Autor Tema: GpsLAT moja aplikacija za nautiku i pecaroše  (Pročitano 243 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
GpsLAT moja aplikacija za nautiku i pecaroše
« poslato: 04. Jun. 2021. / 11:21:50 »
Prvo da pozdravim ekipu!  hgbvc bghgy789
Drugo da se izvinm što nisam aktivan..  uhzgvfcx

A onda i da se pohvalim da sam pod stare dane i kao programer u penziji, neaktivan više od deceniju i po, uspeo da se prilagodim ovim novim trendovima (iz hobija) i napravim nešto što treba meni, a onda to i ponudim drugima..

Aplikacija GLASOVNO navodi gde su prepreke, koliko daleko i pod kojim uglom.
To sve može uz upaljen ekran, ali i u varijanti sa slušalicama a telefon u džepu!  rfcdvb

Probajte i dajte svoje mišljenje i OBAVEZNO PROČITAJTE UPUTSTVO!
https://drive.google.com/file/d/15c9_H6ysP3luE9JLvkZBpOSHM9pjj2oP/view?usp=sharing

Eh konačno da dočekamo i ovaj momenat, aplikacija je objavljena na Google PLay, pre koji minut!

Dok se njihovi serveri ne sinhronizuju, a za to treba i po nekoliko sati do jednog dana.
Moguće je da se neće moći naći pod kucanjem u pretragu GpsLAT..
Zato možete iskoristiti ovaj direktni link na GP..

Link na GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asimin.gpslat

Kada instalirate GpsLAT, ne bi bilo loše da pročitate uputsvo.. šta sve može i kako da to realizujete..
Imate opciju iz menija.. 

Naravno sve sugestije i kritike.. i dalje idu na ovu adresu.. 

juhgfd

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
  • Osp: UMČ
Odg: GpsLAT moja aplikacija za nautiku i pecaroše
« Odgovor #1 poslato: 05. Jun. 2021. / 12:43:38 »
Mossi, za sada, mogu reći da je aplikacija extra. Meni, lično, bi samo više odgovaralo da pored Google mape ima i neka na kojoj se vidi plovni put. Ili,kad bi moglo da se na samoj Google mapi vidi plovni put, ali znam da je to nemoguće.
Sve najbolje u razradi PRO verzije i unapredjenju ove.
Pozdrav iz Šapca

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #2 poslato: 05. Jun. 2021. / 22:54:46 »
Pozdrav Zorteru!  hgbvc

Ima šanse da se ENC mape nadju u kombinaciji..
Ali verovatno će za početak biti prečih stvari..
ENC ostavljam za sledeću sezonu..lagano preko zime.
Trenutno rešavam neke sitne bagove koji se pojavljuju na nekim kineskim telefonima..
Ne znam ni da li ću to uspeti rešiti.. ali pokušaću..

Onda su na redu
- export/import baze Markera
- sidreni alarm
- i još par sitnica

A za PRO:
- rad sa putanjama,
- navigacija na zadatu putanju
- enc mape

A bitno je da se ljudi upoznaju sa mogućnostima kojih ima baš puno,
a koliko je Windows imao bagova, pa svaki program se malo malo ažurira iz sto razloga
a rade ih firme sa hiljadama zaposlenih
a ja sam ..  gfvcşxc

nbvc tfrdx hzgbvc frdxs

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #3 poslato: 06. Jun. 2021. / 15:10:20 »
Uopšte ne sumnjam u tvoje sposobnosti. Samo napred. rfcdvb

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #4 poslato: 06. Jun. 2021. / 20:44:53 »
Pa da cestitam i ja.
Ne slazem se jedino sa odlaganjem. Neko ce iskoristiti ideju.
I kad ce verzija za IOS?

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #5 poslato: 06. Jun. 2021. / 21:26:25 »
Pozdrav Dule!  rfcdvb

Ma ne mislim ja od toga praviti biznis, ja sam manje više svoje napravio.
Ovo sam radio sebe radi, ali pošto je tu podosta truda utrošeno, onda sam to jednostavno preko Googla podelio sa ostalima.
3 mršava banera na celu aplikaciju, su vrlo neupadljivi i nema ih svugde.
Tako da prihod od njih ne verujem da će biti za kafu.  lkjhgfgfd

Što se tiče kradje ideja, pa da je ovo moje uradila neka svetska firma, lepše upakovala i odradila reklamu.
Sigurno bi se lepo prodavala.

Samo algoritam koji u hodu bez obzira na drmusanje i pomeranje telefona koliko god i kojem god pravcu.
U stepen govori gde se nalazi prepreka, koliko daleko i pod kojim uglom.

Baš sam dosta pričao sa drugarima o kašnjenju nekih govornih informacija.
Kada program izračuna i složi šta treba da kaže, samo izgovaranje traje nekoliko sekundi 3-8 u zavisnosti od količine i dužine teksta.
Program ima naredbu da sledeći tekst može izgovoriti samo kad se prethodni završi.
U medjuvremenu, desi se da i po 2-5 puta program bi imao novi tekst, ali ga prećuti dok se čeka završetak izgovaranja.

To je jednostavno nedostatak AUDIO notifikacije, pogled na ekran rešava svaki problem.
Ali tada se može desiti privremeno slepilo i opet naredne dve sekunde ništa ne vidiš u mrklom mraku..

Kada su brzine male ispod 15km/h.. a program lepo podešen.. ( to sam podešavaš)
Ekran ti ni ne treba, staviš lušalice ili prebaciš na BT zvučnik i milina..  zhgvfcd

U ova 2-3 dana, dobijam izveštaj da se na nekim kineskim telefonima Huawei, Xiaomi, dešava neko zaglupljivanje prilikom startovanja programa.
Desila su se 4 slučaja u poslednja 3 dana..
Probaću da rešim taj problem u narednom periodu, ali po instrukcijama koje sam dobio ja mogu sam rešiti problem drugačije.
Ali moje rešenje u suštini je ispravno.
Da li to Google opet zeza kineze!?!?!

Puno vas pozdravljam sve i biću tu ovako malo izdaleka..
Malo pre sam dobio informaciju da sam imao nepročitanu poruku staru 4 godine ...  kjhgffrd uhzgvfcx kjhgffc

juhgfd

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #6 poslato: 07. Jun. 2021. / 10:05:30 »
Mossi, ja imam xiaomi POCO X3, i kod mene radi sve ali je jedino problem....stojim u mestu a on prikazuje da se krećem...recimo brzinom 12 km/h, prešao 3,7km.... To su jedini problemi koje sam uvideo ali ne pridajem mu neku važnost jer ti problemi su prisutni na svim free navigacijama preuzetim na google play-u.

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #7 poslato: 07. Jun. 2021. / 22:44:26 »
Kako to nije problem?

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #8 poslato: 08. Jun. 2021. / 22:48:04 »
Meni nije problem jer sve navigacije umeju da prikazuju da se krećem nekom brzinom ali se na trakingu vidi da se ne pomeram. To mi je važno. Da li je u pitanju neki memorisan podatak od pre nekoliko trenutaka, ili je problem u GPS prijemniku, ili u položaju satelita......to ne znam, ali bitno mi je da traking pokazuje da mirujem.
Na automobilskoj navigaciji ume da mi prikaže brzinu od 1 do 7km da se krećem, pa nula, pa opet nekoliko kilometara a ja sve vreme stojim u medtu. Ali marker na karti....ne mrda. Možda je to samo kod free verzija, ne znam. Nikad nisam uzeo PRO verziju jer mi u suštini ne treba.
Ipak, mossi to najbolje zna i poznaje tu oblast te verujem da će naći rešenje.

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #9 poslato: 10. Jun. 2021. / 19:50:52 »
Idemo redom..

PRO ili ne to je jedan od načina na koji neko ko prodaje aplikaciju u suštini kaže da ona nije besplatna.
Skoro pa nikad aplikacije nije besplatna. Besplatne aplikacije imaju manje ili više reklama u zavisnosti od apetita firme ili pojedinca koji je aplikaciju napravio.

Vrlo vrlo retko u nekoj Free aplikaciji nema nijedne reklame, ali i onda postoji razloga zašto je to tako.

Znači razlika tehnički gledano izmedju free i pro ne mora da bude u mogućnostima.
Neka free aplikacija sa gomilom reklama ima takodje i puno funkcionalnosti, ali ako za istu postoji PRO verzija onda obično znači da su neke funkcionalnosti u free zaključane, limitirane tj nedostupne.

Što se tiče preciznosti GPS modula u telefonu, ona ima dve strane kao i svaka medalja.

Nijedan telefon nema licencu za besplatno precizno korišćenje GPS signala, to se za visoku preciznost od jednog cm debelo plaća!
Znači u startu telefon ne može biti precizniji od par metara.

Imam Lowrance HDS Live 7 sa Point 1 spoljnom antenom, komplet košta preko 1500e.
Ista priča, ali malo preciznija  gfvcşxc Ništa profi i sam Lowrance za taj komplete tj za P1 kaže da to nije profi nautički instrument!

GPS modul u telefonu lepo radi kada se telefon kreće, iskreno ja ne znam zašto je to tako tj ne bih da lupetam.
Ali kada stoji.. svaki telefon ako ne koristi dodatne senzore koje neki telefoni imaju u sebi, zaista imaju problem da prikažu tačnu stajaću poziciju koja stoji fiksno u mestu. Naravno da ako je uključen tracking, onda on meri i predjeni put, a na mapi imate žvrljotine u radiusu od 10-tak metara, sve zavisi koliko je GPS modul izložen čistom signalu sa više satelita.. Recimo zgrada u blizini će dati lažan odraz kao svaki reflektor i pomeriće vam lokaciju za par metara!!!

Zato ako se telefon ne kreće ili treba podesiti brzinu beleženja putanje na 1 ili 2 ili 3-5 km/h da bi se izbeglo nagomilavanje kilometraže kao i broj tačaka same putanje. ILI jednostavno pauzirati beleženje putanje do polaska. Zaustavljanjem beleženja putanje GpsLAT i dalje aktivno prikazuje brzinu telefona (plovila) tako da se može koristiti kao klasičan brzinomer.

Ovih dana sam ispravio neke sitnice ... , promenio sam osnovnu boju putanje u PLAVU, a za delove putanje koji se beleže automatikom za višu zadatu brzinu sad boji u CRVENU.

Na taj način se lepo razdvajaju segmenti vožnje.. okačiću slike od danas..

Podešeno je:
- minimalna brzina zapisa 4km/h
- Automatska brzina bržeg segmenta 40km/h
-  i naravno štriklirano je da se ta brzina od 40km/h uzima u obzir, ako nije štriklirano neće sam praviti segmente.

Sada se lepo razdvaja 7 segmenata, 4 plava spora do 40km/h i 3 brza tj preko 40km/h.
Lepo se vidi kada je segment započeo, koliko je trajao, koja je bila prosečna, a koliko maksimalna brzina.

Sve to isto može na vodi, ali da crvena bude recimo glisirajuća brzina preko 20km/h..

Ovo u boji sa još nekim sitnicama će bito objavljeno na Google Play-u verovatno u ponedeljak utorak.
Sam Google play će vas obavestiti da imate GpsLAT novu verziju koju treba da ažurirate.

Znači ova trenutna ima sve to ali nije u boji.. plus još neke stvarčice koje planiram da uradim za vikend.
Verzija koja će biti objavljena ima broj GpsLAT v 1.01

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #10 poslato: 11. Jun. 2021. / 11:07:57 »
Ukoliko imate Android 8 i jedan od ovih uredjaja, program se zaglupi.  dcfvb uygjnh
Greška praktično nije do mene..  To su ujedno i jedine greške koje mi je Google prijavio za ovih nedelju dana.

Na svim ostalim uređajima radi OK!   hgbvc

Nešto sam probao da uradim juče, ali neću znati dok ne objavim novu verziju i dok ponovo neki kinez na A8 ne instalira GpsLAT.

Van mreže mossi

• NF tim
  • *
    • Varalica II
« Odgovor #11 poslato: 14. Jun. 2021. / 13:44:12 »

Uneo sam neke novine, a koje su sad dostupne u novoj verziji:

- Dvobojna linija putanje, plava za osnovnu nižu brzinu, crvena za višu brzinu zadatu kao kriterijum.
- Siva statusna linija je sad žuto narandžasta i promenila je mesto, odvojila je tastera za postavljanje markera i prolaznog vremena od reklame.
- Uveden je sistem nagradjivanja .. svi korisnici ove i prethodne verzije u budućnosti, verovatno od početka sledeće godine imaće jedan od dva bonusa:

1. DOŽIVOTNO - Standardnu aktuelnu verziju - BEZ REKLAME!
  2. DOŽIVOTNO - pravo na korišćenje PRO verzije, kad bude bila aktuelna.

Kriterijum za dodelu bonusa biće naravno uslov da imate instalirane verzije iz juna 2021. I naravno koliko ste je koristili.
Ovaj drugi kriterijum je presudan za dodelu PRO statusa.

juhgfd

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika