Autor Tema: LED sijalice sa standardnim "grlima"  (Pročitano 1758 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
LED sijalice sa standardnim "grlima"
« poslato: 30. April. 2013. / 11:16:07 »
Pored automobilskih sijalica ima i sijalica za brodove ali su na 24V.

http://autodiode.com/index.php?main_page=index&cPath=1_7&zenid=9icjifu3stgjl5fo3d57nnspa5.

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
  • Brod tip: nesto gvozdeno
  • Dužina: 8,5m
Odg: LED sijalice sa standardnim "grlima"
« Odgovor #1 poslato: 30. April. 2013. / 22:36:20 »
postoje iste sijalice i na 12 v  !  , takodje postoje zaliveni gumirani nosaci sa kablom za bajonet led sijalice koji se koriste kod prepravke sa standardne sijalice od 360 stepeni (sidreno- poziciono svetlo )na led varijantu i cena celog kompleta je 450 din .

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Odg: LED sijalice sa standardnim "grlima"
« Odgovor #2 poslato: 16. Oktobar. 2018. / 12:58:43 »
Jedno iskustvo sa zamenom klasičnih sijalica sa LED sijalicama.

U kabini imam ugrađene sijalice za osvetljenje sa grlom tipa BA15S koje sam želeo da zamenim sa LED sijalicama sa istim grlom (kao na slici) radi uštede struje. Posao od par minuta, lako ću ja to i naručim sijalice sa Aliexpress-a. Kada su stigle krenem u zamenu i zaista prvu zamenim za minut i sve radi. Zamenim drugu i neće da svetli, vratim klasičnu a ona svetli ponovo LED i ništa. Pomislim uvalili mi kinezi pokvarenu, pa dobro cena je mala pa i nije tako strašno ali ajde da probam na mestu gde mi je već proradilo kad sijalica radi!!! Ponovo probam na drugom mestu i isto klasična radi a LED ne na drugom mestu rade i jedna i druga! Totalna enigma za mene.

Srećom ko nema u vuglu ima u googlu i nakon pretraživanja pročitam da je za rad LED sijalica bitan polaritet i nije svejedno gde je + a gde - kao što je kod obične! Tako da sam nakon demontaže lampi i prevezivanja istih uspeo da zamenim sijalice (kao za inat od 4 sijalice samo na jednoj je polaritet bio odgovarajući!). Tako da od posla od par minuta se sve pretvorilo u dobra 2 sata šrafljenja i prevezivanja žica.

Izvinjavam se svima koji su ovo znali ali za mene je to bila novost i možda ipak ima neko ko kao i ja ovo nije znao.

juhgfd

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika