Autor Tema: Kako spreciti glodare da nasele camac?  (Pročitano 9389 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

moma seva

• Gost
Odg: Kako spreciti glodare da nasele camac?
« Odgovor #15 poslato: 15. Jun. 2013. / 16:36:48 »
*

Zdravo svima koji su imali susrete na svojim camcima sa misevima ili ih to zadovoljstvo tek ozekuje !  jhgf

Tema me je izazvala da se i ja ukljucim sa svojim  komentarom ! dlkjdfzu

Pocetkom '80-ih godina, bilo nam je jako vazno da se dokopamo slobodnog vremena i da zaplovimo sa nasom voljenom Sevom. I naravno sitni poljski misevi, voluharice i pacovi, a bogami i misevi bizamci su nas redovno pronalazili i koristili priliku nase otsutnosti ( kupanje, spavanje itd. ) i onda bi se u Sevi razbaskarili i naravno i ugostili koliko su mogli ili koliko im je operativno vreme dozvoljavalo. I uvek se pogodi da Ljilja prva otkrije njihovu posetu ormaricu sa spagetima cokoladama, secerom, keksom itd-itd. I naravno sve sto je bilo i malo naceto, bacala je bez milosti. Nije pomagala ni moa ljutnja : zasto ako je cokolada originalno upakovana i od strane misa malo naceta sa jedne strane, zasto mora cela da se baci ? Bila je moja logika ! Ali kod Ljilje nije nista moglo da se opravda i da ona to ne baci ! juhgfdertyh

Onda sam se dao u razmisljanje : 1 ) poseta tih malih i velikih glodara me dovodi do svadje sa Ljiljom onda kada to nije bilo potrebno. 2 ) Finansijska steta moze da se i zanemari, ali zamislio sam se kada mi je poznanik iz Panceva koji je godinama boravio po celu sezonu na "Ljubavnom Ostrvu" prekoputa Grocke, umro od "misije groznice" !? zhgfvcdxs U to vreme lepo i skromno smo ziveli, ali nisam imao dovoljno novaca da uradim kabinu u prednjem delu Seve.

Ljilja sa svojim drugaricama na Sevi pre nego smo na Sevi napravili kabinu.
Vezani smo uz "Tikvaru" "Ribarskog Gazdinstva na Dorcolu

Da to i jesam uradio, ali tek godinu dana kasnije. Uglavnom, kupili smo neki malo deblji svetle boje linoleum ( topli pod ) i preciznim rezanjem skalpelom sam zastitio prednji deo Seve i sve ormarice. I sta se desavalo posle toga ? Npr. mi stanemo u obalu jedne od Krcedinskih Ada i nocu kada izgasimo vatru i legnemo da spavamo, cujem pacove kako grebu i cice i prevrcu neoprane tanjire !

MALISA nas verni prijatelj

I sledece zime smo odlucili da nabavimo psa terijera, jer to ce biti preko leta najbolji lek protiv glodara, a preko zime terijera cemo drzati u selu kod mojih roditelja. I sledeceg leta i mi zaplovili u Sremske Karlovce na vikend i sa nama je posao nas mali drug Malisa, mesanac : majka Nemacki kratkodlaki Jah Terijer, a otac cistokrvni Doberman. Dva meseca je ziveo kod nas u stanu i kada je izasao na obalu, niko ga nije ucio ali sam je jurio za misevima kao za smrtnim neprijateljima. I od tada, narednih 12 godina na Sevi se nije prosetao ni jedan glodar. A i ako je neki pokusao, Malisa ga je rastavio sa zivotom. A Malisa kako je s pocetka planirano da zime provodi u selo, to se nije ostvarilo. Usao nam je mali pod kozu i spavao je kao svaki gazda s nama u krevet.

I ne samo da je stitio Sevu od glodara, vec je nasim visegodisnjim boravcima na Konjskom Ostrvu, prosto je odmah prve godine naseg boravka na Ostrvu uterao disciplinske mere velikim pacovima i bizamcima, da su svi ziveli na nizvodnom delu Ostrva, a na prednjem delu koji je od njih i pokusao da dodje, nije mogao ni da se pohvali ni da se pozali svojim istomisljenicima.

O misevima ne bih da vas vise maltretiram, ali cu vam sledeci put nesto reci o zmijama ! hgfdsdfcv

Pozdrav Moma Stosic   jhgf frdxs

moma seva

• Gost
« Odgovor #16 poslato: 17. Jun. 2013. / 13:03:07 »
*
Poztovani Forumasi i Kamperi ! jhgf

Kao prvo, hocu da se izjasnim da ja mogu : " ... i na strasnom mestu postojati ... !" Ali kada vidim zmiju u svojoj neposrednoj blizini ( bila ona otrovnica ili belouska ) sve jedno je, obuzima me jeza i neprijatni strah od nje. defgvbn  Neki ljudi imaju i cuvaju kao kucne ljubimce velike zmije ! To ne mogu da razumem ? Jedan bracni par iz Zemuna Gornji Grad, upoznali smo ih na Malim Vodama ( imaju jedrilicu ), jednom prilikom su nas pozvali da dodjemo kod njih kuci, po povodu nekog rodjendana, da se druzimo. I bilo je korektno i ja i Ljilja smo pristali da ih posetimo. I tako jednig vikenda pre zakazanog  odlaska kod njih, na Malim Vodama, nam se pridruzio i njihov komsija sa "Primorkom" i u neobaveznom razgovoru mi saznajemo da prijarelji sa jedrilice imaju kucnog ljubimca 2-metarsku zmiju i da momentalno ne znaju gde se sakrila, jer Boze moj, "vec dva dana ne uzima hranu" i zabrinuti su. A ja razmisljam  da prilikom posete moram da sedim na svojim nogama, to ne biva !? bghgy789 I nikada nismo ispostovali poziv na sedeljku kod tih prijatelja sa jedrilice.
U Poreckoj reci, sreli smo se sa bracnim parom Radetom i Marijom, koje smo upoznali na jednoj od Regata "Ilustrovane Politike". I mi smo se obradovali tom vidjenju, ali oni su se vise obradovali, jer mogu da se pohvale sa novom ladjom iz samogradnje, kojom plove te sezone prvi put. I dok se Marija hvalila svojom kuhinjom i zgodnim ormaricima Ljilji, Rade me je poveo da vidim njegov kutak : prednje  podpalublje. I on odvara luk, kad tamo velika belouska. On je odmah resio da uzme caklju i da je cakljom ubije. I naravno to bi videla i njegova zena i vise nikada ne bi dosla na camac koga obadvoje mnogo vole i srecni su zbog toga sto ga imaju. Ja sam ga odmah zaustavio i rekao sam mu da sada zatvori luk palube i kada mu supruga spava ili bude otsutna sa camca, da tada udje u podpalublje, uhvati zmiju i baci je van camca.  rfcdvb Naravno da je pristao na tu soluciju i kazao je da je predhodni dan bio vezan u obalu pramcem i da mu je tom prilikom luk palube bio otvoren ceo dan. Naravoucenije : "Kada ste u obali, ne treba drzati bez kontrole otvoreni ulaz ili luk palube na camcu."

"Buba" koja nikome nije mila ... cini mi se !

U Kazakstanu sam bio nekoliko puta. I jednom prilikom sa nekim prijateljima popelismo se pored Medea do skijaskog centra "Cimbulak", ogranak  planinskog  masiva Tjan Shanj na 3.500 nadmorske visine i dok smo uzivali usred leta na belom snegu, jedan kosooki Kazakstanac nam se pohvalio da je zivot u tundrama i stepi u tom bespucu kojim je Kazakstan prebogat, da je tamo ziveti prava stvar. I kazao je:
-" Kuda god se okrenes i krenes, negde ces stici ! A ovde u visokim kamenitim planinama, tog zadovoljstva nema. Ovde ti je ides putem dokle ga ima i dalje ni makac ! A opasnost od strane divljih zivotinja ( predatora ) te ceka na svakom koraku !?" IA drugi sagovornik, mestanin ovdasnjih planinskih masiva Kazakstana, takodje Kazakstanac, je prokomentarisao :
-"Pa i kod vas u stepama i tundrama ima pored nedobronamernih sakala i vukova, ima i zmija otrovnica, koje nimalo nisu prijatne kada vam se u "jurteama" uvuku dok spavate ?" I tada sam iz odgovora, saznao vrlo korisnu informaciju koju od tada svakako koristim na Sevi, a to je kako kaze nizijski Kazakstanac :
-" Mi se stitimo od svih gmizavaca tako sto na ulazu u "jurtu" ( vid satora ) postavimo ustavljeno krzno neke zivotinje. Preko krzna ni jedan gmizavac ne ide, cak sto vise bezi kako ga oseti  i obavezno  izbegava to mesto. Kod nas je pravilo i u vojsci da se krzno stavlja ispred ulaza  u svaki sator !" I od tada meni u nauk : stringla  ( 20cm. ) siroka, pred ulazom u Sevu stoji i imam jedan problem manje !

S postovanjem Moma Stosic  jhgf

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #17 poslato: 29. Oktobar. 2013. / 00:54:01 »
Deda, gde može da se nabavi ta Barikada? Obišao sam 5 poljoprivrednih apoteka i nema je. Samo neke biljne mućkalice koje imaju samo trenutno dejstvo. Ako i njega ima. Svakodnevno prskam i opet paukova na sve strane.

Van mreže deda

• NF tim
  • *
  • Osp: UMČ
« Odgovor #18 poslato: 29. Oktobar. 2013. / 18:48:46 »
Cim se vratim u civilizaciju dobijas pravu informaciju!

Van mreže vuk

• NF clan
  • *
  • Brod tip: deplasman
  • Dužina: 15m
« Odgovor #19 poslato: 29. Oktobar. 2013. / 18:57:10 »
Deda, gde može da se nabavi ta Barikada? Obišao sam 5 poljoprivrednih apoteka i nema je. Samo neke biljne mućkalice koje imaju samo trenutno dejstvo. Ako i njega ima. Svakodnevno prskam i opet paukova na sve strane.

Mozes da je kupis u poljoprivrednoj apoteci na putu prema Slancima,pola puta izmedju ciglane i groblja Lesca sa desne strane. jhgf

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #20 poslato: 29. Oktobar. 2013. / 22:05:18 »
Hvala kapetane.

Van mreže oblak

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Narval 960
  • Dužina: 32ft
« Odgovor #21 poslato: 30. Oktobar. 2013. / 09:58:01 »
Prilaz glodarima preko konopaca moze se resiti i sa plasticnom flasom tako sto se izbusi rupa na dnu i konopac provuce kroz cep i kroz tu rupu. Kad pacov krene preko flajke ona se zarotira i on bucne u vodu.
Zvoni, kucanje ne radi

Van mreže Dule od palube

• NF clan
  • *
  • Brod tip: nema
« Odgovor #22 poslato: 12. Oktobar. 2014. / 03:49:17 »
Probaj kuglice naftalina za zmije. Okaci ih tamo odakle mislis da ulaze pa vidi. Miris belog luka ih takodje tera.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Samogradnja
  • Dužina: 10m
  • Marina: Gradska
« Odgovor #23 poslato: 18. Oktobar. 2014. / 10:54:42 »
... Miris belog luka ih takodje tera.

A oteraće i vampire! hgfdsdfcv

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #24 poslato: 01. Mart. 2019. / 22:51:27 »
Dolazi vreme kada ce se neki ponovo sresti sa problemom miseva koji se usele u brod. Onda nastaje muka. Lepak, otrov...
Ja nisam imao problem na ovom plovilu (da ne ureknem) ali imam lepak i zujalicu. Zlu ne trebalo.
Ovaj video daje interesentno  resenje :)

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #25 poslato: 06. Mart. 2019. / 15:59:48 »
Ja sam ove godine imao strašan problem. Ušao pacov i napravio haos. Sve sam pokušavao i samo otrov ga je sredio. Imao sam sreće da se pošto je ugino nije negde zavukao gde mi je teško prići.
Šta mi vredi beli luk kad bi morao da sve namažem a ne samo da ostavim čen luka. A onda, toliko smrdi da bi i mene oterao.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #26 poslato: 06. Mart. 2019. / 17:39:03 »
Meni su ulazili misevi preko zime. Brzo sam ih eliminisao.
Pacov nikada. On je stvarno grozna zivuljka. Mora da se sve zatvara da ne bi usao.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #27 poslato: 07. Mart. 2019. / 05:46:38 »
Ma zatvorio sam sve. Pojeo mi ciradu i drveni stub da bi ušao a onda pojeo klupu da bi sišao u podpalublje i tako došao do jabine, au kabini napravio dar-mar. Nikad do ove godine nije ulazio. Strogo vodim računa da ne ostanu ni mrve a kamoli nešto od hrane.
Strašno!!!
Miš mi nije nikad došao a vodeni pacovi stalno šetaju po platformi. Odatle je i ušao, nije sa obale. I to pred onaj sneg i mraz. Valjda osetio vreme pa da se ugreje. E baš se ugrejao....

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika