Autor Tema: LED TV 220/12 V  (Pročitano 17077 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Akvarius
  • Dužina: 9,70
LED TV 220/12 V
« poslato: 29. Maj. 2014. / 01:25:04 »
Moj stari brodski Sony tv  izgleda definitivno otkazuje. Treba mi novi tv 220/12 V. Gde se kod nas može naći, samo ne oni malecki, najbolje 19" ili 22".
Ako naručim online iz inostranstva, da li se zna kolika je carina?   uhzgvfcx

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
Odg: LED TV 220/12 V
« Odgovor #1 poslato: 29. Maj. 2014. / 07:04:32 »
Prilikom sadasnje kupovine TV za camac treba obratiti paznju da TV ima DVB-T2 tuner. Naima zemaljska televizija treba uskoro da ukine analogni signal (vec je trebala) i da predje na emitovanje DVB-T2 signala (digitalni). Tu nastaju problemi naime jos uvek je problem naci TV sa tim tjunerom, sa obicnim DVB-T tjunerom nije problem ali sa T2 jeste. Za to postoji resenje da se taj tjuner naknadno kupi (cena bi trebalo da mu bude u rangu 30 do 50 EUR.

Jedno od resenja, koje je dosta dobro je ovakav TV: http://www.conrad.de/ce/de/product/1177661/LED-Fernseher-47-cm-19-Zoll-Reflexion-LDD1971-EEK-A-DVB-T-DVB-C-DVB-S-HD-ready-CI-Schwarz-glaenzend?ref=list , ovaj TV ima ugradjen i DVD plejer i satelitski prijemnik ali nema T2 prijemnik. Ja imam slican i prilicno sam zadovoljan, za sada, jer ni moj TV nema T2 prijemnik.

Sto se carine tice od cene koja je na sajtu se odbija njihov PDV (19%) i na tu cenu se dodaju transportni troskovi pa se na zbirnu cenu doda negde oko 30% (carina i PDV). Barem tako mi se cini.

Jos nesto, ovi TV nemaju svoju antenu tako da treba racunati i cenu jedne TV (digitalne antene (oko 100 EUR kod nas).

Pogledacu jos gde sta ima pa cu dopuniti ovaj odgovor.

juhgfd

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Samogradnja
  • Dužina: 10m
  • Marina: Gradska
« Odgovor #2 poslato: 29. Maj. 2014. / 10:20:03 »
Pa ako se kupuje i antena onda može i tamo da se kupi, verovatno je jevtinija.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #3 poslato: 29. Maj. 2014. / 10:39:49 »
Pa ako se kupuje i antena onda može i tamo da se kupi, verovatno je jevtinija.

Što se antena tiče mislim da su i kod nas cene slične kao napolju ali pošto se ne razumem previše zamoliću Peru Garmina da ako pročita ove postove da se uključi i da predloge.

Ja imam neku antenu ali generalno nisam baš prezadovoljan sa njom što se tiče analognog prijema a digitalnu TV ne hvatam jer nemam T2 prijemnik. Inače tu antenu sam platio negde oko 80EUR (u Nemačkoj) pre 3 godine.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #4 poslato: 29. Maj. 2014. / 10:56:25 »
Ja nisam siguran da se T2 signal salje u eter. Mislim da ide samo kablovski.
Ja za sada imam obican TV ali ako krene digitalizacija, ima mnogo TV kanala koji mogu da se gledaju preko interneta na www.tvuzivo.com pa mi je to jedino resenje uz dobar stick. Takodje ima dosta kanala i na www.rtvuzivo.com

Van mreže deda

• NF tim
  • *
« Odgovor #5 poslato: 29. Maj. 2014. / 12:06:24 »

zankiki

• Gost
« Odgovor #6 poslato: 29. Maj. 2014. / 13:08:42 »
Ja nisam siguran da se T2 signal salje u eter. Mislim da ide samo kablovski.
Ja za sada imam obican TV ali ako krene digitalizacija, ima mnogo TV kanala koji mogu da se gledaju preko interneta na www.tvuzivo.com pa mi je to jedino resenje uz dobar stick. Takodje ima dosta kanala i na www.rtvuzivo.com

Koliko ja znam T2 se šalje u etar. Ne svi programi, ali tipa 10-15 kanala.
O tome smo raspravljali na www.feeder.rs, pa ću da prebacim deo texta.

Što se tiče USB TV prijemnika toplo preporučujem da pojuriš digitalni ali DVB-T2 standrad. To je noviji standard u odnosu na DVB-T, nema toliko USB prijemnika na tržištu ali radi se o tome da se u Srbiji već emituje DVB-T2 (digital video broadcasting terrestrial signal 2. generacije) signal sa vrlo velikim snagama sa Crvenog Čota (Fruška Gora) i Avale (i još sa 30-ak ostalih lokacija), tako da je zona u kojoj bi koristio čamac pokrivena dobrim nivoom signala i mogao bi bez problema da hvataš signal onom malom štap antenom u brodu. Takođe bi u tom digitalnom paketu imao 10-ak programa free to air, odnosno mogo bolji kvalitet i broj programa u odnosu na analogne kanale. Za dve godine max (nadam se) će se svakako ugasiti analogno emitovanje i preći na DVB-T2 tako da je to bolja investicija koja će te služiti i tada kada će svi morati, koji primaju antenom TV signal, da kupuju nove TVe ili prijemnike za DVB-T2.
Pogledaj na www.etv.rs.

zankiki

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 29. Maj. 2014. / 13:09:42 »
Inače sam poručio iz kine DVB-T2 USB tuner za laptop, tako da ću na brodu moći da gledam digitalnu TV na laptopu...
Cena je 20 i neki euro...

zankiki

• Gost
« Odgovor #8 poslato: 29. Maj. 2014. / 13:12:45 »
Evo, i ovo može biti zanimljivo:

Da , da postoje već digitalni kanali koji se emituju. Za tebe bi bilo zanimljivo sa Fruške gore se emituje digitala na 30 UHF kanalu sa velikom snagom. U okviru tog jednog digitalnog paketa su sledeći TV programi SD (standardne definicije): RTS1, RTS2, RTS digital, RTV1, RTV2, Pink, B92, Happy, Prva i verovatno će se naći i TV Nova, kao i RTS HD u visokoj HIGH definiciji (mnogo lepo kad ide neka utakmica a ti gledaš na 40" ekranu u HD rezoluciji). Takođe imaš i na Avali 28 kanal, Vršcu 54 kanal, Subotici 47 kanal, Kikinda 67,...

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Akvarius
  • Dužina: 9,70
« Odgovor #9 poslato: 29. Maj. 2014. / 15:00:32 »
Izgleda da je na osnovu svega napisanog jedno sigurno, ako se želi korektan i tv za neki naredni period, treba uzeti prijemnik sa DVB-T2 standardom, što naravno traži i odgovarajuću antenu (dodatni trošak).
Isto tako, "u igri je" i gledanje tv programa preko laptopa i sa (eventualnim) dodatnim usb dekoderom za DVB-T2 standard. Samo što zankiki reče, nije isto gledati svetsko prvenstvo na 40" ful hd, ili na 14" laptopu.

Moja iskustva sa internet tv programima i nisu baš najbolja (http://www.navidiku.rs/tv-uzivo/), neki programi su dobri, neki baš i ne, gubi se često signal, i rezolucija kod većine i nije baš najbolja. Na ovom sajtu su me inače oduševije radio stanice, odličan prijem i velika mogućnost izbora.
A da ne spominjem da i "kapetanica" ima svoje zahteve u vezi gledanja tv serija ili omiljenih emisija. E sada sve to treba uskladiti i upakovati u neki tehnički i naravno finansiski okvir.

Inače je čudno, da niko u Srbiji nema u prodajnom programu televizore na 12 i 220 V. Zvao sam direktno i neke uvoznike, recimo Comtrade, (jedan od najvećih), i ni oni nemaju u ponudi takve televizore. Malo čudno, ali to je to.
Možda treba otići do Segedina, tamo sigurno se može naći.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #10 poslato: 29. Maj. 2014. / 16:01:09 »
Nisam znao da ide digitalni signal u eter! Mozda je to samo neki prelazni period, jer sam cuo pricu (u TV Sapcu), da zbog naplate idu na kabliranje TV signala, a ostavice samo RTS1 i jos neki RTS program, ali ce biti skremblovani da bi morao da kupis karticu koju ubacis u dekoder i tako gledas program sve dok ima para na kartici. Nesto kao pripejd kod mobilnih telefona. Tako slicno imaju i zapadnoevropske mreze. E, sad, sta je od toga tacno, ko zna. Videcemo.

Van mreže Misha D

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #11 poslato: 29. Maj. 2014. / 17:53:59 »
Vecina kucnih LED tv radi na 12V, a ne na 220v.
Pogleda se u radnji napojni kabl i treba da bude, negde na sredini, na njemu pretvarac-trafo sa ulaznih 220v na 12v koji napaja tv.
Kada se on odsece treba se voditi racuna koja je zica +, tj. - radi pravilnog spajanja sa utikacem na 12v kao za upaljac.
Moj led tv sam odneo u garantni servis i momci su mi taj preseceni kabl odmah i besplatno povezali sa utikacem na 12v koji u sebi ima i signalni led sijalicu i osigurac (ima da se kupi u Grosinox-u). uzhgfd
Diskusija je zavrsena tek kada se dokaze da sam ja u pravu

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #12 poslato: 29. Maj. 2014. / 19:49:16 »
Napojni kabl van televizora ili mora da se otvara?

Van mreže mesechar

• NF clan
  • *
    • za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: shetland  760
  • Dužina: 7,6
Odg: LED TV 220/12
« Odgovor #13 poslato: 29. Maj. 2014. / 19:58:33 »
Imaš u metrou adler lcd tv po ceni od oko 10000 dinara radi preko adaptera 12/220 volti i sve.sto treba je da nabavis naknadno kabl koji sa jedne strane ima utikač za upaljač a sa druge dzek identican kao na tv ispravljaču koji ide uz njega. Ja sam ga kupio i radi normalno na brodu ima usb ulaz i gomilu prikjučaka doduše nema dvb t2. ali za devedeset evra full dobar televizor pritom napominjem da je led tehnologija tako da je potrošnja jako mala.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #14 poslato: 29. Maj. 2014. / 20:22:36 »
Koje su mane ako bi covek kupio klasican TV i konvertor napona 12/220 i to koristio sa gledanje televizije. Sadasnji 22" LED TV trosi oko 20W u radu. Da li u tom slucaju treba obratiti paznju na nesto ili ne (samo sto se napajanje tice)?

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika