Autor Tema: Izbor plovila za početnika. Predlozi i pomoć  (Pročitano 127 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Milam

• NF clan
  • *
Izbor plovila za početnika. Predlozi i pomoć
« poslato: 04. Novembar. 2020. / 21:49:37 »
Pozdrav svima. Ako moze pomoc i neki predlog oko kupovine camca. Verovatno su vam dosadili  oni sto mnogo pitaju a malo znaju ali sta da radim, svaki pocetak je takav.
Eto, kao neko iz BG sa svojih 40 resih da se usudim da kupim neko plovilo. Kao početnik nemam nikakvo iskustvo sem ovo guglovo 😁. Odmah da kazem da nemam zelju da jurcam, glisiram i jurim vetar u kosi, plan je da se plovi, uziva i ne trosi puno goriva😁 Pa ako mi se svidi 😁😁😁.. Takodje nemam ni nameru puno novca da potrosim. Meni se najvise svidjaju plasticni camci  5-6 metara tipa pasare ili nesto slicno sto ima kabinu, mozda i neka jedrilica ali bez jedrenja.... Nesto sto ima daljinske komande (volan...), vanbrodski motor.... Ja licno imam vredne ruke, svasta nesto znam i volim sam da uradim a trenutno imam i vremena.
Svaka vasa sugestija je dobro dosla, na sta obratiti posebnu paznju, predlog, sugestija.... Hvala svima unapred. Svako dobro

Van mreže zica

• NF clan
  • *
    • MASA
  • Brod tip: samo gradnja BOLE
  • Dužina: 7,6
Odg: Izbor plovila za početnika. Predlozi i pomoć
« Odgovor #1 poslato: 05. Novembar. 2020. / 18:13:53 »
Plovilo je lako kupiti ali glavna muka je gde ga držati .A što se tiče potrošnje svi troše ,sa jedrilicom ne možeš da pristanešsvuda zato oiđi marine i gledaj.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Izbor plovila za početnika. Predlozi i pomoć
« Odgovor #2 poslato: 06. Novembar. 2020. / 00:05:27 »
Pasara je pravi izbor za trazenu duzinu.
Uglavnom imaju daljinske komande i vanbrodski motor.
Obrati paznju na stanje plastike jer su stare preko 30 godina.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika