Autor Tema: Zamena vetrobranskog stakla  (Pročitano 4328 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Zamena vetrobranskog stakla
« poslato: 10. Jun. 2014. / 19:22:44 »
Posto sam probao da budem majstor zhgfvcdxs  uygjnh i kako se svaka skola placa, uspeo sam da slomim prednje desno vetrobransko staklo na svom camcu  uygjnh uygjnh uygjnh

E sada molim za pomoc ili savet, naime u procesu sam narudzbine original stakla ali je vreme isporuke takvo da cu ga verovatno dobiti za sledecu godinu!!! U medjuvremenu sam hteo da taj novonastali i nicim izazvani otvor nekako zatvorim (kisa, vetar, ...) i palo mi je napamet da upotrebim pleksiglas. U pocetku sam razmisljao kao Paja Patak: lepo prislonim neki karton, ocrtam dimenzije pleskiglasa, odnesem taj karton i isece se pleksiglas, stavi se u ram koliko moze i polako se greje pistoljem sa vrelim vazduhom i lagano savija dok ne legne u otvor za staklo. Neka velika estetika mi nije interesantna, kao ni debljina (oko 5mm) samo mi je u intersu brzina kojom to mogu da resim i koliko ce da me to kosta!!!

Normalno to sam da uradim niti znam niti umem pa sam poceo da zovem majstore za pleksiglas i doziveo totano razocarenje jer su me svi redom oduvali da to ne mogu da urade niti izlaze na teren a ako izadju na teren e to je onda skupo nego da ja njima donesem camac ali ga oni nemaju gde da stave i tako redom ....

Pomoc, ima li neko nekakvo iskustvo sa ovim ili ideju sta da radim i kome da se obratim???  dcfvb dcfvb dcfvb

Evo slika stakla koje sam usitnio  hzgbvc

Van mreže Ika

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Ika-design-zetovo vlasništvo
Odg: Zamena vetrobranskog stakla
« Odgovor #1 poslato: 10. Jun. 2014. / 20:17:29 »
Ako je pleksi ,zamensko staklo ,privremeno rešenje ,ne vidim razloga da bude 5mm debljine.3mm možeš saviti u tom radijusu bez grejanja,a postupak krojenja je kao što si i naveo,karton,ocrtaš,preneseš izrežeš i to je to.
Zbog same cene ,privremenog rešenja ja bih na svom čamcu čak stavio pleksi od 2mm,obzirom da će njemu čvstinu dati sam radijus u kom je staklo.

Miljan

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 10. Jun. 2014. / 20:18:27 »
Bolje ti je da uzmes MAKROLON.

Van mreže Mezija

• NF clan
  • *
    • Mezija
  • Brod tip: samogradnja
  • Dužina: 7.50
« Odgovor #3 poslato: 10. Jun. 2014. / 20:50:39 »
Pleksi od 2 mm netreba da se greje da bi se uspesno savio. Za privremeno resenje odlican i cena je pristupacna .
Na Smederevskom putu pre Kaludjerice sa desne strane firma ORACL-e , jedino sto prodaju min pola table al mislim da nije skupo.
Seku na dimenziju al samo prave uglove. Ja sam uspesno seko brusilicom . Verujem da može sa onim univerzalnim alatom .

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #4 poslato: 14. Jun. 2014. / 19:27:27 »
Evo i nastavka moje tuzne price: Nakon dosta temeljnog pregleda interneta i zvanja mnogih koji se bave pleksiglasom i njihovog odbijanja da rade, pokusao sam da kontaktiram zvanicne uvoznike za moj camac za Evropu. rfcdvb

Pisao sam par firmi  frdxs i svi su mi se ljubazno odmah javili i uputili na glavnog uvoznika za celu Evropu. Ne mogu da kazem i ta firma mi je odmah odgovorila da nemaju na lageru to staklo ali ce kontaktirati fabriku i poslace mi ponudu. Ponuda mi je stigla u Petak i kako rece Mija u maratoncima: " Kad me sad slog nije udario" sa cenom od 3,250 EUR (doduse sa ukljucenim VAT) i rokom isporuke 10 nedelja (do Nemacke)!!!  sgjsfh  ijuhzgf

Sokiran poceo sam da pretrazujem ostale forume i video da je nabavka takvog stakla (savijenog) poprilican problem u celom svetu. Onu ludacku cenu koju sam dobio je verovatno za kompletan vetrobran sa ramom (5 stakala) jer sam na jednom sajtu pronasao cenu za malo veci camac od mog (27 stopa) od 1100 USD.

Ne predajuci se lako  uhzgvfcx poceo sam da trazim firme koje se kod nas bave proizvodnjom sofersajbni i dosao do jedne firme iz Panceva i covek je dosao dana do mog camca, pogledao i rekao da moze da mi napravi zamenu od stakla za sofersajbne!  uzhgfd  wesdfvg

Posto uskoro idem na odmor, dogovor je da on to uradi do mog povratka.  jhgf

Tako da za otprilike mesec dana ocekujte (i ja isto ocekujem najvise od svih) da vidim kako ce to da ispadne i obavesticu vas (sa slikama) i imenom majstora.

juhgfd

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #5 poslato: 14. Jun. 2014. / 22:31:22 »
To radi i STAKLOPAN Pancevo. Verovatno taj majstor radi tamo.

Van mreže zoki novus

• NF clan
  • *
  • Navika ili lep gest "ulovio pa pustio-ne postoji"
    • NEMO
  • Brod tip: Carver
  • Dužina: 10m
« Odgovor #6 poslato: 14. Jun. 2014. / 22:50:26 »
Ako ti pravi Rados ne moras da brines jedino mi taj rok malo dugacak za njega..

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #7 poslato: 14. Jun. 2014. / 23:26:26 »
Ako ti pravi Rados ne moras da brines jedino mi taj rok malo dugacak za njega..

Radi mi Goran a sto se roka tice rekli su da ce biti pre ali ja nisam u Beogradu do tada.

A evo i crteza stakla:

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #8 poslato: 14. Jun. 2014. / 23:31:46 »
To radi i STAKLOPAN Pancevo. Verovatno taj majstor radi tamo.

Sve te vece firme a i mnogo manjih su me otkacile na jedan, jer su trazili da im donesem camac jer oni ne izlaze na teren!!! Tako da od njih neke vajde nema!!!  sgjsfh

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika