Autor Tema: Korisni dodaci za bimini tendu  (Pročitano 6158 puta)

0 člana i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
Korisni dodaci za bimini tendu
« poslato: 14. Avgust. 2015. / 22:39:05 »
Kao prvu poruku u ovoj temi postavicu sliku sa engleskim nazivima delova tende za camac. Moze da bude korisno za nekoga ko zeli da naruci ili potrazi po internetu delove ili celu tendu:

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
Odg: Korisni dodaci za bimini tendu
« Odgovor #1 poslato: 14. Avgust. 2015. / 22:54:50 »
Ja na svom camcu imam takozvani Camper Canvas ili Bimini top sa bocnim stranama. To je odlicna stvar jer omogucuje da se covek sakrije od nevremena, da prespava na palubi noc, ...

Ali ima jednu veliku manu a to je da kada su vrucine i jako sunce pruza nedovoljnu zastitu. Naime ako po vrelim danima, kao sto su ovi (i ceo protekli mesec) stavite bocne strane da bi ste se dodatno zastitili od sunca onda prekidate prolaz vazduha i postaje jos gore. Godinama unazad kacimo neke peskire, razmisljamo o nasivanju cicak trake i pravljenju dodatnih povrsina sa takodje cicak trakom, i slicno, ali do sada nista nisam ozbiljnije uradio po tom pitanju. E ove godine i ove vrucine i jako sunce su me naterali da se ozbiljnije pozabavim time i evo kako sam to resio:

Kupio sam u prodavnici tekstila jace platno (navodno za zavese ili tende) cija je cena 410 din. po duznom metru a sirina je 180cm. Ja sam kupio 2 metra platna i odneo ga u krojacku radnju gde mi je jedna ljubazna gospodja to podelila na dva dela dimenzija 200 x 80cm i porubila. Duze strane je tako porubila da sam kroz njih provukao konopac (imao sam neki  od 6mm) i to duzine oko 3m kroz svaku od duzih strana. Bolje je provuci konopac nego samo vezivati za cosak jer ovako moze da se platno i malo pomera levo ili desno - po potrebi.

Sada ta dva dela lako prebacim i vezem ili zakacim za nesto na camcu i mogu da se zastitim od sunca a da ipak imam dovoljno otvorenog prostor za prolaz vazduha. Cela investicija je iznosila manje od 1,500 din (840 din. - platno; 500 din. za porubljivanje i ostatk za kanap). Testirano je vec par dana na ovim vremenskim prilikama i pokazalo se jako dobro. Mala napomena je da ako duva vetar camac ce se vise zaneti (ako je na sidru) jer ta dva platna deluju kao jedra!

Evo i par slika kako to uzivo izgleda:

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #2 poslato: 14. Avgust. 2015. / 23:03:30 »
Napravio sam i jos jednu sitnicu. Naime od naseg bivseg ljubimca (retriver Dzeri - koji je uginuo) ostala mi je mreza za kola koja je sprecavala da preskoci na prednja sedista. Takve mreze se mogu kupiti u svim pet-shopovima.

Ja sam uzeo tu mrezu i uz pomoc plasticnih traka za kablove je pricvrstio za plafon tende i tako dobio jos jedno mesto gde se mogu odloziti neke stvari dok provodite dan na sidru. Nemojte pokusavati da tu nesto drzite pogotovo ako glisirate sva je prilika da ce to odatle odleteti (to mi se desilo ali je majica srecom nadjena).

Evo kako to izgleda:

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #3 poslato: 14. Avgust. 2015. / 23:08:23 »
Ove dve stvari koje sam u prethodnim postovima pokazao verovatno ce vam se uciniti kao gluposti ili pa ja sam to vec znao, ta dva odgovora me ne zanimaju ali odgovor pa ja sam to bolje i pametnije resio me itekako interesuje.

Molim svakoga ko je to ili nesto drugo na camcu bolje resio u smislu dnevnog komfora u boravku na njemu da nam to i pokaze jer su to sve mozda sitnice ali sitnice cine zivot mnogo lepsim i ugodnijim!

juhgfd

Van mreže maverick

• Urednik
  • *
  • http://pecaros-os.com/index.php
    • maverick
  • Brod tip: tiger shark yamaha 25 4t
  • Dužina: 4.3
« Odgovor #4 poslato: 14. Avgust. 2015. / 23:46:10 »
Ovo s mrezom je odlična fora  rfcdvb

Van mreže Popaj

• NF clan
  • *
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Dužina: 6,5m
« Odgovor #5 poslato: 17. Avgust. 2015. / 14:04:12 »
 uzhgfd odlična tema. Svi mi ponešto improvizujemo na plovilu. Te "sitnice" su dragocene.

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #6 poslato: 20. Septembar. 2015. / 09:13:49 »
Stipaljke za susenje vesa ili za kacenje bocnih strana za odbranu od sunca, veoma jake i sa mogucnoscu da se prilagode na razlicite precnike  cevi. Kupio sam ih u Grckoj na pumpi u delu pumpe gde prodaju opremu za camce i pecanje (konkretno pumpa pre raskrsnice na Sitoniji - kod Lidla) Cena je bila 12 ili 13 evra za pakovanje od 4 komada.

Van mreže maverick

• Urednik
  • *
  • http://pecaros-os.com/index.php
    • maverick
  • Brod tip: tiger shark yamaha 25 4t
  • Dužina: 4.3
« Odgovor #7 poslato: 02. Oktobar. 2015. / 22:36:55 »
Au...ovo nisam nikad ni vidio...extra stvar...ima li neki naziv da trazim po vani

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #8 poslato: 03. Oktobar. 2015. / 11:26:56 »
Nisam zapazio neko specijalno ime. Bili su u nekoj providnoj plastici i cim sam ih video odmah sam ih spazio i kupio  cvbgfd Ako negde ih vidim sigurno cu javiti gde ih ima.

Evo nesto sam nasao:

- http://www.thechandleryonline.com/product_info.php?cPath=20_87&products_id=753
- http://www.boatersoutlet.com/browseproducts/TH-Marine-Aqua-Clip.html
- http://www.defender.com/product3.jsp?path=-1|7504|2290179&id=641594

juhgfd

Van mreže Mezija

• NF clan
  • *
    • Mezija
  • Brod tip: samogradnja
  • Dužina: 7.50
« Odgovor #9 poslato: 03. Oktobar. 2015. / 16:07:12 »
Prosle godine drugar je kupio te stipaljke u grckoj bas za dodatke biminiu . Kupio ih je u Lidlu, mada ih ima i u drugim vecim radnjama. Prodaju se kao stipaljke za ves. Cene su razlicite od 12 do 15 eura mada ove skuplje su dosta jace i vredi potrositi koji euro vise.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika