Autor Tema: Navigacija na rekama  (Pročitano 74802 puta)

0 člana i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zankiki

• Gost
Odg: Navigacija na rekama
« Odgovor #60 poslato: 27. April. 2014. / 19:03:06 »
Nokia N97 symbian, na njemu instaliran Garmin Mobile XT, i sve mape po potrebi.

Baš iz razloga lepog rada navigacije, kao i dodatne qwerty tastature, još nisam zamenio ovaj telefon nekim drugim.
Pre neki dan sam instalirao na njega i anchor alarm - aplikacija koju upalite kad bacite sidro, i ako se promeni za određen broj metara (podesivo), pali se alarm. Odlično za spavanje na sidru.

Mada mislim da postoji i garmin mobile za android, ali nisam probao.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
« Odgovor #61 poslato: 27. April. 2014. / 20:34:10 »
Postoji za Android ali ja kao svaki baksuz imam telefon (ZTE Blade Q) koji ne podrzava tu aplikaciju.
Inace sam instalirao na HTC Tytan II koji ima WindowsMobile 6.1 i na njemu sam imao taj Garmin sa plovnim putem. Ali sad ova opcija (neka Hrvatska opcija skinuta sa PirateBay) nema plovne puteve ni na jednoj mapi.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Samogradnja
  • Dužina: 10m
  • Marina: Gradska
« Odgovor #62 poslato: 28. April. 2014. / 21:27:16 »
U moru aplikacija za Android ja nikako da pronađem jednu (mislim bar) prostu GPS koja bi mogla da memoriše trenutne koordinate na reci i onda da mi sledeći put prikaže moj trenutni položaj (u koordinatama naravno ) u odnosu na memorisanu kao i momenat kada se poklopimo.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #63 poslato: 29. April. 2014. / 00:00:50 »
Na SCGRoute mozes da memorises svaku tacku. Recimo poziciju gde pecas. Pamti je sa koordinatama, nazivom koji ti das pa cak moze i beleška.
Kad sledeći put izadješ na vodu, pecaš negde i poželiš da odeš na mesto koji si juče obeležio samo tu tačku označi kao cilj. To se radi tako što odabereš iz menija "nova ruta" i postaviš za cilj tačku "mesto gde me čeka veliki smudj"  tfrdx

I GPS će te odvesti tačno na to mesto i upozoriti kada dodješ do njega.

zankiki

• Gost
« Odgovor #64 poslato: 29. April. 2014. / 08:05:49 »
Tačno tako. Probaj sa ovim https://play.google.com/store/apps/details?id=com.garmin.android.obn.client

Drugi telefon mi je android, pa ću baš probati ovih dana. Na symbianu toliko sve lepo radi da nisam imao potrebe da čačkam.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
« Odgovor #65 poslato: 29. April. 2014. / 18:40:51 »
This app is incompatible with your device.

Čudno, a uređaj je tablet Samsung GT-P5100 dakle jedan od boljih, Android 4.0.3

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
« Odgovor #66 poslato: 29. April. 2014. / 18:44:52 »
Isti je slucaj i kod mene iako je kod mene Android 4.2.2 a telefon je Kineska kopija dobrog Alcatel-a.

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
« Odgovor #67 poslato: 29. April. 2014. / 19:07:21 »
Kako god, radi mi IGO za putovanja ali pošto nam treba za reku jel, i još ponešto evo u međuvremenu sam našao ovo:

GPS Arrow Navigator
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tinusapps.gpsarrowlite

sudeći po opisu ovo bi završilo posao s obzirom da mi mapa zapravo i ne treba, znam da nađem približnu lokaciju i bez mape a za fine tuning možda će ovo da radi.

zankiki

• Gost
« Odgovor #68 poslato: 29. April. 2014. / 22:21:34 »
Piše: Requires Android 2.1 and up, tako da bi moralo da radi?! Baš ću da probam, samo dok uhvatim vremena...

Ovo mi deluje kao da je za te potrebe za koje Ljubi treba
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.markcj62.navigatorfull

Van mreže Ljuba

• NF clan
  • *
« Odgovor #69 poslato: 30. April. 2014. / 11:45:28 »
Neće ni taj, kaže da nije kompatibilan s mojim uređajem. Izgleda da nije to samo do Androida, možda je programer ograničio skalu uređaja koji mogu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
« Odgovor #70 poslato: 30. April. 2014. / 13:08:50 »
Moram da pitam, zasto se mucite sa navigacijama na telefonima kada vam je za to bolje koristiti namenske uredjaje za navigaciju koji se danas daju nabaviti za male pare (na primer: http://www.kupujemprodajem.com/Garmin-nuvi-300-broj-dva-12392697-oglas.htm?filter_id=81557). Em lakse se ugrade mape, em ima bolji prijem signala i ono sto je najvaznije ekran (osvetljenje) je prilagodjeno radu na otvorenom i puno se jasnije vidi od ekrana na telefonu!

A da ne spominjem tablete koji imaju i puno drugih mogucnosti (http://www.nautickiforum.com/Forum/index.php?topic=606.0) a i njih ima da se kupe za male pare (na primer http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem-koriscen-tablet-12048554-oglas.htm?filter_id=4139650)?

juhgfd

zankiki

• Gost
« Odgovor #71 poslato: 30. April. 2014. / 15:22:40 »
Navigaciju koristim na telefonu po navici, imao sam jednu i nikada nije bila samnom kada mi treba. Ova je uvek samnom. Zbog toga sam je na kraju i prodao, samo mi je hvatala prašinu, a koristio sam i dalje ovu na telefonu.
Ne znam kako se lakše ugrade mape na redovnu navigaciju, kad samo zakačim telefon na komp, i u mapsource-u kliknem transfer? Zar ima i jednostavnije od toga?

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
« Odgovor #72 poslato: 30. April. 2014. / 19:17:43 »
Navigaciju koristim na telefonu po navici, imao sam jednu i nikada nije bila samnom kada mi treba. Ova je uvek samnom. Zbog toga sam je na kraju i prodao, samo mi je hvatala prašinu, a koristio sam i dalje ovu na telefonu.
Ne znam kako se lakše ugrade mape na redovnu navigaciju, kad samo zakačim telefon na komp, i u mapsource-u kliknem transfer? Zar ima i jednostavnije od toga?

Pitao sam, jer sa padom cena vise volim da imam poseban uredjaj, koji je stalno ugradjen tamo gde mi treba (na camcu) i o njemu vise ne razmisljam. Drugi razlog je da vid i godine idu u suprotnom pravcu pa mi je ekran telefona mali i po danu slabo vidljiv. Da sad ne spominjem i namenske uredjaje tipa GARMIN GPSMAP 421s, cija cena je sada oko 300 EUR a ja sam svoj uredjaj 420s (starija generacija) platio preko 500 EUR-a i koji objedinjuju vise funkcija u jednom (navigacija, sonar, anchor alarm, potrosnja goriva, ...).

Sto se tice ugradnje mapa ona je ista, kada se na telefonu ugradi odgovarajuci softver, koji zna da pravi probleme, a na navigacijama taj softver je vec ugradjen i radi bezprekorno.

I kao zadnji razlog je valjda da mi je mrsko da gledam u mobilni telefon i na camcu (mojoj oazi mira i tisine) kada vec moram da ga onoliko gledam i koristim za posao!

zankiki

• Gost
« Odgovor #73 poslato: 07. Novembar. 2014. / 20:23:21 »
Drustvo imam mali problem.
Stigao mi je eksterni GPS prijemnik iz Kine http://www.aliexpress.com/snapshot/6290318526.html

Lepo radi, ali ne mogu da iskopam nroute. Na onom linku sa druge strane ga nema.

The requested URL /biblioteka/nRoute_275.zip was not found on this server.

Moze li neko da mi ga postavi za skidanje ili slicno? Mozda na mail ako nije jako veliko?

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #74 poslato: 09. Novembar. 2014. / 13:14:09 »

NF servisi

Plovila članova foruma