Autor Tema: Samodavanje inekcije  (Pročitano 4815 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
Samodavanje inekcije
« poslato: 15. Maj. 2013. / 21:14:54 »
Ako se plovi dalje od svog mesta na duzi period, u setu za prvu pomoc nije na odmet imati pored tableta antibiotika i nekoliko ampula antibiotika (gentamicin, geramicin...), kao i nekoliko spriceva i igala raznih velicina za davanje inekcija. Ne preporucuje se koristiti PENICILN-ske antibiotike jer nikad ne znate kad mozete da dobijete PENICILINSKI SOK.

Ukoliko ne pomazu tablete, vece dejstvo imaju inekcije. Zato evo saveta kako ih dati sebi ili nekom clanu posade.

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Akvarius
  • Dužina: 9,70
Odg: Samodavanje inekcije
« Odgovor #1 poslato: 16. Maj. 2013. / 01:55:35 »
Gledajući samo fotografije, prolazili su mi žmarci, a kamoli da moram sam sebe bosti. Ali kako narod kaže, "nužda zakon menja" tako bi valda svako od nas morao da prevazidje neprijatnost ili strah, ako bi se našao u takvoj situaciji da mora sebi dati inekciju. Ovaj tekst i fotografije su ću odštampati i držati na ladji, zlu ne trebalo.

Ali kad smo već kod inekcija, koje se mogu kod nas kupiti protiv zmijskog otrova. Uopšte, od kojih se zmija treba čuvati i kako se ponašati u situacijama ako dodje do ujeda, a mi nismo baš blizu medicinske i stručne pomoći. A kako reagovati na ujed obične vodene belouške? Nije otrovna, ali sigurno postoji neka medicinska procedura i za takavu situaciju.

Mislim da ovo interesuje sigurno sve nas, bez izuzetka.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Samogradnja
  • Dužina: 10m
  • Marina: Gradska
  • Osp: UMČ
Odg: Samodavanje inekcije
« Odgovor #2 poslato: 18. April. 2014. / 20:34:31 »
Ma nije samo za protivotrov. Kada me je stegao išijas i to u čamcu i kada sam se jedva dovukao do kuće jedino što je moglo da mi pomogne u narednim danima bila je inekcija diklofena. Tada sam naučio kako se to radi i sada na kampovanje ne idem bez diklofena, zlu ne trebalo.

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika