Autor Tema: Zašto nautički forum?  (Pročitano 7185 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
Odg: Zašto nautički forum?
« Odgovor #30 poslato: 23. April. 2013. / 23:25:08 »
Milivoj, to ću srediti. U pravu si.

Van mreže milivoj

• NF clan
  • *
  • Brod tip: Akvarius
  • Dužina: 9,70
« Odgovor #31 poslato: 24. April. 2013. / 01:03:31 »
 Nisi odgovorio:
"I još jedno pitanje, koliko fotografija i koje rezolucije je moguće postaviti u jednom postu?"

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #32 poslato: 24. April. 2013. / 01:14:11 »
Pa piše ispod prozora za poruku kada otvorite dodatne opcije.
Maksimalno je 6 fotografija po poruci (moguce je promeniti).
Veličina fotografije 200kb 800x600

Aka

• Gost
« Odgovor #33 poslato: 24. April. 2013. / 15:21:17 »
Dule je svojevremeno rekao nešto, što bi moglo da se upotrebi u ovoj temi...

Praviti nešto novo je stvarno vredno pohvala. Naročito ako će to novo koristiti svima. To pozdravljam.
Ali to ste trebali praviti na jedan drugačiji način koji bi svi podržali. Ne na forumu. Znate vi vrlo dobro koja je namena foruma. Svakako nije objavljivanje autorskih dela.
Bojim se, a reći ću iskreno jer u meni nema ni mrznje ni ljubomore bilo koje vrste, da će pokretanje i ovakav pristup forumu, i ovom i forumu mojaladja doneti  malo teže teže posledice. Prvo tu su ljudi koji znaju i nas i vas. Šta oni da rade? Da biraju? Dovedeni su u vrlo neugodnu situaciju. Nas koji smo redovni na rekama i na forumu je jako malo. Pedesetak ljudi. Vući ih za ruke ajde ovamo... ajde onamo... nije ni pošteno ni kolegijalno. Sve i da ovaj forum uspe da pridobije neke od članova mojaladja kakva je korist od toga? Biće samo štete. Opet će čamci prolaziti jedni pored drugih bez pozdrava. Mislim da nikome to ne ide u korist. Mojaladja se stvarno svojski potrudila da približi ljude. Pravili smo protest, zajedničke vožnje, okupljanja, roštiljanja i najvažnije zastavice. Kao znak raspoznavanja ljudi koji će sad ... šta da rade? Ako se priklone Aki da skidaju zastavice? Ako mu se ne priklone da ga izbegavaju?
I obratno, naravno. Suviše je očigledna "sličnost" dva foruma. Od same osnove koja je ista, tema koje su indetične do potpuno indetičnih tekstova na pojedine teme. To je zato što drugačije i ne može biti napisano.  Što se mene tiče naše poznanstvo i naš do sada ostvaren odnos neće biti pokvaren. Jedino neću više ništa pisati na ovom sajtu. To otvoreno kažem. Nemam ništa lično protiv vas imam protiv pokretanja jednog nepotrebnog (ako je ideja da se pomaže ljubiteljima reka i plovidbe a ne komercijala) foruma jer je sve moglo i na mojaladja koja je i pokrenuta sa tim ciljem. I koja će nastaviti da zbližava a ne da rascepa nautičku populaciju. Moj doprinos u okviru mogućnosti neće izostati.
Sve ovo shvatite kao poruku nekoga ko vas ceni kao kolege na reci, nikako kao reč konkurencije jer ja nisam ni plaćen ni na bilo koji način podstrekivan. Samo sam se našao u nemiloj situaciji da neznam šta da mislim i kako da se ponašam. Mislim da mnogi misle kao ja ali još se nisu sabrali i još čekaju razvoj situacije. Ako se ignorišu takva mišljenja pitanje je onda kakve su vaše stvarne namere.
Stvarno, kakve su vaše prave namere?

Najiskrenije, želim puno sreće i živaca administraciji, i da forum zaživi.

jhgf

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #34 poslato: 24. April. 2013. / 16:35:42 »

Hvala sto si sacuvao ovaj post.  juhgfd
Sve sto sam napisao je potpuno tacno i stojim iza toga.
Ja jesam, i ostacu veran principa i idejama koje su  napravile forum moja ladja. Pa ja sam u to ulozio 4 godine testog rada.
Ovo je samo vracanje godinu dana unazad, na mesto gde se izgubio kurs.

Van mreže Mezija

• NF clan
  • *
    • Mezija
  • Brod tip: samogradnja
  • Dužina: 7.50
  • Osp: UMČ
« Odgovor #35 poslato: 24. April. 2013. / 17:15:38 »
Puno srece u radu novog foruma.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
« Odgovor #36 poslato: 24. April. 2013. / 21:52:16 »
@Aka i Dule; Veoma mi je drago sto ste koliko vidim zadrzali vase prijateljstvo, van foruma, na reci.

Meni licno je jako drago da budem clan oba foruma jer vas dvojicu (pored jos nekoliko clanova sa oba foruma) smatram veoma iskusnim nauticarima i svaki vas post citam veoma pazljivo. Na zalost sa foruma poznajem jedino Peru Garmina i Duleta koga sam upoznao na jedno 15min prosle godine kada sam skupio hrabrost da mu pridjem. Aku i Vesticu na moju zalost nisam imao prilike da licno upoznam i to sam sebi dao u zadatak da ispravim ove sezone (pogotovo da upoznam i Mocu).

Sto se foruma tice, zasto da ih ne bude vise, svako od nas ima svoje ideje kako bi on trebao da izgleda i da se vodi. Mi kao narod (cast izuzecima) jos uvek nemamo tu kulturu da prihvatamo razlicitosti kao nesto normalno i da o svakoj nesto saznamo pa da onda o njoj sudimo.

Ja zelim obojici da vam vasi projekti (forumi) uspeju a ja sa svoje strane cu pokusati da vam pomognem onoliko koliko mi moje skromno znanje i vreme to dozvoljavaju.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
« Odgovor #37 poslato: 26. Jun. 2013. / 00:28:56 »
Prošlo je malo vise od dva meseca od kako je registrovan domen i postavljen forum.
Postova ima koliko ima, tema isto tako. Verovatno ste shvatili da ovde nisu važne cifre. Trudimo se da postavimo teme koje će služiti edukaciji, pomoći onima koje vidimo kao "gost" da nadju resenje za problem ako ga traze ili samo nešto korisno pročitaju a ne za zabavu pojedinaca koji nemaju drugog posla ni zabave.
Mozda je rano ali trebalo bi cuti i neka misljenja clanova.
Ako vam nije mrsko i ako nadjete vremena prokomentarisite izgled, mogucnosti, sadrzaj...
Svako mišljenje je značjno kad je u pitanju sadržaj i izgled.
Svaki predlog ili kritika će doprineti više nego smajliji i čestitke.

Veliki doprinos ce biti da postavite novu temu ili napišete nešto na temama koje su već otvorene a najveći ako date odgovor na pitanje koje neko postavi.

Van mreže Pera Garmin

• NF prijatelj
  • *
    • Medcomms Ltd
  • Osp: Offshore Skipper
« Odgovor #38 poslato: 29. Oktobar. 2013. / 08:21:56 »
Trebalo je da se uključim ranije, sad će mi trebati vremena da stignem da izlistam sve postove... srećom ide zima :)
Petar Maksimović
peragarmin@gmail.com

...neverland...

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika