe, imaće konkretnu ideju da svako to reši na svom brodu u zavisnosti kakve prozore ima.
Imam dosta drugara koji za zaštitu od komaraca na brodu upotrebljavaju isključivo mreže, ili Autan za ruke kad se peca. Kao i oni, i ja ne volim ni jednu vrstu otrova koji se udiše, bilo da se radi o prskanju ili nekim pilulama koje se dime i isparavaju po kokpitu ili kabini (još gore). Zato imam komarnike svuda, na vratima, prozorima a i celi kokpit je zaštićen sa tendom koja sadrži komarnike (koji se posebno nameste kad je potrebno). Zbog toga i mislim da je ova tema važna za svakodnevni boravak na vodi, ali ne u marinama, nego mislim na terene na Dunavu, Tisi ili kanalima (Sava je inače pozitivan izuzetak).
No da se vratimo na opisani patent, definitivno nije isto to što ti imaš i ono što je na videu. Zavesice se fiksiraju na prozor, a onaj komarnik je samo vakum čepom fiksiran, a komarnik je pomičan, tj podesiv. To znači da komarnik zatvara otvor prozora i kad je prozor otvoren, znači noću ili kad se plovi. Što nije slučaj sa zavesicama. Bar meni tako izgleda po onome što je Dule postavio.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #23 poslato: 18. Februar. 2016. / 00:36:49 »
Tačno, ali na sredini ima ojačanu rupu. Ili ako nema može da se napravi. Potreban je još kanap, stoper i vakum gumica. Vakum gumica već postoji na stitniku za sunce. Kanap se provuče kroz rupu, sa jedne strane veže vakum gumica a sa druge stoper. I radiće kao i komarnik na videru. 5 min. posla.
Bar ja tako planiram da uradim. Ipak je cena 10 puta manja od namenske mrežice.
Doduše, ja u kabini koristim tablete. I to često. Efikasne su a koliko je to zdravo... e to ne bih znao reći. Naravno, treba ih koristiti pravilno. Postave se komarnici, uključi tableta na sat vremena (za to vreme pobije sve komarce u kabini) i onda malo provetri. Garantovano štiti.

Van mreže budens72

• NF clan
  • *
    • Carpe Diem
  • Dužina: 10,3m
  • Marina: Dunavac
« Odgovor #24 poslato: 18. Februar. 2016. / 10:41:32 »
Takođe koristim tablete... kad uključim aparat sa tabletom držim širom otvorena vrata kabine i svi komarci izađu napolje,zatim isključim aparat i zatvorim vrata...cele noći nema ni jednog jedinog komarca... Tablete su zakon !!

zankiki

• Gost
« Odgovor #25 poslato: 18. Februar. 2016. / 11:30:17 »
Ja bogami za sada samo spiralu na terasi, nekad i dve... Spustim bočne cirade, i stavim na ulaz... Ne ulaze.
U kabini je komarnik - mrežica koja se kači na čičak traku - ima na pijaci za 200 dinara, i mirni smo.

Imam i tablete, ali ih nisam do sada koristio jer nije bilo potrebe.

Van mreže budens72

• NF clan
  • *
    • Carpe Diem
  • Dužina: 10,3m
  • Marina: Dunavac
« Odgovor #26 poslato: 18. Februar. 2016. / 18:34:20 »
Spirale za terasu efikasne ali znaju da guše...

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #27 poslato: 02. Maj. 2018. / 10:19:49 »
Proslih godina smo kukali na sitne komarce ciji ujed je bio bolan. Izgleda da su mutirali i postali duplo veci. Ili su to oni stari “domaci” komarci?

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #28 poslato: 02. Maj. 2018. / 11:38:24 »
Апарати против инсеката.
www.gigatron.rs/aparati_protiv_insekata

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi