Autor Tema: Sithonia 2014  (Pročitano 5372 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
Sithonia 2014
« poslato: 29. Jul. 2014. / 09:13:55 »
I ove godine sam bio sa porodicom na Sithoniji i obišao sam par marina na istoj. Marine koje sam obišao su Nikiti, Porto Caras i Porto Coufo. Nisam se raspitivao o uslovima (može se dosta toga naći na internetu) jer je najbolje za sve koji planiraju smeštaj u istim da odu ranije i dogovore se unapred. Ovde ću vam samo pokazati po par slika iz svake.

Osim toga pokazaću i par slika sa jedne od najpoznatijih plaža, Orange Beach.

Ako ikoga zanima jos detalja slobodno pitajte.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
Odg: Sithonia 2014
« Odgovor #1 poslato: 29. Jul. 2014. / 09:14:54 »
Marina u Nikitiju:

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #2 poslato: 29. Jul. 2014. / 09:17:18 »
Marina u Porto Carasu:

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #3 poslato: 29. Jul. 2014. / 09:18:17 »
Marina u Porto Coufo:

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #4 poslato: 29. Jul. 2014. / 09:20:15 »
Plaža Orange Beach:

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #5 poslato: 29. Jul. 2014. / 11:01:08 »
Da svedem utiske sa letovanja ove godine. Sithonia, koju inače jako volim, polako postaje kao Kasandra (prvi prst). Ja uvek gledam da odem na samom početku sezone, kad je najmanja gužva, ali ove godine je bilo prepuno naših porodica sa malim bebama. Kad kažem bebama to su deca od svega par meseci! Kad oni dođu na plažu roditelji imaju neki običaj da se guraju u gužvu gde ima još takve dece i tada počinje orkestar, deca vrište, plaču, roditelji ili viču na njih ili dozivaju starije dete (ako ga imaju) i od tihe plaže nastaje haos! Par puta sam i reagovao i rekao da plaža ima toliko mesta i u šumi i pored vode pa zar baš moraju da se nabijaju uz ostale turiste (na pola metra - metar)! Ja lično mislim da je za male bebe mučenje to vođenje na more i da nema nikakv efekat osim izluđivanja roditelja i same dece (da ne pričam o okolini).

Nisu bolji ni roditelji koji dolaze u grupama sa decom starijom oko 4 do 5 godina! To je dreka i dovikivanje, deca trče preko svih, da li su tu nečije stvari ili ne baš ih briga! Jedni su deci pokupovali neke trube pa su pištali sa njima unajveće! Zaista ako dođete na plažu i čujete nesnosnu buku budite sigurni da su to naši ljudi! Kao da svi moramo da znamo da su oni došli tu! Pa onda nastaje dreka: ko će sok, ko će voće, ko će u vodu, gde je dete, ... Kao da su sa lanca pušteni! Zaista me je u pojedinim trenucima bilo sramota da nekome kažem da sam iz iste zemlje odakle su i oni!

Sithonia je još ostala lepa za ljude koji mogu da dođu svojim (ili iznajmljenim) čamcima i da odu i pronađu neku od zabačenih uvala (kojih ima zaista puno) do kojih je nemoguće priči kolima i da tamo uživaju u tišini i prelepom tirkiznom moru koje je cisto kao kristal!

juhgfd

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
  • Brod tip: jedrilica
  • Dužina: 7m
« Odgovor #6 poslato: 25. Decembar. 2014. / 23:05:01 »
Malo kasnim,  ali se slazem uglavnom za ovo oko srba na gomili. Mada ima na sitoniji dovoljno mesta za sve.. Ja sam bio isto dole ove sezone i vukao sam jedrilici. Bio sam sa ove istocne strane,  nisam obisao ceo prst, nego sam bio u tom zalivu izmedju sv. gore i sitonije. Malo sam obisao amuliani osrvo, pirgadikia... Diaporos ostrvo i niz prst. Prosle godine sam malo preterao sa planom na sporadama, pa sam namerno ove sezone resio da nigde ne zurim. A i vreme je bilo dosta nestabilno. 2 ili 3puta sam imao nocnu oluji, jedna je bila zestoka, bio sam na plutajucem doku u pirgadiki i ok sam prosao. 20 dana.
Ta ostrva doaporos su bas dobra za nauticare i ima dosta ljubi na brodovima iz srbije. Jedno vece je u jednoj uvali bilo 5 brodova iz srbije.
Ormos panagias je pored ostrvaca i tamo ima marina,  ali je puna. Suva marine su odlicne, spustili mi jedrilicu i izvukli i cuvali prikolicu 20 dana za 45e. Bas dobro ispalo. Imam kontakt ako nekom treba. Kod njih se moze ostaviti brod da zimuje.
Ove marine nikiti i p. Karas mislim da su potpuno razlicit koncept. Ova u nikitiju mi deluje kao gradska marina dok je porto karas privatna i skupa. Ovaj zaliv coufo je bas dobar, mada nije to marina

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #7 poslato: 25. Decembar. 2014. / 23:24:58 »
Inace nije lose za jedrenje. Vetar bez refula, najbolji koji sam do sad video,  mada nije bas bio redovan. Talasi se ne prave bas veliki. Ima sidrista, bar oko diaporosa, koliko hoces, ima i po neka lucica gde se moze vezati za mol. Nigde se nista ne placa.
Amuliani nije los i grad na ostrvu je dosta veci nego sto sam ocekivao. Nema bas mnogo mesta za spavanje na sidru, ali ako je vreme ok. Ima par mesta, jedna sigurna ribarska luka gde moze da se veze i mol ispred grada, na koji sam se ja vezivao je ok, mada je guzva i buka celu noc.
Sve u svemu ok. na sitoniji fale zasticene uvale na istocnoj strani. Nema juzno od diaporosa ni jedna da je bas sigurna.
Guzva je samo na popularnim plazama,  a ostale su prazne.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
« Odgovor #8 poslato: 27. Decembar. 2014. / 11:56:35 »
@ Neptune, jako mi je drago da si se ukljucio u ovu temu. Ja letujem na Sithonji vec 12 godina i zaista je jako volim. Imam i dosta prijatelja, grka, tako da se tamo zaista osecam kao kod kuce. Mislim da je raj za nauticare, kako zbog lakog puta do tamo , tako i zbog obilja prelepih plaza i uvala do kojih se moze doci samo camcem!

Sto se tice marina u Nikitiju i Porto Carsu tu si u potpunosti u pravu, jako se razlikuju, Porto Caras je moderna, fancy i skupa marina ali sa svim mogucim sadrzajima dok je Nikiti manja, jeftinija ne toliko opremljena ali u svemu funkcionalna marina. Porto Coufo ima marinu ali je relativno mala.

Lepo bi bilo kada bi nam malo vise opisao (sa par slika) tvoje dozivljaje sa ovogodisnjeg boravka tamo uz savete za ostale ako planiraju slicno putovanje. Ja licno sa uzivanjem bi to pratio!
 juhgfd

Van mreže neptun

• NF clan
  • *
    • neptun22
« Odgovor #9 poslato: 17. Jul. 2015. / 17:00:23 »
tek sad videh ovu poruku od pre pola godine. ja ove godine pauziram more sa brodom,al cu sledece da nadoknadim.verovatno opet sitonija.
jel zna neko kakva li je rampa u porto kofo.
sceka, prosle godine sam video kako u ormos panagiasu spustaju brod kao vas koji su dovukli iz beograda.neki manji kombi ga je dovukao i bez frke spustio u more.
brod je slican, slabo se razumem u tu vrstu brodova,al je velicina tu negde. inace ima tu blizu jedan sto spusti brod za 15e dzipom

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika