Autor Tema: Mikrotalasna pećnica na brodu  (Pročitano 6465 puta)

0 člana i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
  • Osp: UMČ
Mikrotalasna pećnica na brodu
« poslato: 09. Novembar. 2015. / 11:35:02 »
Mnogi vlasnici današnjih čamaca sa kabinom imaju u okviru kuhinje i mikrotalasnu pećnicu. Ja sam, kao što mislim i mnogi od njih, jedan od onih koji je nikada nije iskoristio! A evo par trikova kako i za šta se sve može ona iskoristiti (ne samo na čamcu nego i kod kuće):

juhgfd

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
  • Brod tip: Kabinaš
  • Dužina: 8,5m
  • MMSI: 912790007
Odg: Mikrotalasna pećnica na brodu
« Odgovor #1 poslato: 09. Novembar. 2015. / 21:03:00 »
Nikad je nisaam imao, niti bi je pozeleo imati. Daleko joj lepa kuca..... sgjsfh

Van mreže mesechar

• NF clan
  • *
    • za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: shetland  760
  • Dužina: 7,6
« Odgovor #2 poslato: 09. Novembar. 2015. / 21:44:52 »
moj brod je imao fabricki ugradjenu mikrotalasnu i izbacio sam je odma .

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #3 poslato: 09. Novembar. 2015. / 22:49:45 »
Zašto ste protiv mikrotalasne?

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #4 poslato: 10. Novembar. 2015. / 04:33:55 »
"U hrani zagrijevanoj u mikrotalasnoj pećnici postoje toplije i hladnije zone. Zbog toga u hladnijim zonama bakterije mogu da ostanu žive i da se pod povoljnim uslovima razmnožavaju i stvaraju svoje toksine. Posledica toga je povećan broj crevnih infekcija izazvanih hranom zagrijevanom u takvim pećnicama."

Opsirnije na
http://www.tehnologijahrane.com/enciklopedija/stetnost-mikrotalasne-pecnice

zankiki

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 10. Novembar. 2015. / 08:26:31 »
Pa nećeš da kuvaš u njoj, nego da podgrevaš i slično... Ja je nemam, ali planiram nabaviti...

Van mreže Dule

• NF tim
  • *
    • DIVAS
  • Brod tip: TY
  • Dužina: 13,5 m
  • MMSI: 279212134
  • Osp: Skipper 100 bt
« Odgovor #6 poslato: 10. Novembar. 2015. / 19:35:56 »
Mi je u kući svakodnevno upotrebljavamo za podgrevanje mleka za Ivonu, ja često dodjem kasno i Sanja mi u mikrotalasnoj zagreje ručak...
Ne vidim zašto bi to bilo štetno. Imali smo uvek jednu i na brodu.
Pročitao sam tekst koji je linkovao Zorter. Ja tu ne vidim ništa što bi mikrotalasnu izdvojilo od ostalih aparata. Sve može biti štetno. Tv, fen, pegla...

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #7 poslato: 10. Novembar. 2015. / 21:38:38 »
Ja sam nekoliko puta probao jela podgrejana u mikrotalasnoj (narocito hleb i druga testa) i uvek mi je to jelo imalo drukciji ukus. Imao sam zelju pre toga da je kupim ali posle probe raznih jela (narocito kad uzmem pljeskavicu a lepinja podgrejana u mikrotalasnoj) definitivno sam odustao od kupovine.
Nekako mi nije prirodan nacin zagrevanja. Pored raznih zracenja (narocito mobilnih telefona) samo mi jos fali da i hranu zracenjem podgrevam. Uvek imam vremena da "normalno" podgrejem hranu a za to vreme pripremim salatu, postavim sto.....
Mozda nisam u pravu, ali ipak taj uredjaj ne smatram ni zdravim ni nesto narocito funkcionalnim. Pre bih zapalio vatru na obali i skuvao ili podgrejao jelo nego upotrebio mikrotalasnu. Zdravije mi je upaliti plin ili rostilj i ispeci pljeskavicu nego da je pecem u mikrotalasnoj. pre bih napravio dvopek na ringli (pa i na plinu) nego da podgrevam hleb u mikrotalasnoj.
Ja sam definitivno protiv mikrotalasne. Naravno, svako ima pravo drugog i misljenja i shvatanja i ne zelim da neko misli da mu to zameram.
De gustibus non est disputandum sto rekose latini, pa ne bih ni ja.

Van mreže sceka

• NF tim
  • *
    • GORO 3
  • Brod tip: Glastron GS249
  • Dužina: 7,6 m
  • Marina: Marina Porto Carras
« Odgovor #8 poslato: 11. Novembar. 2015. / 00:15:14 »
Ne zelim da ulazim u raspravu "mikrotalasna u domacinstvu, da ili ne", ovde je tema upotreba mikrotalasne na camcu i par zgodnih trikova. Skoro svi danasnji camci sa kabinom (stajacom, duzine camaca preko 25 stopa) imaju fabricki ugradjenu mikrotalasnu rernu. To nesto govori o njenoj prakticnosti jer ne verujem da je ugradjuju samo zbog lepote! Svakako da bi se i koristila treba i pretvarac na 220V a pozeljno je i agregat mada ona na camcu sluzi za podgrevanje a to traje od 15-ak sekundi do max. 3 minuta tako da je njena potrosnja zanemariva.

Druga je stvar koliko je ko koristi: ja je na camcu do sada nisam nikad upalio a kod kuce vrlo cesto nesto podgrejem. Recimo kada sam u zurbi ja uzmem recimo rostiljske kobasice, 3 minuta na najvecoj snazi i mogu da se jedu i po meni su sasvim OK ukusa (naravno da su bolje na rostilju ili tiganju, ali samo uporedite vreme i sta vam je sve potrebno za spremanje).

Slicno je i sa aparatima za kafu. Ima toliko razlicitih modela za razlicite vrste kafe da je to fantasticno ali opet bi bilo ljudi koji pju samo klasicnu tursku (srpsku) kafu i za sve druge nemaju razumevanja.

juhgfd

Van mreže joja

• NF clan
  • *
« Odgovor #9 poslato: 11. Novembar. 2015. / 00:51:47 »
 Ne samo sa broda vec i iz stana je treba izbaciti! Hrana iz nje je po vise osnova veoma opasna za zdravlje a samo izlaganje zracenju koje rasipa dokazano izaziva najteza obpljenja.
Dobra je samo kao mamac za NATO avione kijuhzgtf

zankiki

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 11. Novembar. 2015. / 08:16:56 »
Čitao sam nedavno baš na tu temu, i još niko nije dokazao da grejanje hrane u mikrotalasnoj na bilo koji način šteti zdravlju.

U današnje vreme kada su informacije lako dostupne, a po celom svetu ljudi jedva dočekaju da dokažu da je nešto štetno po zdravlje, to što niko nije dokazao da je štetna mislim da dovoljno govori.

Ja je kući baš retko koristim, ponekad podgrejem nešto, ali na brod planiram ubaciti, pošto mislim da bi bila baš praktična. Jedino što mi fali je dobar inverter.

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #11 poslato: 11. Novembar. 2015. / 10:41:28 »
Svaki inverter sa cistim sinusnim izlazom je dobar ali i najskuplji.

Iskreno receno, zaista ne vidim potrebu za mikrotalasnom na brodu ali kao sto rekoh

De gustibus non est disputandum

zankiki

• Gost
« Odgovor #12 poslato: 11. Novembar. 2015. / 11:29:11 »
Da li je za mikrotalasnu bitan pravi sinus, ili samo snaga?

Čitao sam negde da je pure sine (iliti pravi sinus) bitan za elektromotore i slično (frižider), a da za elektronske uređaje tipa TV, laptop i ostalo i nije bitno. Gde tu spada mikrotalasna?

Van mreže mesechar

• NF clan
  • *
    • za sada bez dobrog imena
  • Brod tip: shetland  760
  • Dužina: 7,6
« Odgovor #13 poslato: 11. Novembar. 2015. / 20:46:49 »
videces sta joj je potrebno kad shishne varnica iz magnetrona :) mora full sinus za mikrovalnu jer se njen rad i zasniva upravo na tome :) Ja sam na brodu imao malu samsungovu i nisam je nikad koristio ..u kuci je koristim ali da je stetna stetna. A mislim da je generalno stvar licnog stava ja na camcu uzivam u pripremi hrane jer tu dolazim da se opustim i uzivam u dobrom drustvu i priprema hrane mi je deo tog rituala :)  tako da je za mene mikrotalasna na brodu kao da kombinujete teget i crno fashion NO NO :)

Van mreže zorter

• NF tim
  • *
    • Zorter
« Odgovor #14 poslato: 11. Novembar. 2015. / 21:38:25 »
videces sta joj je potrebno kad shishne varnica iz magnetrona :) mora full sinus za mikrovalnu jer se njen rad i zasniva upravo na tome :) Ja sam na brodu imao malu samsungovu i nisam je nikad koristio ..u kuci je koristim ali da je stetna stetna. A mislim da je generalno stvar licnog stava ja na camcu uzivam u pripremi hrane jer tu dolazim da se opustim i uzivam u dobrom drustvu i priprema hrane mi je deo tog rituala :)  tako da je za mene mikrotalasna na brodu kao da kombinujete teget i crno fashion NO NO :)

Potpisujem od reci do reci !!!! rfcdvb

Upravo tako. Na camac i u prirodu "bezim" od svih cuda savremenog zivota. Cak i mobilni iskljucim zvono i ponekad pogledam da li me neko zvao. Po proceni da li je vazno, nazovem ili ne. Jedino bih frizider voleo imati. Nije stetan ali je koristan. Sve ostalo...... kad dodjem kuci. Mada mikrotalasnu nemam ni kuci niti cu je imati.
 juhgfd

NF servisi

Plovila članova foruma

Vodostaj

Video

NF linkovi

Dunav - marine i pristani

Sava - marine i pristani

Prijatelji foruma

Tehnonautika