Autor Tema: Camac je napokon stigao do Grcke!  (Pročitano 15959 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži sceka

• NF tim
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Odg: Camac je napokon stigao do Grcke!
« Odgovor #60 poslato: 08. Mart. 2018. / 11:49:44 »
Mirko, za ovlašćeni Evinrude servis zaista neznam, treba proveriti preko interneta da li postoje i gde. U samoj marini ima momak koji je sada otvorio servis za camce i motore i ja sve preko njega rešavam. Što se tiče pomoći na moru, hvala bogu da mi do sada nije trebala tako da i o tome neznam puno ali postoje kanali preko kojih možeš pozvati marinu (kanal 9) ili pumpadžiju za gorivo a kako smo uvek u blizini obale uvek ima šanse da pozoveš nekoga sa čamcem da ti pomogne. Ne verujem da ćeš se ti sa svojim čamcem upustiti u neka duža putovanja (npr. do Sporades koji su na oko 40nm) a sve ostalo si blizu obale i rade ti mobilni telefoni sa kojim možeš pozvati nekoga (npr. ljude koji iznajmljuju čamce koji imaju gliser i došli bi ti upomoć). Pogledaj mapu i videćeš da praktično teško možeš da se puno udaljiš od obale sem ako to namerno ne želiš a tu uvek ima nekih čamaca.

Inače u okolini nema čamaca policije ili obalske straže (barem ih ja do sada nisam video) a rečeno mi je da ih ima tek u Nea Mudaniji.

Van mreže mirsim

• NF clan
  • *
    • Classic
  • Brod tip: Crescent 535 Classic
  • Dužina: 5,5m
« Odgovor #61 poslato: 08. Mart. 2018. / 16:16:45 »
Sceko, naravno da cu sa camcem isplovljavati kada su vremenske prilike povoljne. Necu se udaljavati daleko od obale, ali je ipak dobro znati gdje je locirana najbliza stanica sa camcem za pomoc na moru u slucaju zivotne opasnosti. Nikad se ne zna kada se moze doci u situaciju da se trazi hitna pomoc. Mozda bi u povoljnim vremeskim uslovima i dobre pripreme plovio od Porto Carras do Phefkohori, ca 12M. Naravno, trazio bih savjet vas iskusnijih kada vidite moj camac.

U vezi servisa, koristeci Webb http://www.evinrude.com
dosao sam do Grcke stranice vec prije nekoliko dana http://www.petropoulos.com/seadoo/.
Dalje sam imao problema sa pretragom zato sto je sve na grckom jeziku.
Na kraju sam danas otvarajuci sve moguce strane dosao na http://www.petropoulos.com/seadoo/network.htm
i tu nasao servis u Solunu.

Po njihovoj karti nalaze se na Google map:

https://www.google.se/maps/place/EO+Thessalonikis+Poligirou,+Thermi,+Grekland/@40.381316,23.4405892,3a,89.9y,68.57h,89.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sD0F8JDXV61g0FgmoBVEDoQ!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x14a88b05e9078869:0xfd1e2a5c9d56ab7d!8m2!3d40.5129218!4d23.076477

SEASIDE - Boats - Marine Engines – Jet Ski
10th km Thessaloniki - Poligiros
ZIP Code: 57001
P.Ο. Βοχ 60858

info@seaside.com.gr
Tel: 2310.383893
Fax: 2310.383894

Preostalo je samo da vas pitam kako se naziva gore navedeni broj telefona iz inostranstva, a kako ako se ima Grcka kartica u telefonu? Da li je to +30 2310 383893 iz inostranstva a u Grckoj sa Grckom karticom 2310 383893? Unaprijed hvala na pomoci. Pozdrav, Mirko

Na mreži sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #62 poslato: 08. Mart. 2018. / 19:11:24 »
Na zalost nautika u Grckoj, ili da budem precizan, u ovoj oblasti Grcke (oblast Halkidikija) nije bas razvijena tako da osim prelepog mora, plaza i uvala i da dodam dobre marine ostalo i nije razvijeno. Ne dao bog da vam zatreba neki deo ili servis bolje vam je da izvadite camac i da krenete po plazama kolima jer cete tesko da bilo sta uradite u nekom kratkom vremenu. Solun je malo druga prica ali Halkidiki ne. Oprema za nautiku se moze kupiti samo na pumpama jer posebnih prodavnica nema. Isto je sa policijom i obalskom strazom jer nemaju camce (imaju samo u Nea Moudaniji i taj retko ili nikako ne zalazi dole). Imate ljude koji iznajmljuju camce i prakticno oni su vam neka pomoc na vodi ali bi verovatno trazili da im se to plati!

U pravu ste za pozivanje: van Grcke treba dodati +30 a sa grckim brojem bez toga.

juhgfd

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #63 poslato: 12. Mart. 2018. / 20:46:20 »
Шведска је закон. Радио сам тамо 2010, 2011 године. Све сређено по конац, сви поштују правила... Културан народ. Прелепе лађе на све стране, острво "Djurgården" посебна прича.
Надам се да нећеш имати проблема са мотором у Грчкој. Био сам прошле године са чамцем и било је супер.
Поздрав.

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
« Odgovor #64 poslato: 24. Mart. 2018. / 13:56:55 »
Lak za održavanje a ni svećicu ne smeš da zameniš bez ovlašćenog servisa?
Po meni je dobar izbor za plovilo samo onaj motor gde osnovne popravke možeš sam i na licu mesta da uradiš.
Naravno, postoji i varijanta da se ne napušta sigurna zona i da uvek imaš koga da pozoveš. Zato u Americi cvetaju službe za vuču.
Ne bih komentarisao ali vidim da je fokus na sigurnom servisu a trebao bi biti na lepim mestima do kojih je moguće doći samo plovilom.
Sve se slazem.sitonija i jeste dobra za nautiku iz razloga sto nema inavazije nautike.
Npr sporade su skoro neupotrebljive u punoj sezoni,posebno zato sto nema sigurnih prirodnih uvala,ima vrlo malo,pa da bi se nasao veze ode pola dana.
Ja cu bas da idem na sitoniju narednih godina dok i tamo ne postane guzva prevelika.sad su jedini problem mali camci koji se iznajmljuju na vise mesta.prave guzvu,talase,ostavljaju djubre..

Na mreži Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #65 poslato: 24. Mart. 2018. / 17:24:31 »
Bez rezervnog motora si kao bez rezervne gume na putu. Stalno razmišljaš o tome. Kada je imaš zaboraviš tu brigu i nema nelagodnosti. :)

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #66 poslato: 24. Mart. 2018. / 17:34:27 »
Управо тај осећај. 

Na mreži sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #67 poslato: 24. Mart. 2018. / 18:53:25 »
Postovi u vezi Evinrude E-Tec motora su premesteni u zasebnu temu - Vanbrodski motori

juhgfd

Van mreže miloshnikolic

• NF clan
  • *
    • Zivot je lep
  • Brod tip: Chris Craft 240 EC
  • Dužina: 7,5
  • Marina: Beomarine
« Odgovor #68 poslato: 16. Jul. 2018. / 09:12:15 »
...i ja se spremam put grcke sa camcem :) za 10 dana idem na Sivotu...a onda obilazak od Krfa, pa Paxos i Antipaxos do Lefkade :)

pozz svim nauticarima!

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #69 poslato: 25. Jul. 2018. / 22:02:29 »
Ne znam kako je na jonskom moru,ali na sitoniji nikad nestabilnije vreme.evo ja sam na jedrilici vec mesec dana,nije bilo par puta po par dana da bude stabilno.ne znam i sam koliko sam puta vec bezao i na sidristu me vise puta pogodila oluja.bilo je i da je lose po celu noc i dan.da duva jak vetar. Vec sam se navikao.ako se planira plovidba obavezno pre podne i da se prati mapa munja i barometar,sve prognoze koje pratim su lose.neverovatno koliko ne koriste.bude najave za vetar ali to samo ako je neki koji ce duvati duze.

Van mreže miloshnikolic

• NF clan
  • *
    • Zivot je lep
  • Brod tip: Chris Craft 240 EC
  • Dužina: 7,5
  • Marina: Beomarine
« Odgovor #70 poslato: 25. Jul. 2018. / 22:20:49 »
Hvala neptune za info, na Jon's kom je mnogo bolje, imam tamo neko društvo pa mi javljaju. Inače, upravo sam u Bogorodici, mali odmor pa put Plataria :)

Van mreže vlajkogm

• NF clan
  • *
« Odgovor #71 poslato: 25. Jul. 2018. / 22:57:30 »
Neptune, ako sam dobro razumeo iz prethodnih objava, na Sitoniji ste sa svojom jedrilicom i porodicom ukljucujuci malo dete i bebu? Interesuje me kako ste se organizovali na jedrilici te duzine? Kako ste rasporedili aktivnosti (jedrenje/plaza/zabava na brodu)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #72 poslato: 26. Jul. 2018. / 23:07:05 »
Od ozbiljnije plividbe nema nista,ali to sad nisam ni ocekivao.uglavnom se nadje paza sa hladom i tu se provede deo dana.cesto odemo i autom negde na ceo dan.uglavnom da se vidimo sa nekim prijateljima.deci je ok na brodu,ali ima dosta obaveza oko njih i sve je njima podredjeno.jedrimo samo prednjim jedrom,genovom,da bi iznad kokpita mogla da ostane tenda i to ne ide lose.ali nigde se ne mrdamo ako nismo sigurni da vetar nije suvise jak.za decu smo sve spremili igracke bojanke crtane fimove...
Nije prosto i sve dugo traje ali funkcionise.dok im stavimo prsluke i predjemo u pomocni camac prodje citav milenijum...cini mi se da sa decom od 4-5 godina i starijom sve ide daleko lakse.

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #73 poslato: 26. Jul. 2018. / 23:22:02 »
Imamo ovde dosta prijatelja na brodovima i nekih koji vode ili su vodili isto malu decu,pa da nije bilo njihovih iskustava, ne znam dal bih se usudio da ih ovako vodim.
Sto se samog broda tice to funkcionise,ali se sve mora dobro organizovati i pripremiti.oko hrane,dobre zastite od sunca,zabave..
Jedrenje po ceo dan po talasima i jakom vetru uz pivo i ribolov nisam planirao ovog puta.

Na mreži sceka

• NF tim
    • GORO 3
« Odgovor #74 poslato: 15. Avgust. 2018. / 14:44:10 »
Evo izveštaja sa treće godine držanja čamca u Grčkoj (Sithoniji).

Kao što su drugi već pisali ovo leto je bilo zaista sve ali ne kao i ranija što se vremena tiče. Relativno malo sam plovio (oko 180km i oko 14 izlazaka na vodu) i to sve uglavnom u lokalu (okolne plaže i uvale) jer se vreme menjalo zaista često!

Naučio sam jednu važnu stvar koju sam doduše znao ali joj nikad nisam posvećivao posebnu pažnju. O čemu se radi: ja imam propeler od inox-a i ti se propeleri uglavnom ne tretiraju sa anti-alginom. Kada sam došao do čamca prvi put u sezoni da bi plovio pregledao sam čamac i video da je anti-algin na samom čamcu odličan i da nema nikakvih algi ili nečeg drugo. Propeler sam pogledao i onako na prvi pogled mi se učinio da je OK. Kada smo zaplovili i kada sam dodao gas motor je postigao 3,000 obrtaja i dalje ni makac, čamac ore vodu i nemože da izglisira! Motor radi odlično, sve funkcioniše ali od glisiranja ni čuti! Kada sam pozvao čoveka koji mi je radio čamac i pripremao ga za sezonu (grk) on mi je odma rekao očisti propeler. Na to sam ja mislio ma dobro možda će biti malo bolje ali to nije sigurno razlog. Kada sam zaronio p pregledao propeler video sam da su se na njemu nahvatale sitne školjke (male, možda par milimetara prečnika i debljine) koje su tvrde kao kamen i koje se skoro ne vide dok se ne približiš (možda ni moje oči nisu kao što su bile doduše). Sutradan sam otišao na pumpu i pitao čovena da li ima metalnu četku za roštilj a on me je odmah pitao jer za propeler (znači znaju za štos!!!) i nakon par sati ozbiljnog čišćenja propelera u vodi, čamac je poleteo!!! Nadam se da će ovo iskustvo nekome pomoći!!!

Oko zakona i propisa za čamce u Grčkoj je već pisano u drugim temama pa se ne bih ponavljao. Ostalih problema nisam imao.

Za kraj evo i par slika:

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika