Autor Tema: Starter Baterija Power bank  (Pročitano 558 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Odg: Starter Baterija Power bank
« Odgovor #15 poslato: 30. Septembar. 2018. / 07:49:39 »
@Dule, u pravu si kada kazes da ne bi mirno spavao da ti je ovo jedina alternativa u divljini, to mu nije ni osnovna namena. Ja sam ga kupio sa idejom da sam uglavnom isplovio negde na dan, da imam 2 akumulatora od kojih jedan je samo za paljenje motora a drugi za potrosace kada stojim i da ce u njima biti makar malo struje! Naime dosta ovih testova je uradjeno na nacin za koji on nije predvidjen a to je da pale motor bez akumulatora ili sa potpuno praznim (<2V) akumulatorom i onda koriste njegov boost mod i uglavnom su svi uspeli da ga upale bez nekih vecih problema! Ima par testova gde se akumulator isprazni toliko da daje neki napon, svetla rade i motor cakce prilikom paljenja, sto se ja nadam da bude najverovatniji slucaj na camcu jer pratim napon drugog akumulatora i kada padne ispod 11,8V ja ga gasim. U takvim slucajevima ova baterija ga pali kao mina a jos je i predpostavka da kada sam isplovio da mi je motor ispravan i da ne mora duga da vergla!

U svakom slucaju ovo je jedan od uredjaja za koji kazemo da bog da mi nikad ne zatrebao a kada ne plovim (van sezone) mogu da ga prnesem u kola.

PS. U vezi KIPOR agregata, reci mi kolika mu je buka u poredjenji sa HONDOM i gde si ga kupio (ako se secas i cene). U motornom prostoru imam mesto gde bi mogao da ga drzim (kada ga ne koristim) ali me brine toplota od motora i da li ce mu ona smetati?

juhgfd

Van mreže Misha

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #16 poslato: 30. Septembar. 2018. / 10:35:31 »
- ako ga držiš tu, ali bez goriva u rezervoaru, malo je šansi da će mu nešto smetati, uradjen je od kvalitetne plastike.
- moj Kipor od 1kw koristim već 3-4 god, kada je oblačno solarni paneli nisu dovoljni za moje potrošače ako sam više dana na vodi
- buka je ista kao kod Honde od 1kw, a i da je manja opet bih ga držao na pramcu kada radi (naravno ako nije kišovito)
- kada sam vezan u obali iznesem ga tamo i onda najmanje smeta i meni i okolnim plovilima
- uglavnom nas desetak ga je nabavljalo organizovano kao članovi foruma od čoveka iz unutrašnjosti koji ih je donosio iz Nemačke, sada ne znam da li još uvek to radi

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #17 poslato: 30. Septembar. 2018. / 17:17:35 »
@Misho, hvala na odgovorima. Sto se cena tice iznenadila me je razlika u ceni izmedju Nemacke i Grcke:

- Nemacka: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/788493_-ig-1000-kipor.html

- Grcka: https://www.skroutz.gr/s/3326759/Kipor-IG-1000.html

- HONDA u Nemackoj kod SVB-a: https://www.svb24.com/en/honda-eu-10i-generator.html

Razlika izmedju najnizih cena je 200 € sto uopste nije malo a u Nemackoj je razlika izmedju KIPOR i HONDA oko 90€!

juhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #18 poslato: 30. Septembar. 2018. / 20:02:12 »
Na slici se vidi prostor koji sam mislio da iskoristim da drzim generator (kada ga ne koristim), desno od motora.

PS. Slika nije od mog camca ali se dobro vidi taj prostor.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #19 poslato: 30. Septembar. 2018. / 23:14:10 »
Ja sam hondu na Petri drzao u motornom prostoru. Slicno kao na slici. Ne smeta. Nije u tom prostoru velika temperatura. Ima dobru ventilaciju. Tu su i akumulatori, rezervoari za vodu, razne sitnice. Generatoru i jeste mesto u motornom prostoru. Kad radi vise se greje nego sto ga greje motor.
Kipor kupis polovan. To  nije nesto sto je stalno u upotrebi i uglavnom su u dobrom stanju. Nikada nisam praznio rezervoar generatora ali nije losa praksa da se sipa goriva koliko ce se potrositi i pustis ga da radi dok se sam ne ugasi.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika