Autor Tema: Predlog za nove teme  (Pročitano 1760 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
Predlog za nove teme
« poslato: 21. April. 2013. / 22:56:28 »
Postovani Administratori i moderatori,

Imam predlog a na vama je da razmislite o njemu i da ga prihvatite ili odbijete.

O cemu se radi, posedovanje razlicitih tipova camaca dovodi i do toga da ljudi imaju i razlicita interesovanja o nautici a vezana su za njihov tip camca. U zadnjih par godina primetio sam veliko povecanje broja malih "vikend kruzera" po marinama u Beogradu. Naime radi se o camcima sa kabinom, velicine od 24 do 30 stopa i sa ugradjenim motorima snaga od 150 do 360ks. Razlog za to je verovatno relativno niska nabavna cena takvih polovnih camaca u inostranstvu (izmedju 12 i 25 hiljada evra) tako da imam utisak da ih trenutno ima par stotina u Beogradskim marinama.

Kako sam i sam vlasnik jednog takvog camca evo nekih stvari koje su meni interesantne a verovatno vlasnicima ostalih tipova camaca nisu:

- Kako i gde pristati sa takvim camcem jer mu je gaz oko 1m
- gde ga spustiti u vodu
- gde ga servisirati (ovo je posebno interesantno jer je vise od 80% takvih camaca kupljeno polovno)
- Koja marina pruza kakve usluge za takve camce (voda, struja, gorivo, servis, zimovnik, transport, ...)
- Sta uraditi ako Vam se desi neki kvar u toku voznje? (meni je prosle godine u toku voznje zablokirala noga a bio sam sam na camcu, bilo je nimalo veselo)
- Za i protiv pomocnog motora i gde ga ugraditi
- Pomocni camac, da ili ne i gde ga drzati
- Gde su lepa mesta koja treba obici i gde se bezbedno vezati i eventualno prenociti
- Potrebna oprema na camcu
- i tako dalje

Bez namere da nipodastavam ili da na bilo koji drugi nacin uvredim imaoce drugih tipova camaca (siklji, glisera, skutera, pasara, tabanasa sa kabinom, ...) ali svaki tip camca je specifican, tako da imam predlog da se uvede i neki pod forum za camce kao sto su ti "vikend kruzeri", a mozda i za razlicite tipove camaca (gliseri, kabinasi, skuteri, siklje, pasare, ...) gde bi njihovi vlasnici izneli svoja iskustva a potencijalni novi vlasnici se bolji pripremili za nabavku njihovih camaca.

Pozdrav.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Predlog za nove teme
« Odgovor #1 poslato: 21. April. 2013. / 23:37:17 »
Predlog odličan i prihvaćen,.
Verovatno su svi primetili da je moje pisanje uvek bilo vezano bas za krstaše.  zhgvfcd
To su idealna plovila za današnjeg čoveka koji radi i kome je vreme dragoceno.

Van mreže Misha D

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #2 poslato: 24. Oktobar. 2013. / 09:26:30 »
Preko pretrage se dodje do podforuma Ribolov, ali ga ne videh na glavnom meniju.
Mozda moze da se ubaci pod "Dozivljaji sa reke" ukoliko nema prostora na glavnom.
Mada se malo koristi, nekako su se proredili postovi Dede, Mosija, Novusa i drugih, ili nema ribe ili nema volje, ili i jedno i drugo, a i nesto trece. dcfvb
Diskusija je zavrsena tek kada se dokaze da sam ja u pravu

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
« Odgovor #3 poslato: 24. Oktobar. 2013. / 12:11:25 »
Misho,
ribolov je glavni forum sa nekoliko podforuma i on postoji.

Van mreže Misha D

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Linssen 29.9ac
  • Dužina: 10
« Odgovor #4 poslato: 24. Oktobar. 2013. / 15:49:00 »
hvala, ne videh  gfvcşxc juhgfdertyh hgbvc
Diskusija je zavrsena tek kada se dokaze da sam ja u pravu

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj