Autor Tema: Mini računar za navigaciju  (Pročitano 3061 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

• NF clan
  • *
    • David Veliki
  • Brod tip: mali rečni remorker
  • Dužina: 13
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
Odg: Mini računar za navigaciju
« Odgovor #30 poslato: 20. Mart. 2018. / 17:32:39 »
A vezano za pomenutu konfiguraciju generalno ce raditi ali ipak je bolje da bude malo jaca sprava. Usput bi trebalo birati modele koji imaju sto kvalitetnije ekrane kako bi bilo moguce njihovo koriscenje na suncu. Ima toga dosta sada po oglasima, neki dell, hp ili lenovo za rad na terenu, gumirane tastature, metalna kucista, nista fensi ali ozbiljne masine i dan danas

Van mreže Zoran

• NF clan
  • *
    • Jelena
  • Brod tip: replika Linssen
  • Dužina: 11,2
  • Marina: Nautički klub "Tikvara" Bačka Palanka
« Odgovor #31 poslato: 21. Mart. 2018. / 07:07:12 »
Nabavio sam nekog "kineza" - tablet sa procesorom od 8 jezgara, GPS,..... ali on ima samo jedan mikro USB priključak (za napajanje). Kako da priključim i AIS prijemnik kad imam samo jedan priključak?

zankiki

• Gost
« Odgovor #32 poslato: 21. Mart. 2018. / 08:18:01 »
Kao prvo pitanje je da li je to micro usb samo za punjenje ili podržava USB u potpunosti.

Ako podržava, onda je najbolje nabaviti usb hub sa sopstvenim napajanjem, pošto sumnjam da tablet pušta dovoljno struje kroz usb za napajanje uređaja...

Van mreže Zoran

• NF clan
  • *
    • Jelena
  • Brod tip: replika Linssen
  • Dužina: 11,2
  • Marina: Nautički klub "Tikvara" Bačka Palanka
« Odgovor #33 poslato: 21. Mart. 2018. / 09:26:23 »
Slabo se razumem u novu tehniku. Kupio sam ga pre mesec dana , i po karakteristikama koje sam upoređivao sa sličnima je bolji. Tablet je neki BINAI 10", i ima ( pokušaću da prepišem sa linka : procesor MTK 64 bit, octa core 1,5 GHz, CPU Android 7, Ram 3GB, Memory 64 GB, suport TF card up to 64 GB, bluetoth 4.00, dual band Wi-Fi, resolution 1920 x 1200, ful HD IPS, 2G-GPRS clas 12/EDGE
                 3G- HSPA+HSDPA 21M, HSUPA 5,76M, GPRS clas 12 EDGE
                 4G-TDD LTE, FDD LTE
Graviti sensor, 1x Micro USB port, 1x 3,5 mm earphone port, batery 6500 mAh, 3,8V, 1xUSB cable ( micro-USB).
Pokušao sam da prepišem šta sve piše za njega.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika