Autor Tema: Kako smanjiti troškove....  (Pročitano 2000 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Kako smanjiti troškove....
« poslato: 19. Avgust. 2013. / 15:36:32 »

Čini mi se da sam jednom pisao o tome da ne treba očekivati godišnji trošak manji od 1000 evra čak i za mali krstaš ili deplasmanac. Mali, tu mislim na dužinu do 25 fita.
Dosta je krstaša i od 27 fita i tu cena održavanja i držanja prelazi cifru od 1500 evra
30fita i više... sve je stvar snalaženja ali računajte da su tu dva motora, dva komandna mesta, veća širina i nemogućnost transporta bez pratnje, puno opreme koju treba održavati, velika širina veza u marini...
Kako smanjiti te troškove je ključno pitanje.

Van mreže sceka

• NF tim
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
Odg: Kako smanjiti troškove....
« Odgovor #1 poslato: 20. Avgust. 2013. / 09:41:20 »
Da počnemo kao i svaki posao. Prvo da pobrojimo sve troškove:

1. Registracija sa svim taksama, porezima i obaveznim osiguranjem
2. Dodatno osiguranje
3. Marina leti
4. Marina (hangar) zimi
5. Redovan servis motora i osnovne opreme (rad i materijal-ulja za motor i nogu, impeler, anode, svećice, filteri)
6. Spuštanje i vađenje iz vode
7. Pranje
8. Konzervacija i dekonzervacija
9. Transport u lokalu
10. Anti algin zaštita

E sad bi trebalo napraviti tabelu po marinama i ovim stavkama u Excel-u, uraditi Auto Sum i izabrati zbir koji Vam se najviše sviđa! sgjsfh

Van mreže Popaj

• NF clan
  • *
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Dužina: 6,5m
  • Osp: UMČ
« Odgovor #2 poslato: 20. Avgust. 2013. / 14:28:01 »
Što je najgore mislim da je teško da smanjimo troškove. Nije poenta da smanjimo dimenzije plovila.
Sve što je sceka naveo su realni troškovi. Ja lično bih mogao da izbacim troškove, kao što su:
dodatno osiguranje, spuštanje i vađenje iz vodei transpotr u lokalu. Naime, u marini imam i "suvi" vez i parking. A čamac mogu sam da vadim i spuštam. Za isti imam i prikolicu koja stoji u marini. Cene se razlikuju od marine do marine, ali postoji i ona narodna, ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji.
Znači najveću uštedu možete postići ako manje plovite, što je apsurdno. Čemu onda svi troškovi. Ja se trudim da što više plovim da bi sve imalo smisla. Za sada su to dnevne plovidbe, i mislim da ove sezone neću ići dalje. Lakše mi je da ne računam koliko je to novca. gadVbv

Van mreže arsa

• NF clan
  • *
  • Brod tip: salveta
« Odgovor #3 poslato: 20. Avgust. 2013. / 20:12:19 »
Što je najgore mislim da je teško da smanjimo troškove. Nije poenta da smanjimo dimenzije plovila.
Sve što je sceka naveo su realni troškovi. Ja lično bih mogao da izbacim troškove, kao što su:
dodatno osiguranje, spuštanje i vađenje iz vodei transpotr u lokalu. Naime, u marini imam i "suvi" vez i parking. A čamac mogu sam da vadim i spuštam. Za isti imam i prikolicu koja stoji u marini. Cene se razlikuju od marine do marine, ali postoji i ona narodna, ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji.
Znači najveću uštedu možete postići ako manje plovite, što je apsurdno. Čemu onda svi troškovi. Ja se trudim da što više plovim da bi sve imalo smisla. Za sada su to dnevne plovidbe, i mislim da ove sezone neću ići dalje. Lakše mi je da ne računam koliko je to novca. gadVbv

Slažem se sa gore napisanim.

Suštinski, ko god je kupio plovilo kupio ga je da bi isto što češće koristio.

Naravno da ima i onih koji su lepe lađe kupili za pokazivanje svog statusa i koriste ih par nedelja u sezoni. I oni imaju svoje priče.

Ipak tužno je kad brodovi stoje u luci ili još gore, na suvom vezu.

Nisu za to napravljeni.  uygjnh

Moja sreća je da sam u penziji i da mogu, kad mi prilike dozvole, da istrčim na par dana bilo gde, mahom u okolinu Beograda.

Da li ću upecati nešto ili samo blejati, to mi je nebitno. Ribu nikome ne dugujem a zadovoljstvo zbog vremena provedenog na brodu je neprocenjivo.

To je kao droga. Udje u čoveka i ne pušta ga čitav život.

To zadovoljstvo se ne može porediti sa troškovima koji, na žalost, utiču na količinu zadovoljstava. Zato se svako snalazi kako zna i ume.

Dobra je tema.

Iskustva pojedinaca iz pojedinih segmenata možda mogu pomoći drugima da smanje sopstvene troškove na godišnjem nivou.

Siguran sam da u današnje vreme većina nas prebira po glavi kako da smanji troškove. Na žalost sve se svodi na odricanje od nekih na prvi pogled nebitnih stvari a posle sve dođe na naplatu. uhgbvffc

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika