Autor Tema: Ручна радио станица "Baofeng UV-82"  (Pročitano 1944 puta)

0 člana i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
Odg: Ручна радио станица "Baofeng UV-82"
« Odgovor #15 poslato: 13. April. 2018. / 21:28:48 »
26,3 + 3 + 6,87 + 12,35 + 3,4 = 51,92€ 
(продавац радио станица је из Бг, тако да ако је и купац из истог места умањује се укупна сума за 3 евра колико кошта услуга поштарине курирске службе.)

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #17 poslato: 29. April. 2018. / 12:10:33 »
Станица има могућност великог броја подешавања, а ово је најкраћи и наједноставнији начин само за програмирање канала.

1. Пребацивање са режима канала на режим фреквенције и обратно:
- Пре укључења притиснути и задржати тастер "Изборник" ("Menu") и укључити уређај. Да би канал програмирао уређај се мора налазити у режиму фреквенције (Frequency mode). Слика бр. 1.

2. Подесити аутоматску блокаду потискивања ("SQL") ма ког аудиофреквенцијског излазног сигнала кад је ниво улазног сигнала или однос сигнала и шума на излазу из радио-пријемника мањи од неке претходно одређене вредности. Подразумеван је ниво 5. Слика бр. 2.

3. Укључити двојни режим фреквенције (Dual Mode) у опцији ТДР ("TDR"). Слика бр. 3.

4. Начин меморисања канала. Слика бр. 4.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #18 poslato: 17. Maj. 2018. / 14:05:29 »
Стигао је кабл за повезивање са рачунаром преко УСБ прикључка. Добија се и компакт диск са услужним програмима, али је боље преузети их са главне Интернет странице Баофенга: https://baofengtech.com/uv82, јер су новије верзије.

Повезао сам уређај са рачунаром и софтвером. Без проблема су преузимани подаци са радио станице на рачунар, али у обрнутој варијанти је пријављиван проблем. Установио сам да је проблем до Видоуса 10, али тренутно немам времена бавити се овим.

Van mreže Zox

• NF clan
  • *
« Odgovor #19 poslato: 21. Maj. 2018. / 16:55:08 »
Стигао је екстерни микрофон са звучником. Солидне је израде, добро се чује. Са задње стране има штипаљку за качење, окреће се за 360 степени и има 6 положаја, при предаји пали се црвена лед диода. Можда би примедба била на тежину, сувише је лаган за мој укус.

Стигло је и напајање за +12V које се поставља уместо батерије и прикључује на утичницу упаљача. Одлично належе на место батерије и наравно ради.

Једино што не ради је "Hands Free". Микрофон са слушалицом и тастером за предају сличан онима који се добијају уз мобилни телефон. На главној страници Баофенга не спада у стандардну већ додатну опрему, али мени је стигло у регуларном пакету. Мада не знам да ово неко користи при употреби радио станице. У сваком случају -неисправно.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika