Autor Tema: Aluminijum vs plastika  (Pročitano 16607 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

• Urednik
  • *
  • http://pecaros-os.com/index.php
    • maverick
  • Brod tip: tiger shark yamaha 25 4t
  • Dužina: 4.3
Odg: Aluminijum vs plastika
« Odgovor #30 poslato: 26. Decembar. 2013. / 20:44:20 »
Mozda.... nbvc

Van mreže mesechar

• NF clan
  • *
    • za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: shetland  760
  • Dužina: 7,6
« Odgovor #31 poslato: 26. Decembar. 2013. / 22:03:12 »
a shto peche guzicu leti !! Da te bog sacuva!

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #32 poslato: 26. Decembar. 2013. / 22:24:33 »
Malo se tema zahuktala ali to je i dobro...svaki ciga svog konja hvali...moj drug mossi ocima svojim ne vidi  nbvc ali ajmo redom...busa kaze nema kvalitetnih plasticnih camaca...a kvalitetnih proizvodjaca aluminijskih ima....strpacu nas u isti kos pam cu reci slijedece....tko u srbiji i hr radi odlicne al camce...nemojte me zezati....jedan titel jos na vodi ima plasticnjake od debelo preko 30 godina...aluminijski camac s prostoa ex yu star bar upola toliko izgleda grbav kao ona moja stvar  cvbgfd
Dalje kad bi nasi, odnosno vasi plasticari placali kilogram plastike koliko je napisao busa...eh...propali bi svi momentalno....Odi pa pitaj Frencica koliko on placa plastiku....koliko odvajac...koliko gelcoT....
Alumijski camac za nas rekao bih obicne ljude ima puno vise prednosti u odnosu na al...lako se odrzava, lako se boja, lako se i zakrpa ako treba, bilo kakve preinake ne iziskuju placanje majstora koji ni sami ne znaju koliko  kosta sat rada....

Mada ukusi su razliciti, mogucnosti jos razlicitije.......

Omatorilo se moj maverick, treću dioptriju sad nosim, do jeseni možda i četvrtu.  jhgfdfc

Citat
Alumijski camac za nas rekao bih obicne ljude ima puno vise prednosti u odnosu na al...lako se odrzava, lako se boja, lako se i zakrpa ako treba, bilo kakve preinake ne iziskuju placanje majstora koji ni sami ne znaju koliko  kosta sat rada....

nbvc kjhgffc

Ako si mislio na video koji si postavio, meni ona plastika izgleda u gorem stanju nego aluminijum (posle udarca onim čudom).  uztgfdc
A što se tiče prljavih čizama, pa blato se vidi jednako i na plastici kao na aluminijumu.  sgjsfh

To se ugrejanim aluminijumom je istina ali vrlo uslovno, i mogu reći da je to tačno samo prve godine.
Sledeće godine ti sigurno neče pasti na pamet da sedneš na alu čamac gole guze!  nbvc
Alu se jako brzo hladi i leti se ne može biti bos u njemu, prehlada je zagarantovana.  cvbgfd
Plastika se verovatno mnogo manje znoji od alumininijuma pa je zgodnija za kabinaše.

No ovo će se pretvoriti u temu Daiwa vs Shimano, Zvezda vs Partizan.  uhzgvfcx

lkjhgfgfd juhgfd

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
  • Brod tip: nesto gvozdeno
  • Dužina: 8,5m
« Odgovor #33 poslato: 26. Decembar. 2013. / 22:41:48 »
E da imam još jedno pitanje za Busu2: Ajde pitaj Kempija da li bi ponovo radio (materijal i ruke) čamac kao tvoj za 2800e?

Evo znam i odgovor. NIKAD!
mossi , do ovog posta sam te smatrao ozbiljnim i apsolutno uvazavao 100 % i ne mogu da verujem da si ovako nesto napisao .Ja nemam sta da komentarisem... dcfvb
 za tvoju informaciju posle mene su uradjena jos 2 ista takva za isti novac sto i postoji traga po forumima koje ti posecujes ... a pozovi kempija pa proveri sam i postavi njegov odgovor  ....iako postoji post na plovidbi info gde je kempi licno naveo koliko ce svakoga izaci takav camac ...i dalje nemogu da verujem sta si napisao ...

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #34 poslato: 26. Decembar. 2013. / 22:50:04 »
Malo se tema zahuktala ali to je i dobro...svaki ciga svog konja hvali...moj drug mossi ocima svojim ne vidi  nbvc ali ajmo redom...busa kaze nema kvalitetnih plasticnih camaca...a kvalitetnih proizvodjaca aluminijskih ima....strpacu nas u isti kos pam cu reci slijedece....tko u srbiji i hr radi odlicne al camce...nemojte me zezati....jedan titel jos na vodi ima plasticnjake od debelo preko 30 godina...aluminijski camac s prostoa ex yu star bar upola toliko izgleda grbav kao ona moja stvar  cvbgfd
Dalje kad bi nasi, odnosno vasi plasticari placali kilogram plastike koliko je napisao busa...eh...propali bi svi momentalno....Odi pa pitaj Frencica koliko on placa plastiku....koliko odvajac...koliko gelcoT....

Mada ukusi su razliciti, mogucnosti jos razlicitije.......
busa nikada nije rekao da nema kvalitetnih camaca vec da nema kvalitetnih u gabaritima 6x2 za 2800 eura sa samopraznecim duplim dnom . A  Tri princeze , Zoki Narval ...rade za taj novac odlicne camce . Od aluminijumske proizvodnje ima samo Djena i Kemmpi (mozda ima jos neko ali nema nigde nekog ozbiljnijeg traga o njima )...e ajde ja prvi da prekinem sa ovom temom posto sam je sam i poceo da se ne zavrsi kao na nekom drugom forumu ...

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #35 poslato: 26. Decembar. 2013. / 23:26:14 »
Pa dobro... tema i jeste aluminijum protiv plastike. Meni je zanimljivo to što su glavni akteri dva vlasnika aluminijumskih čamaca.

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #36 poslato: 26. Decembar. 2013. / 23:30:03 »
mossi , do ovog posta sam te smatrao ozbiljnim i apsolutno uvazavao 100 % i ne mogu da verujem da si ovako nesto napisao .Ja nemam sta da komentarisem... dcfvb
 za tvoju informaciju posle mene su uradjena jos 2 ista takva za isti novac sto i postoji traga po forumima koje ti posecujes ... a pozovi kempija pa proveri sam i postavi njegov odgovor  ....iako postoji post na plovidbi info gde je kempi licno naveo koliko ce svakoga izaci takav camac ...i dalje nemogu da verujem sta si napisao ...

A zašto ne veruješ? Kempi može da radi za te pare iz barem dva razloga:
1. Promo cena, promo rad
2. Promo rad, eko cena potrebna lova (čitaj kriza)

E sad da ti čika mossi kaže:

Moj čamac je mene u osnovnom materijalu (table, vinkle, kutije, nešto prohroma)
izašao skoro 2000e plus majstor 1000 (ruke elektrode, potrošni meterijal, presa), znači za 200e više od tebe.

Ili sam ja preplatio ili si ti jako dobro prošao?

juhgfd

Van mreže Popaj

• NF clan
  • *
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Dužina: 6,5m
  • Osp: UMČ
« Odgovor #37 poslato: 27. Decembar. 2013. / 09:14:36 »
Ova tema je počela da se bavi pitanjem za koji novac može da se izradi aluminijumski čamac određenih gabarita.
Ja bih se opredelio pre za aluminijumski čamac nego za plastiku. Normalno mislim na čamce istih karakteristika, koji se izrađuju kod nas. Alu su sigurno kvalitetniji (čitaj dugotrajniji), i održavanje istih je jeftinije.
Svi bi mi voleli da raspolažemo sa većim budžetom, i razmišljamo šta kupiti iz serijske proizvodnje. Verovatno da ovako postavljena tema ne bi išla u off.

Van mreže deda

• NF tim
  • *
  • Osp: UMČ
« Odgovor #38 poslato: 27. Decembar. 2013. / 09:46:15 »

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #39 poslato: 27. Decembar. 2013. / 09:58:11 »
mossi , ne radi se o tome ko je sta i koliko platio , to je sve relativno u ovoj nasoj kvazi drzavi ...radi se o tome sto si pratio temu o kempijevim camcima i video da je napravio 3 indenticna camca po istoj ceni kao i da je postavio istu cenu nekim drugim interesentima , kao i to da je bez ikakvog sakrivanja pricao o ceni : materijala, zice za varenje , argonu ...i opet posle svega toga bez razgovora sa njim dajes takvu ocenu koja stvara lazni negativni kontekst i nesigurnost nekom ko nema mnogo iskustva a mozda bi zeleo da radi nesto od alu...
A kao svi imamo zelju da se podigne svest i korisnicima i proizvodjacima o plovilima ... ovamo svi nesto znamo ali krijemo za sebe i znamo samo da kritikujemo a kada se postavi pitanje istima sta je to dobro ( konkretno navesti i obrazloziti ) svi cute !?

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #40 poslato: 27. Decembar. 2013. / 10:11:52 »
Popaje , slazem se sa tobom ali ima tu jos bitnih podela ( ja bih ovako amaterski dodao ) : alu  plovila sa motorima do 50hp i preko 50 hp
Jer mislim da se i nacin rada i tipovi korita tu negde malo razgranicavaju ...

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #41 poslato: 27. Decembar. 2013. / 12:09:51 »
Tema će svakako uskoro biti pročišćena i ostaće samo postovi alu vs plastika.
Ostatak će se brisati ili prebaciti u neku novu temu.

Tako da pišite slobodno o svemu što mislite ili što vas muči vezano za problematiku alu vs plastika.

Pa da se nastavim.
U obe varijente mojih alu čamaca (pravio sam dva), ja sam koristio uslugu majstora da bih napravio čamac
kakav ja želim i nisam kupio gotov proizvod. Nešto kao nameštaj po meri kupca: kuhinje i sl.
Samim tim morao sam sam da kupujem materijal, pa sam na kraju cele priče uvek imao viška aluminijuma u restlovima.
I danas imam gomilu restlova koja mi se vuče po garaži.  uygjnh

Kad se priča o poredjenju dva modela iz bilo koje priče, cena je uvek parametar
jer nije svejedno da li poredite auto koji košta 10.000 sa onim koji košta 15.000 ili više.

Kad se vari aluminijum, majstor i alat su najbitniji faktor.
Ako je tabla oksidirala, da bi se oksid provario treba ga provariti, a za to je potrebna mnogo veća temperatura,
što povlači veće grejanje i "povlačenje" materijala. Aluminijum se krivi i posle bude ružno i loše.
Čiste teble ili očišćene, podrazumevaju kvalitet ili dodatni posao, dodatni posao je dodatna cena i tako u krug.

Kvalitetne table se pakuju tako da izmedju njih ima papirna izolacija, upravo zbog kondenza i oksidacije.
Cka i fazona ima milion i to upravo razlikuje vrhunski od lošeg proizvoda.

No, ima tu šta da kažu pravi majstori, a ne samo mi "investitori" ili potencijalni kupci.  rfcdvb

Van mreže busa2

• NF prijatelj
  • *
    • Mantra
« Odgovor #42 poslato: 27. Decembar. 2013. / 12:57:10 »
ja pricam jedno - ti odgovaras drugo . Ok !  uhzgvfcx

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY (u izgradnji)
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #43 poslato: 27. Decembar. 2013. / 13:35:58 »
Ako bi kempi sada pokrenuo serijsku proizvodnju da li bi cena čamca kao Busin bila ravna onoj koju je on i platio?

Van mreže maverick

• Urednik
  • *
  • http://pecaros-os.com/index.php
    • maverick
  • Brod tip: tiger shark yamaha 25 4t
  • Dužina: 4.3
« Odgovor #44 poslato: 27. Decembar. 2013. / 17:28:09 »
Ma tema je ok, ja sam imao plastiku pa cuo kako je aluminij kvalitetniji pa kupio pa se opet vratio na plastiku...imate kempija koji , prateci njegove radove je vjerojatno bolji majstor od ovih mojih...pa tu imate neku mogucnost odraditi s njim...

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika