Autor Tema: Larson 254 Cabrio  (Pročitano 6109 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arsa

• NF clan
  • *
  • Brod tip: salveta
Odg: Larson 254 Cabrio
« Odgovor #15 poslato: 16. Jul. 2016. / 09:45:43 »
Puno hvala na čestitkama!

Od kad smo ga kupili - svaki dan smo bili bar neko vreme na čamcu. Čak i kad je bila ona oluja, pre neki dan, u zadnji čas smo se iskrcali i pripremili ga za nevreme :)

Medjutim, već treći dan smo imali maler da nam neko od gostiju ubaci vlažnu maramicu u WC, pa sam demontirao celu stvar, oslobodio "smrdljivi mehanizam" medjutim - pumpa i dalje ne radi... A tek sad bez funkcionalnog WC-a vidim koliko je u stvari potreban. Meni lično i ne, ali deca... malo, malo pa moram da pristajem negde, izvinjavam se itd...

Ako znate nekog električara za preporuku, javite :)

Mislim da tu nije potreban električar, već jedna kruća žica dužine 20-30 cm, sa kukicom. Zaroniš ispod broda i tom žicom isčačkaš papir, odnosno maramicu, iz otvora koji ide iz WC-a.

Van mreže ivankoni

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Larson 254 Cabrio
  • Dužina: 8m
  • Marina: Vidra
  • Osp: UMČ
« Odgovor #16 poslato: 16. Jul. 2016. / 20:43:36 »
Hvala na savetima!

Inače, problem sam rešio... Nakon pregleda elektromotora brodskog WC-a (ispravan), zatim pronalaženja i pregleda naponskog pretvarača (brodski WC radi na 24V, a instalacije su na 12V) - ispravan, ostala je samo jedna komponenta - automatski osigurač. Shvatio sam da je upravo taj osigurač pokvaren, na način da prekine strujno kolo čim se uključi motor, ali ne "izbaci" polugicu koja pokazuje da je strujno kolo prekinuto. Čim se isključi motor - osigurač je puštao struju kao da je potpuno ispravan. Po ceni od oko 300 din. nabavio sam novi automatski osigurač i sklopio celu mašineriju koja konačno opet radi!

WC je nakon toga intenzivno testiran, a ja konačno mogu opet na čamac bez 15kg alata koje sam danima redovno vukao sa sobom :)

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
« Odgovor #17 poslato: 20. Jul. 2016. / 08:29:16 »
Alat uvek mora biti na brodu. wesdfvg

NF servisi