Autor Tema: Tisa , septembar 2017.  (Pročitano 2835 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Samogradnja
  • Dužina: 10m
  • Marina: Gradska
  • Osp: UMČ
Odg: Tisa , septembar 2017.
« Odgovor #15 poslato: 15. Oktobar. 2017. / 20:36:12 »
Dok ste bili na Tisi, Miši sam na p.p. poslao koordinate "mog" šaranskog mesta ali izgleda da to nije uzeo u obzir.
Malo ispod 25km, Banatska strana, bio sam u Avgustu i mnogo lepo prošao. Nevolja je u tome što takva mesta po pravilu nemaju uslova za kamping na obali, ne može i jare i pare, lisac je to  82345.
Inače za vreme mog boravka tamo na taj potes niko nije stao, lokalci su samo prolazili pa i meni je u početku bilo malo aprijatno, dok nisu krenuli prvi udarci  hgfdsdfcv.

Van mreže Misha

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #16 poslato: 17. Oktobar. 2017. / 04:27:01 »
 Ljubo, rekoh da sam pecao prosle godine I na tom mestu. Sada je islo je nekoliko brodova I svako je imao poverljivu informaciju gde radi saran.
Na tom mestu je sada bilo nekoliko lokalaca, a nama treba minimum  50-70m  obale (kao sto je na ovoj letosnjoj slici sa Stojkove ade) da bi svi bili blizu jedan drugome. Mi volimo da pecamo, ali jos vise da se druzimo, sto je I svrha zajednickog pecanja. Na kraju smo se razbili na vise delova, sto je uobicajeno kada se priblizi kraj price, I neki su samostalno trazili bolja mesta.
Neko ih je nasao, a neko se vratio u Beograd.
Ja sam produzio na Dunav gde sam jos uvek, kao sto znas I gde mnogo bolje prolazim, a jos nisam zavrsio pricu u ovoj jesenjoj sezoni.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
« Odgovor #17 poslato: 19. Oktobar. 2017. / 11:01:10 »
Dakle lokalci su namirisali i taj potes na Tisi, nije dobro samo oko onih panjeva nego i na čistini između, tu sam video pravi rudnik šarana na sonaru, klasična formacija na ekranu, nema greške.
Ja sam lepo prolazio na Dunavu dok nije krenulo lepo vreme nbvc, cim je pritisak skočio riba se povukla. Očekujem promenu posle kiše koja dolazi za koji dan, onda krećem u avanturu prave jesenje sezone.

Van mreže Misha

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #18 poslato: 19. Oktobar. 2017. / 19:14:51 »
Mora onda da je pritisak na Stojkovoj drugaciji. Glavni sarandzija je danas kod crvenog signala izvadio 11 kom do 4 kg. Desavalo se da jedan drzi na stapu, a drugi stap ide u vodu. Snimili su te scene, pitacu gde se moze videti.
Dule ovde na Zilovoj juce 7 , a danas popodne u roku  od 2 sata jos sest somova od 2-5  kg uvece jos 5kom, ukupno 18 somova.
Mora da je pritisak I ovde normalniji.
Ti si sa tim teorijama o mesecini I pritisku pretekao I Novusa, najveceg teoreticara na nasim forumima, ja spremam knjigu sa njegovih 500 sms poruka I uputstava.
Samo pravo mesto peca ribu, sve ostalo nema veze sa realnoscu .
Ja sam se usidrio na vecoj dubini od Duletovih 14m I nemam ni jednog soma, on nasao neki lom dole gde su na gomili I samo ih vadi.
Jos jednom: jedino je mesto bitno za uspesan ribolov.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
« Odgovor #19 poslato: 20. Oktobar. 2017. / 01:09:35 »
Mesto je svakako najvažnije ali sam zaključio i to da kada su takvi faktori u pitanju (mesec, pritisak, vodostaj itd) onda se riba slabije kreće pa su samim tim i slabiji rezultati. Ako se pogodi mesto gde boravi onda je naravno i bolji rezultat jer joj se mamac spušta na glavu ali već 10 metara dalje nema rezultata.
Eto baš na Tisi ste slabo prošli i to u vreme punog meseca a ja kada sam bio (nije bio pun) prošao sam odlično sa šaranom. Bar za Tisu se može reći da je bogata ribom a evo već nekoliko dana svi kukaju da nema ništa, šta ti to govori?
Riba se ne kreće, zavukla se negde i samo na legalu se može uhvatiti. Kada se kreće onda treba pronaći stazu i eto ulova.
Tu gde pecam na Dunavu mi je najbolja potvrda za moju teoriju, tu mu je staza i pre lepog vremena radio je šaran odlično, sad ni da pipne nego se javlja krupna babuška. Lokalci sa šikljama isto, vidim da se sidre na tačno određenim mestima danima i šipak a pre su tu vadili redovno.
Dakle, jeste da je mesto primarno ali nije jedini faktor.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika