Autor Tema: Jezero Tikvara kod Backe Palanke  (Pročitano 2013 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vepar

• NF clan
  • *
    • Princeza
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Dužina: 9m
  • Marina: NERK Liman - Novi SAd
  • Osp: UMČ
Jezero Tikvara kod Backe Palanke
« poslato: 05. April. 2016. / 02:38:25 »
Ne nadjoh nigde mesto za ovo pitanje pa ako postoji neka ga administratori slobodno prebace...

Imam nameru da u ovom mesecu posetim Tikvaru ladjom pa me zanima nekoliko stvari:

1 Pri kom vodostaju je moguce uci u Tikvaru sa gazom od 0,5m i da li postoje neka posebna uputstva prilikom ulaska
2 da li je moguce na nekom splavu zakupiti mesto za dan-dva i koliko kosta
3 da li postoje struja i pijaca voda na splavu
4 kakvi su uslovi za snabdevanje gorivom

Takodje bi bilo lepo da neko ko je iz ovog kraja je poblize opise i da neke korisne detalje

Na Tikvari sam bio 2012. godine i ostala mi je u jako lepom secanju, kao mirno mesto sa nekoliko nautickih klubova i kafanom na samoj obali, potpuno je zaklonjena od Dunava a i Backa Palanka je u neposrednoj blizini...

zankiki

• Gost
Odg: Jezero Tikvara kod Backe Palanke
« Odgovor #1 poslato: 05. April. 2016. / 10:43:47 »
1. Imam na brodu upisano pru kom vodostaju sam uplovljavao i koja je bila dubina pri tom vodostaju. To bi trebalo da ti bude dovoljno.

2. Ne znam, pošto imaš tabanaša, nasuči se lepo na peskovitu obalu i uživaj. Bar smo mi tako radili. Prošetaš do restorana na pivo i kokice.

3. Ne znam

4. Mislim da u blizini ima i prodavnica i pumpa, tako su mi objasnili kad sam bio, ali mi nije bilo potrebno da ih tražim, mi smo bili na kratko, spuštali smo se od Bogojeva, pa smo samo navratili na pivo.

Nešto sam ufitiljio, evo jutros bio i kod doktora, kljukam se lekovima, tako da ćemo viđanje odložiti za sledeću nedelju... Što se tiče mapa i ostalog. A na vez ću makar svratiti danas - sutra pa ću pogledati.

Van mreže vepar

• NF clan
  • *
    • Princeza
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Dužina: 9m
  • Marina: NERK Liman - Novi SAd
  • Osp: UMČ
« Odgovor #2 poslato: 05. April. 2016. / 22:39:34 »
Vazi i hvala puno u napred... Nije hica za mape, jos ne planiram neku dalju plovidbu. A i nesto me zeza Kubota, kako mi se cini nema nista od plovidbe ni ovaj vikend sgjsfh sgjsfh sgjsfh
P.S. na kom si klubu, na nekom sa novosadske strane ili na Ribarcu?

Van mreže Zoran

• NF clan
  • *
    • Jelena
  • Brod tip: replika Linssen 34
  • Dužina: 11,2
  • Marina: Nautički klub "Tikvara" Bačka Palanka
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #3 poslato: 27. Februar. 2020. / 19:22:38 »
Nisam se baš nešto brzo zavio, ali bolje ikad nego......
O lepotama Tikvare ne treba pričati, ko je bio i video-doživeo taj zna.
Na Tikvari postoji Nautički klub "Tikvara" sa 4 pontona i oko 60 mesta za vezivanje plovila. Širina vezova je 3m ili 4m. Uvek ima neko slobodno mesto za vezivanje, pa se uz najavu predsedniku kluba sve može dogovoriti.
Osim nautičara  i Udruženje Sportskih Ribolovaca "Šaran" uvek ima slobodnih mesta na svojim pontonima pa se može (verovatno uz dogovor) koristiti za vezivanje i boravak.
Što se tiče ulaska iz Dunava u Tikvaru, uvek računajte sa -50cm od zvaničnog vodostaja zbog stalnog nanosa peska iz Dunava ( znači da Vam treba dubina : vaš gaz plovilom + 50cm minimum i naravno pratite trend vodostaja na Dunavu). Prostor NK Tikvara sa obale je ograđen, postoje stolovi, klupe, roštilj koji se mogu koristiti, a ovog proleća će biti doveden i priključak na pijaću vodu.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika