Autor Tema: GOGA - Nautica  (Pročitano 7800 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Osp: UMČ
GOGA - Nautica
« poslato: 30. Novembar. 2013. / 09:59:47 »
U ovoj temi, zahvaljujuci g. Goranu Vasicu iz firme GOGA Nautica, cemo objavljivati novosti iz te firme.

Zahvaljujemo mu se na razumevanju i trudu.  uzhgfd

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
Odg: GOGA - Nautica
« Odgovor #1 poslato: 30. Novembar. 2013. / 10:27:29 »
Trenutna ponuda polovnih camaca: http://nautica.rs/ponuda-polovnih-plovila/

Trenutna ponuda novih camaca na lageru: http://nautica.rs/lager-novih-plovila/

Usluge kluba i marine: http://nautica.rs/usluge/

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #2 poslato: 30. Novembar. 2013. / 10:39:29 »
NOVOST u GOGA Nautica:

Firma je pocela sa zastupanjem i prodajom Aluminijumskih camaca firme: TRACKER

Modeli koji su trenutno ponudjeni: All-Welded Jon Boats  i Riveted Jon & Utility Boats

Evo snimka o proizvodnji:

O samim camcima:

Cene su date u obliku ponuda u pdf formatu gde je ime fajla ujedno i naziv camca:

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
  • Brod tip: nesto gvozdeno
  • Dužina: 8,5m
« Odgovor #3 poslato: 02. Decembar. 2013. / 19:46:29 »
ma sve je to super , fabricki presovano korito iz komada , marin aluminijum ,   ali cena za nase trziste je vise nego paprena . Neka im je sa srecom jer u plasmanu ovog proizvoda ce mu je vise trebati nego u bilo kom modelu plovila ...

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #4 poslato: 02. Decembar. 2013. / 23:52:28 »
Pa ako uporedimo sa plastičnim istih dimenzija ispada da to i nije skup čamac. Mislim da će imati kupce ako se bude dovoljno izreklamirao.

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #5 poslato: 03. Decembar. 2013. / 23:23:12 »
 zhgfvcdxs  ne bih se slozio . Ali to je tvoje misljenje .
ako je maloprodajna cena u americi sa porezom 3299 dolara . Objasni mi molim te  ovu cenu od 3938 eura +pdv 20% =4725 eura odnosno 6378 dolara kod nas.

USA mp cena 3299 usd
SRB  mp cena 6378 usd

I ja sam trgovac i postujem svaciji izbor marze ali sta je tu povoljno ? nemoj samo da mi kazes da on to tamo kupuje po ceni sa sajta ...

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #6 poslato: 03. Decembar. 2013. / 23:31:29 »
da me neko ne shvati pogresno nemam nista protiv cak nasuprot i treba neko da plasira takav proizvod u Srbiji i sigurno ima ljudi koji bi voleli da voze takav camac. Ali koliko ce njih stvarno za ovakav camac izdvojiti toliko para.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #7 poslato: 04. Decembar. 2013. / 00:15:09 »
Busa, cene date na americkom sajtu su gole fabricke cene na pragu fabrike (pogledaj zvezdicu). Normalno da ako neko uvozi mali broj komada da ce mu cena biti po jedinici proizvoda visoka. Inace su cene za nauticku opremu, u Americi, za nas jako niske, uporedi cene camaca i u Nemackoj sa Americkim.

Ovim ne zelim da pravdam cene kod uvoznika, jer sa tim i od toga nemam nista, i sigurno da je ovo probni period da bi se videlo i reakcija trzista i reakcije proizvodjaca. Ne treba odmah ici sa tezom: U Solunu dinar somun! jer ima i nastavak: Do Soluna sto somuna! Dobro bi bilo da se ovi camci uporede sa slicnim na nasem trzistu (i tehnicke osobine i cena) i onda izvedu zakljucci.

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #8 poslato: 04. Decembar. 2013. / 22:16:03 »
sceko : ma naravno da se teoretski slazem sa tobom ...iz licnog  interesovanja 10 godina pratim a vec 5 godina  proucavam trziste aluminijumskih camaca u svetu ...imam dva drugara u Kanadi koji su zaljubljenici u aluminijum jedan peca samo basa a drugi je lovac na sve grabljivice(kupio novog Trackera u fulu pre 2 god.)  i imaju ogromno dugogodisnje iskustvo u aluminijumskim plovilima od kojih crpim tamosnja iskustva ...a licno  drogiram se na sajtovima i forumima  sve od : Alumacraft , Lund , Quintrex, Linder , Polaris , Extreme , Legend, Kingfisher, Princecraft , Silver , Alumax ,Nauta MV ..........i naravno Tracker . Imao cak ponude za dilerstvo jednog brenda pa znam dilerske cene za zastupnike ...licno imam alu camac domace proizvodnje i promenio 3 motora na njemu iz hira  a vozio jos par alu modela sa raznom konjazom ...
Elem, prodaja camaca i opreme van naseg podnevlja , mislim na stari zapad je zasnovana na skroz drugacijoj osnovi i takav vid prodaje nije primenjiv kod nas za sada :  prvo zbog standarda , drugo zbog banaka i kredita , lizinga , operativni lizinga , paketa opreme i motora uz camac  , zamene na placevima ... ali da se  vratimo na pitanje o kojim tehnickim osobinama pricamo. Jer pisemo samo  za populaciju stanovnistva koji  mogu da priuste :novi  alu  camac +novi motor + standardna oprema = 15000 - 20000 eura  , onda samo prekopirajte zapadne sajtove i prevedite.  A realno interesovanje za tu pricu je 2 % populacije koje interesuje ovakav camac  (bez foliranja ) . Ili 25 % populacije koja bi i mogla da priusti nesto u kompletu do 10000 eura ... ALI STA JE TO DOBITNA KOMBINACIJA DO 10000 eura u ovoj prici , koji su to parametri i merila za odabir jer nisu nam svima iste ni potrebe ni mogucnosti :  brzo , ekonomicno ,stabilno , sa kabinom ili bez , ravno ili glisersko korito ili trimaransko korito ...
Ja sam samo hteo da kazem i kategoricki tvrdim da za ozivljavanje ovakvih plovila kod nas treba umerena cena koja iziskuje umerenu marzu , dobru reklamu i vreme a mi izgleda sve imamo osim toga .
Jos jednom se svima izvinjavam ko se nasao prozvan u ovim postovima , nije mi bila takva namera . Namera mi je da ima sto vise takvih plovila na vodi i zbog ovog posta otvaram temu Aluminijumska plovila pa neka admini prebace ovaj post tamo da ne kvarim coveku  temu .  jhgf

Dodao sceka:
Otvorena je nova tema o Aluminijumskim čamcima: http://www.nautickiforum.com/Forum/index.php?topic=749.0

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #9 poslato: 04. Decembar. 2013. / 22:25:17 »
Ne kvariš ništa više ni manje nego ja  lkjhgfvh

Nije nikome ovde namera da forsira bilo koga ili bilo koji proizvod.
Mi samo hoćemo da predstavimo ponudu a kupci će odlučiti šta će se kupovati. Meni je drago da se pojavljuju i kod nas ovakvi čamci. Naravno, i domaća proizvodnja je ok.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #10 poslato: 04. Decembar. 2013. / 23:03:46 »
@Busa, ideja o temi o Al camcima je dobra. Ja isto nemam nikakvo znanje o njima i voleo bih da nesto vise saznam.

Kao sto znas i sam svaka roba ima kupca i namena ovoga dela foruma je predstavljanje ponude na nasem trzistu bez neke posebne analize cene i tehnike. Nama, kao potencijalnim kupcima nauticke opreme, odgovora veci izbor, konkurencija i samim tim nize cene.

Niko se nije nasao pogodjenim niti bilo sta drugo, nego smo hteli samo da vratimo temu u one okvire koje smo joj zamislili.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #11 poslato: 25. Decembar. 2013. / 20:45:13 »
U vezi rasprave o ceni Al camaca kod nas i u Americi dobio sam i odgovor od GOGA Nautica:

Pre svega da Vam dam informacije vezano za forum koji sam propratio I evo kratkog objasnjenja vezano za cenu:

ZAVISNI TROSKOVI

To je najveci problem I to da uticu na nabavnu cenu 62% dok dodju do Beograda I to :

Pakovanje transporta  23 % ,a to podrazumeva da se uradi sledece: izrada drvenih I celicnih konstrukcija sa lezistima za svaki camac, plasticna folija, utege-sajle I trake za utezanje, penaste (tvrda pur pena) I sundjerasti odbojnici…

Kontejnerski transport do Evropske luke I onda dalje do Beograda….

Sto je roba skuplja to su zavisni troskovi manji ali ovde se radi o jeftinoj robi do 20.000 $ I to je glavni problem , ipak se trudimo da sagledamo sve moguce troskove i damo najbolje cene!

Sto se tice kvaliteta izrade i proizvoda oni tvrde da su No’1 u USA a to je dovoljan razlog da damo sve od sebe, a kao informaciju koju su mi dali da izbacuju iz fabrike 4-5 kontejnera nedeljno tako reci jedan dnevno !

Gospodja koja se direktor prodaje kaze ”small profit” ali ogromne kolicine! Isti moto vazice i na nasem trzistu a videcemo da li cemo uspeti.

Puno pozdrava i svima srecni svi dolazeci praznici od GOGA Nautike

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #12 poslato: 11. Februar. 2016. / 22:19:36 »
Novi brendovi kod GOGA - Nautica: http://www.nautica.rs/

Camci firme FS Yachts i Evolve iz Brazila i PMS plasticni camci. Vredi pogledati jer lepo izgledaju a znacajno su jeftiniji od americkih modela istih velicina.

juhgfd

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika